‚Nemůžeme oddělovat skutečný svět a školu‘: Itálie se chystá přijmout smartphony jako základ výuky

Rok poté, co Itálie zrušila zákaz používání mobilních telefonů ve třídách, je připravena smartphony představit jako nové učební pomůcky. Následuje tak příkladu USA, Kanady a dalších zemí.
„Pozoruji děti, jak používají smartphony ve třídách na denní bázi. Nemůžete se snažit oddělit jejich svět od světa školy,“ prohlásila v úterý ministryně školství Valeria Fedeli v rozhovoru s La Repubblica. „V pátek se chystá ministerský výbor pracovat na vývoji manuálu, který bude obsahovat instrukce, jak mají děti používat smartphony k učení ve školách.“

Itálie nedávno vynaložila miliardu dolarů na digitalizování tříd. Fedeli prozradila, že výuka založená na práci s internetem studentům do budoucna pomůže orientovat se v každodenním životě.

„Smartphony jsou mimořádnými nástroji usnadňující proces učení. Pokud necháte dítě o samotě se svým mobilem, je pravděpodobné, že se setkají s falešnými zprávami a kyberšikanou.  Avšak pokud jsou pod dohledem rodičů nebo pedagogů, mohou být tato zařízení užitečnými,“ sdělila ministryně Fedeli (68), která byla do funkce zvolena minulý rok.

Zatímco většina zemá přijala za učební pomůcky standardizované tablety, u mobilních telefonů se po celém světě setkáme s různými přístupy.

Španělsko a Francie je oficiálně zakázaly, zatímco ve Švédsku přes 90% dětí není dovoleno brát si je s sebou do tříd a téměř polovině z nich zcela zakázáno přinést je do školy.

Zatímco v USA nejenom, že jsou studenti v některých částech země vyzýváni, aby je nosili do školy s sebou, existují tam dokonce programy, které mají za cíl chudší studenty chytrými telefony vybavit.

 

přeložila: raja

zdroj: 1

Mohlo by se vám líbit...

Komentujte

1 Komentář zapnuto "‚Nemůžeme oddělovat skutečný svět a školu‘: Itálie se chystá přijmout smartphony jako základ výuky"

avatar
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
misa
Host

Paní ministryně je padlá na hlavu. Místo toho, aby se dětem vysvětlovalo, že nemají neustále čučet do mobilu, měly by omezovat jeho používání, aby nebyly závislé, tak se jim nacpe ještě do škol.

Mobil má být pouze použit ke krátkému zatelefonování či poslání sms a poté vypnout. Sama vím, jaké to je, mít neustále zapnutý telefon – člověk se neustále kouká či sleduje, jestli mu někdo nepíše, neposílá zprávy – A to už začíná závislost.

Také mi připadá, jako by se člověk skrz zapnutý mobil napojil do matrixu a když ho vypne, má klid.

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílet

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej se svými přáteli!