Němečtí aktivisté vytvořili v Google Maps mapu trestných činů migrantů

Skupina německých aktivistů vytvořila v Google Maps interaktivní mapu všech trestných činů, z jejichž spáchání jsou podezřelí migranti, uvádí Sputnik.

Aktivisté využívají k projektu policejní údaje a zprávy médií. Na mapě jsou vyznačeny případy sexuálního násilí, krádeže, vraždy a další trestné činy — celkem asi 10 tisíc případů za tento rok. Mapa ukazuje město, kde k činu došlo, ale neuvádí přesné místo události, praví se v článku.


raja: Jak můžete vidět výše, mapa se jaksi neshoduje s politikou Googlu. Jak překvapivé….

Kromě toho aktivisté vytvořili interaktivní mapu uprchlických táborů v Německu. Při srovnání dvou map, uvádí se v materiálu, vidíme vzájemnou souvislost mezi existencí přijímacích středisek pro uprchlíky a počtem, například, sexuálních trestných činů v jejich blízkosti. Čím větší je vzdálenost do uprchlických táborů, tím menší je počet spáchaných trestných činů.

Aktivisté řekli agentuře, že vytvořili mapu, protože německá média mlčí a informují o trestných činech velmi výběrově, neukazují úplný obraz pohromy. Hlavním cílem iniciativní skupiny je informovat Němce o nebezpečí migrační politiky kancléřky Angely Merkelové.

„Chceme informovat lidi, říci jim, jak Merkelová mění Německo, ukázat, že ženy jsou v nebezpečí po celém Německu, nejen v Kolíně. Ale [v nebezpečí] jsou nejen ženy, ale i staří lidé a děti“, cituje Sputnik aktivisty.

Německé bezpečnostní orgány uvedly, že „na první pohled skutečně vzniká určitá souvislost: tam, kde se nacházejí uprchlíci, tam jsou i páchány tyto trestné činy“. Ale policisté musí zjistit, do jaké míry to odpovídá skutečnosti. Na policii zdůraznili, že jde o soukromý projekt, údaje aktivistů jsou zveřejňovány pouze na internetu.

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

2
Komentujte

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
jirikmalé srdce Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
malé srdce
Host
malé srdce

Tak, mapa od Googlu je už cenzurovaná. Někde napíšete slovo migrant v negativním slova smyslu a už se cenzuruje. Tento svět je stále více a více oklešťován. Nejhorší však je, že mnoho lidí už na daný stav rezignovalo. Jsou tak pohlceni splácením dluhů, že už jim je všechno jedno. Vždyť i já tu ztrátu energie a entuziasmu již pociťuji. A nejhorší na tom je, když zůstanete úplně sám. Vidíte svět kam spěje a nemůžete proti tomu vůbec nic dělat. Ano, můžete například psát web, ale když začnete psát svůj skutečný pohled na věc bez přetvářky a s jistou dávkou vhledu… Číst vice »

jirik
Host
jirik

Policie objevila v dodávce v Brně jedenáct ilegálních migrantů
Policie odhalila v noci na sobotu v dodávce na benzince na dálnici D1 v Brně 11 Iráčanů bez cestovních dokladů a potřebných víz. Byly to dvě rodiny s šesti nezletilými dětmi, uvedla v neděli mluvčí policie Lenka Drahokoupilová. Posádku vezl v dodávce další Iráčan s povoleným pobytem v Německu, kam auto mířilo. Rodiny skončily ve středisku v Zastávce u Brna, řidiči hrozí až dva roky vězení.
https://www.novinky.cz/krimi/465121-policie-objevila-v-dodavce-v-brne-jedenact-ilegalnich-migrantu.html