Nenechme Poláky v boji proti praktikám Barnevernetu osamocené

Možná k vám také dorazila zpráva, že Norsko si přeje odvolání polského konzula kvůli tomu, že se angažoval v kauzách odebírání polských dětí norskou juvenilní justicí. Já naopak tvrdím, že boj proti takovým zvrácenostem je správný.

O zvrácených praktikách norské juvenilní justice Barnevernet jsem už na svém blogu psal mnohokrát. Jsem přesvědčen, že děti se mají ze své biologické rodiny odebírat jen v případě, pokud se tam k dítěti dlouhodobě chovají jako k nevolníkovi, podobně jako tomu bylo například v kuřimské kauze. Jen, když je dítě dlouhodobě týráno, tak by se takto zasáhnout mělo. Ale nikoliv z tak banálních důvodů, jako se tomu děje v Norsku a v zemích, které se těmito praktikami inspirují. Takové důvody můžou být například „nedostatečný oční kontakt“, „nadměrný oční kontakt“ nebo když dítě jí na návštěvě u kamarádů moc sladkého a další množství doslova absurdních důvodů, které si můžete přečíst na odkazu https://www.expres.cz/duvody-proc-barnevernet-odebira-deti-dsl-/zpravy.aspx?c=A160130_165131_dx-zpravy_pali. A mezi těmito body dokonce nechybí ani důvody politické, jako například, že se jeden z rodičů negativně na veřejnosti vyjadřoval o Barnevernetu.

 

 

 

Proto si každého člověka, který proti těmto věcem začne bojovat, velice vážím. A jak je vidět, svého konzula Slawomira Kowalskeho si váží i samotní Poláci, neboť právě za to, že pomáhal takto postiženým polským občanům v Norsku, získal doma ocenění „konzul roku.“

A myslím si, že obdobně bychom se za to měli Poláků zastat i my, neboť i Češi mají celou řadu nedobrých zkušeností s tamní juvenilní justicí. Věřím tomu, že když se postavíme v těchto záležitostech do jednoho šiku s Polskem, tak tím určitě pomůžeme i samotným Norům. A teď nemyslím Norům jako státu, ale Norům jako lidem, když tam mají takovýto podivný problém se svobodou a demokracií. Jsem přesvědčený, že čím víc se na takovéto věci, jako je mánie v odebírání dětí z banálních důvodů ze svých biologických rodin bude upozorňovat a kritizovat, tím dřív si tamní úřady uvědomí, že to, co dělají, asi není úplně to nejsprávnější.

zdroj: 9

Článek o vyhoštěném polském konzulovi ZDE

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

6 komentářů

 1. Vítězslav Crha napsal:

  Naprostý vrchol hyenismu a zcela pokroucený fašismus, tak by se dala charakterizovat ta dnešní správná demokracie,ale v žádném případě nevzpomenout na tu předválečnou a tu do roku 1972. Krást děti rodinám je naprosto těžký hřích a trestný čin bez ohledu na právní systém státu. Kabala se rozlezla po celém světě hrozným tempem a bude muset být v mnoha státech násilně vymýcena. Nevidím jinou možnost. Divím se, že ještě v Norsku nenašli podřezané, nebo zastřelené,či jinak zmrzačené úředníky této šílené moci jako pomstu za dítě. Já bych se neudržel a i polda s rodinou by to odnesl a třeba za rok,až by už nic netušili a špičkově bych se ne to připravil. Jenomže Dán je mimo už od pána Boha.

 2. Lekno napsal:

  poslite Sorosovi email, ze Norsko urgentne potrebuje zabezpecit migrantov. az si tato paraziticka Berne… skusi sahnut na ich dieta, rana sa uz nedoziju.

 3. Jarek* napsal:

  V norsku je ten problém, že stát je dle zákona vlastníkem dítěte. Proto si tam tyto instituce, které stát podporuje mohou dělat takové zlotřilosti a to naprosto beztrestně.

 4. Iva napsal:

  Jednoznačně nutno podpořit Polsko či kohokoliv a jakýmikoliv prostředky proti této nechutné nelidské hydře. Co pro to máme udělat?

 5. stefan napsal:

  Premna by bol prijatelnejsi nazov clanku. NEDOVOLME EUROPSSKEMU FASIZMU ROZKLADAT RODINY a podporovat LGTBI.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..