Němečtí aktivisté vytvořili v Google Maps mapu trestných činů migrantů

Skupina německých aktivistů vytvořila v Google Maps interaktivní mapu všech trestných činů, z jejichž spáchání jsou podezřelí migranti, uvádí Sputnik.

Aktivisté využívají k projektu policejní údaje a zprávy médií. Na mapě jsou vyznačeny případy sexuálního násilí, krádeže, vraždy a další trestné činy — celkem asi 10 tisíc případů za tento rok. Mapa ukazuje město, kde k činu došlo, ale neuvádí přesné místo události, praví se v článku.


raja: Jak můžete vidět výše, mapa se jaksi neshoduje s politikou Googlu. Jak překvapivé….

Kromě toho aktivisté vytvořili interaktivní mapu uprchlických táborů v Německu. Při srovnání dvou map, uvádí se v materiálu, vidíme vzájemnou souvislost mezi existencí přijímacích středisek pro uprchlíky a počtem, například, sexuálních trestných činů v jejich blízkosti. Čím větší je vzdálenost do uprchlických táborů, tím menší je počet spáchaných trestných činů.

Aktivisté řekli agentuře, že vytvořili mapu, protože německá média mlčí a informují o trestných činech velmi výběrově, neukazují úplný obraz pohromy. Hlavním cílem iniciativní skupiny je informovat Němce o nebezpečí migrační politiky kancléřky Angely Merkelové.

„Chceme informovat lidi, říci jim, jak Merkelová mění Německo, ukázat, že ženy jsou v nebezpečí po celém Německu, nejen v Kolíně. Ale [v nebezpečí] jsou nejen ženy, ale i staří lidé a děti“, cituje Sputnik aktivisty.

Německé bezpečnostní orgány uvedly, že „na první pohled skutečně vzniká určitá souvislost: tam, kde se nacházejí uprchlíci, tam jsou i páchány tyto trestné činy“. Ale policisté musí zjistit, do jaké míry to odpovídá skutečnosti. Na policii zdůraznili, že jde o soukromý projekt, údaje aktivistů jsou zveřejňovány pouze na internetu.

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

2 komentáře

  1. malé srdce napsal:

    Tak, mapa od Googlu je už cenzurovaná. Někde napíšete slovo migrant v negativním slova smyslu a už se cenzuruje. Tento svět je stále více a více oklešťován. Nejhorší však je, že mnoho lidí už na daný stav rezignovalo. Jsou tak pohlceni splácením dluhů, že už jim je všechno jedno. Vždyť i já tu ztrátu energie a entuziasmu již pociťuji. A nejhorší na tom je, když zůstanete úplně sám. Vidíte svět kam spěje a nemůžete proti tomu vůbec nic dělat. Ano, můžete například psát web, ale když začnete psát svůj skutečný pohled na věc bez přetvářky a s jistou dávkou vhledu na skutečnost, nebo když začnete přinášet nové, alternativní věci, tak Vás zablokují a znemožní Vám psát, v tom lepším případě. V tom horším Vás rovnou začnou popravovat jako investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho partnerku. Nebo Vás obviní za hanobení národa jako Tibora Rostase. Občas se ptám, kde například T.M. bere ještě odvahu, ale především energii a vnitřní sílu pokračovat v práci otevírat lidem oči, přinášet jim jiný způsob myšlení, či jim ukazovat určité věci z jiného úhlu pohledu? Mám pocit, že lidstvo se nikdy nepoučí ze svých chyb a opět a opět budou civilizace zanikat a jiné civilizace je po čase zastoupí, aby opět opakovali ty samé chyby jako předchozí civilizace.

  2. jirik napsal:

    Policie objevila v dodávce v Brně jedenáct ilegálních migrantů
    Policie odhalila v noci na sobotu v dodávce na benzince na dálnici D1 v Brně 11 Iráčanů bez cestovních dokladů a potřebných víz. Byly to dvě rodiny s šesti nezletilými dětmi, uvedla v neděli mluvčí policie Lenka Drahokoupilová. Posádku vezl v dodávce další Iráčan s povoleným pobytem v Německu, kam auto mířilo. Rodiny skončily ve středisku v Zastávce u Brna, řidiči hrozí až dva roky vězení.
    https://www.novinky.cz/krimi/465121-policie-objevila-v-dodavce-v-brne-jedenact-ilegalnich-migrantu.html

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.