Německo dluží Česku 10 až 15 tisíc miliard korun, říká Okamura

Předseda SPD Tomio Okamura uveřejnil na svém Facebooku post, v němž vysvětlil, že Německo dluží České republice až patnáct tisíc miliard korun (= 15 bilionů, pozn.red.) a hnutí SPD už dlouho prosazuje, aby to česká vláda vymáhala.

Okamura uvedl statistické udaje listu SuperExpress, že více než polovina Poláků (58 %) myslí, že Německo by jejich zemi mělo vyplatit odškodnění za škody napáchané za druhé světové války. Polská vláda hovořila o 850 miliardách dolarů. U příležitosti 80. výročí začátku druhé světové války o polských požadavcích mluvili premiér Mateusz Morawiecki i prezident Andrzej Duda.

 

 

 

 

Reparační nároky na Německo vznáší i Řecko. V červnu Řecko zaslalo Německu diplomatickou nótu, v níž vyzývá Berlín k zahájení rozhovorů o reparacích. Řecká komise vypočítala dlužnou částku na 290 miliard eur.

Okamura také uvedl, že Ministerstvo zahraničních věcí ČR přiznalo, že české nároky na reparace existují. Dodal také, že jsou ve výši 306 mld. Kčs, vyjádřeno v dobové měně, přičemž Československu bylo ze strany Německa vyplaceno jenom 230,1 mil. Kčs.

„Podle konzervativních odhadů hnutí SPD (na základě porovnání průměrných mezd tehdy a dnes) nám k dnešku Německo dluží 10 až 15 tisíc miliard korun. Čili se může jednat o více než deset státních rozpočtů České republiky,“ napsal Okamura.

Litoval však, že vedení ANO, ČSSD a KSČM a premiér Babiš odmítají reparační nároky.

 

 

 

U příležitosti 80. výročí vypuknutí 2. světové války, která začala 1. 9. 1939, předseda strany SPD Tomio Okamura přichází s příspěvkem na Facebooku, v němž se věnuje tomu, jak se v současné době zachází s pamětí.

Hned na začátku se politik vyslovuje proti zpochybňování přínosu vítěze 2. světové války. Dále připomíná, že útokem Německa na Polsko se dostal do nové fáze konflikt, který se připravoval a vlastně i probíhal delší dobu. Pak Okamura zdůrazňuje, že 2. světová válka nakonec skončila porážkou Hitlera a jeho plánu vybudovat Tisíciletou říši a evropský superstát. Následně předseda SPD vyslovuje zklamání v souvislosti s tím, že myšlenka a zájem ovládat národy a kořistit z jejich práce není mrtvá. V této souvislosti Okamura varuje, že idea globalismu je stejně nebezpečná jako dříve, včetně snahy o přepisování dějin.

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

5 komentářů

 1. .lak napsal:

  To už se vyplatí 5. kolony za hrst šestáků.

 2. Anan napsal:

  Odškodnění bylo dohodnuto pouze pro Izrael. A Polsko plánovalo zaútočit a spolupracovalo s Německem na před začátkem války, pak bylo ze hry vyšachováno. Poláci měli v Německu přes milion vojáku. O tom se ale nemluvlí. Ví to a mluví o tom Pjakin.

 3. Vladislava napsal:

  Divím se, že tyto reparace odmítá i KSČM. Oni především by měli tlačit na Babiše, aby vláda začala podnikat potřebné kroky. Ale to by Merkel baba Andrejkovi pěkně zatopila.

 4. Vít Henok napsal:

  Nikdo není obeznámen tím, co dluhy vůči lidem znamenají.
  Zkrácení života a nemoce jsou jen projevem dluhů, které budou vládychtiví po miliardy let postupně splácet. Vy nikdo nevíte nic o fyzice živých a neživých polí v místě, kde se planeta Země nyní nachází. Již mizí půda pod nohama lidí na mnoha místech světa. To se ale již nyní rovněž projeví i v Německu. Ta zem je energeticky natolik nízko, že zmizí v moři. Zbyde jen pár 🏝️. Vím, že mi ten příspěvek zase neschválíte, ale dny vyrovnání energetických hladin jsou zde. Podívejte se na závrty, propady, SHINK HOLES

 5. Vít Henok napsal:

  😎

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..