Německo: Nový zákon zakazující dětská manželství byl prohlášen za protiústavní

Rozhodnutí, které prakticky otevírá v Německu dveře legalizaci dětských sňatků uzavřených podle práva šaría, je jedním z rostoucího počtu případů, kdy německé soudy – ať vědomě či nevědomě – podporují vytvoření paralelního islámského právního systému v zemi.

„Německo nemůže být na jedné straně na mezinárodní scéně PROTI dětským sňatkům a na druhé straně v naší vlastní zemi být PRO takové sňatky. V tomto případě nemůžeme dělat v zájmu dítěte kompromisy. (…) Jedná se o ochranu dětí a nezletilých, která je zakotvena v Ústavě!“ – bavorský zákonodárce Winfried Bausback, který pracoval na návrhu zákona proti dětským sňatkům.

 

„Měli bychom zvážit ještě jednu věc: rozhodnutí soudu jsou činěna ‚jménem lidu‘. Lidé v naší zemi se prostřednictvím svých zástupců v Bundestagu jasně vyjádřili, že už nechtějí nadále uznávat dětské sňatky.“ – komentátor Andreas von Delhaes-Guenther.

Nejvyšší občanský a trestní soud v Německu, Spolkový soudní dvůr (Bundesgerichtshof, BGH) vydal rozhodnutí, že nový zákon, který zakazuje dětské sňatky, může být protiústavní, protože všechna manželství, včetně sňatků uzavřených podle práva šaría, jsou chráněna Ústavou (Grundgesetz).

Toto rozhodnutí, které prakticky otevírá v Německu dveře legalizaci dětských sňatků uzavřených podle práva šaría, je jedním z rostoucího počtu případů, kdy německé soudy – ať vědomě či nevědomě – podporují vytvoření paralelního islámského právního systému v zemi.

Více na gatestone.org

 

Čí pak příkazy ti soudci asi tak přijímají ?????

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

5 komentářů

 1. jirik napsal:

  Bolo zverejnené ďalšie video natočené v utajení, ktoré odhaľuje pracovníčku na potratovej klinike, ktorá s pokojom radí žene, aby utopila svoje dieťa v toalete, ak sa náhodou po nepodarenom potrate narodí živé

  https://www.hlavnespravy.sk/potratova-pracovnicka-hovori-ze-dieta-ktore-prezije-potrat-utopia-v-nadobe-s-roztokom/1689905

 2. J.J. napsal:

  Germanistán

 3. merlin napsal:

  Mimo téma, ale zajímavé. Putinovi vědci zjistili, že za dva týdny má být v Americe zemětřesení a síle 9.x mega. : http://www.rumormillnews.com/cgi-bin/forum.cgi?read=118719&fbclid=IwAR1v_WKmlxdyCkSxFUPyGfo3a6sOAp3J8_ob8JJf4luv9u9BE9xA1HPJNzc druhý článek: https://marygreeley.com/?p=82373 Kdo ví co je na tom pravdy…

 4. jirik napsal:

  Na masopust nenoste kostýmy indiánů ani šejků, vyzvala školka svých 185 dětí v severoněmeckém Hamburku. Chtěla tak potírat stereotypy a předsudky, což údajně přivítali i rodiče. Někteří politici i občané ovšem opatření kritizovali.
  Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/nemecko-deti-skola-karneval-rasismus-stereotypy-predsudky.A190308_171447_zahranicni_luka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.