Není čas čekat, musíme to řešit! Politik z Brna po sebevraždě Čecha velice tvrdě vystoupil proti exekutorům

…..na příkladu vypisování exekutorských lístečků se můžete přesvědčit o razítku na 12 hodinu. Jinak jsou neplatná. Je to dokonce v ústavě popsáno. Kdyby se zase někdo měl zájem přít….

06:54

Není čas čekat, musíme to řešit! Politik z Brna po sebevraždě Čecha velice tvrdě vystoupil proti exekutorům

Pan Jaroslav Janota skočil ze sedmého patra panelového domu, čímž ukončil svůj život. Odmítal totiž nastoupit ke dvanáctiletému trestu vězení za to, že na počátku roku 2016 střílel na exekutory. Sám se celou dobu hájil, že nestřílel přímo na ně. Pana Janotu znala řada lidí z diskusí na sociálních sítích. Nejinak tomu bylo u Martina Freunda z hnutí Žít Brno, jenž se ke smrti partnera v diskusi obsáhle vyjádřil.

Není čas čekat, musíme to řešit! Politik z Brna po sebevraždě Čecha velice tvrdě vystoupil proti exekutorům
Foto: Hans Štembera
Popisek: Exekuční lepící štítky

 

„Pana Janotu jsem osobně nepoznal, a proto jsem k tomu původně nechtěl nic psát. Pak jsem si ale uvědomil, že jeho čin, tak jak jej sám popsal, byl činem sociálním, politickým. Zdá se mi, že chtěl, aby na něj bylo reagováno, aby se stal symbolem,“ začal Martin Freund na sociální síti Facebook.Jaroslava Janotu Freund vnímal jako ryzího sociálního demokrata, k nimž by se prý rád počítal i on sám. Nechce se prý vyjadřovat přímo k případu pana Janoty, protože ho nesledoval, ale potvrdilo se mu, jak strašliví mohou být exekutoři.„Exekutoři zcela běžně a plánovitě využívají chvilkovou dezorientaci a paniku, kterou u svých obětí (ano, obětí) vyvolají tím, jakým brutálním způsobem se jim vlámou do jejich domova. Chvilkově dezorientovanému člověku díky tomu seberou i to, co reálně nesmějí, a mohou činit kroky na hraně zákona, i za ní s vědomím, že jejich oběti většinou nejsou z těch, kteří se umějí bránit bezpráví,“ psal nekompromisně člen hnutí Žít Brno.

Budou se dít ještě horší věci

Podobně v šoku mohl být i pan Janota a v první chvíli se zachoval iracionálně. Stalo se to, co se stalo, jenže podle Freunda to bylo v podstatě nevyhnutelné.

„A dokud budeme české občany vystavovat tomuto tlaku, je nevyhnutelné, že se to stane znovu. A začnou se stávat i mnohem horší věci, pokud v této společnosti budeme cíleně vytvářet lidi, kteří už nemají co ztratit. Protože všechno už jim vzali, nejen majetek, ale především důstojnost. Před lety jeden můj známý pracoval na brigádě, jejímž účelem bylo vyklizení starého exekučního skladu. Mimo jiné zde nalezl dítětem kreslené obrázky, rodinná fota, kazety. Ty věci neměly žádnou tržní cenu. Jen měly pro jejich majitele obrovskou hodnotu. A tak jim je vzali. Takto se u nás bere lidem jejich důstojnost,“ udeřil politik.

V obecné rovině jistě platí, že je správné splácet svoje dluhy, ale v tuto chvíli už podle Freunda nejde o klasickou politickou diskusi, ale o lidské životy, které se ztrácejí pod tlakem exekucí. Případ pana Janoty ukazuje, že teď už není nač čekat a musíme situaci řešit.

Martin Freund doslova napsal:

Jak už mnozí z nás ví, včera si vzal život pan Jaroslav Janota. Učinil tak na protest proti české justici. Pana Janotu jsem osobně nepoznal, a proto jsem k tomu původně nechtěl nic psát. Pak jsem si ale uvědomil, že jeho čin, tak jak jej sám popsal, byl činem sociálním, politickým. Zdá se mi, že chtěl, aby na něj bylo reagováno, aby se stal symbolem.

Pana Janotu jsem poznal jen z diskuzí zde na sociálních sítích. Byl to jeden z těch příjemných diskutérů, byť ne úplně vždy jsme se shodli. Z mého pohledu to byl typ toho opravdového, ryzího sociálního demokrata, kterých je u nás pomálu a ke kterým bych se rád řadil i já.
Zemřel na protest proti české justici. Musím říct, že ten případ podrobně neznám, nevšiml jsem si ho až do včera, což mne mrzí. Je totiž frustrující o něčem takovém psát doslova s křízkem po funuse. Neviděl jsem spis případu a nevím, zda náhled pana Janoty, tak jak ho popsal na svém blogu stoprocentně odpovídá skutečnosti. Můžu jen laicky a z nemnoha informací, které mám k dispozici říct, že se mi zdá jeho trest příliš, řekněme podezřele tvrdý.
Co ale lze o tom, co se včera stalo říct zcela jistě?

Před několika lety jsem pomáhal při zrodu divadelní hry divadla Feste „Dluhobaroni“, přičemž jsem se potkal a vyzpovídal několik lidí, kteří se setkali s tvrdými exekucemi. A ty praktiky, které popisovali, byly děsivé. Exekutoři zcela běžně a plánovitě využívají chvilkovou dezorientaci a paniku, kterou u svých obětí (ano, obětí) vyvolají tím, jakým brutálním způsobem se jim vlámou do jejich domova. Chvilkově dezorientovanému člověku díky tomu seberou i to,co reálně nesmí a mohou činit kroky na hraně zákona, i za ní s vědomím, že jejich oběti většinou nejsou z těch, kteří se umí bránit bezpráví.
Téměř všichni, s kterými jsem se tehdy bavil popisovali neskutečný šok, panickou ataku, fyzické i psychické zhroucení.

Snad byl v šoku i pan Janota, snad se chvilkově zachoval iracionálně. Ale proboha, tohle se nevyhnutelně muselo někdy stát. Prakticky nebylo možné, aby se to nestalo. A stane se to znovu. Dokud tohle bude pokračovat. A začnou se stávat i mnohem horší věci, pokud v této společnosti budeme cíleně vytvářet lidi, kteří už nemají co ztratit. Protože všechno už jim vzali, nejen majetek, ale především důstojnost. Před lety jeden můj známý pracoval na brigádě, jejíž účelem bylo vyklizení starého exekučního skladu. Mimo jiné zde nalezl dítětem kreslené obrázky, rodinná fota, kazety. Ty věci neměly žádnou tržní cenu. Jen měly pro své majitele obrovskou hodnotu. A tak jim je vzaly.Takto se u nás bere lidem jejich důstojnost.

Berme prosím čin pana Janoty jako varování. Pro celou společnost, pro nás všechny. Tady už nejde o běžnou politickou diskuzi o tom, jak je správné vymáhat dluhy a jak se mají dluhy platit. Někdy se stane, kdy se prostě celá věc vymkne z kloubů a ocitne se zcela mimo veškeré rozumné meze. A v takové situaci se s milionem exekucí ročně nacházíme. Teď, v této chvíli. A už nelze čekat, musí se to změnit, a to rychle.

Zdroj (1)

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

4
Komentujte

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
J.+O. Hockeovajirik.lakMajkl Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Majkl
Host
Majkl

Ta zlodějská loupežnická sebranka dohnala pána k sebevraždě,nicméně stát se to mě,tak před tím,než odejdu bych vzal každopádně pár těch prašivých parchantů s sebou.Lidé se musí přestat bát techto protektorátem podporovaných zlodějů a zloději musí dostat strach beztrestně olupovat a likvidovat lidi.V tom je přímá úměrnost.

.lak
Host
.lak

Socialismus s životními jistotami, kapitalismus s trhy trhů grup úžerů a je našláputo k usociopatismu o němž ani Orwell snad nesnil.

jirik
Host
jirik

V nedeľu krátko pred polnocou pristálo na neverejnom vojenskom letisku v pražskej mestskej časti Kbely lietadlo s českou delegáciou, ktorá v Sudáne vyrokovala prepustenie Čecha Petra Jaška (53) z väzenia http://www.hlavnespravy.sk/cech-po-prilete-zo-sudanu-islamisti-ma-vo-vazeni-mucili-ponizovali/911899 Tamojšie úrady ho odsúdili na 24 rokov za mrežami za protištátnu činnosť a špionáž. Informoval o tom dnes spravodajský portál Novinky.cz. z diskuze na hlavnespravy.sk Fero Dibarbora badaxe • pred 29 minútami Tak Ti ešte pridám… Zaorálkovo súdánské vrtění psem Celá země sledovala jak pan Zaorálek ve vládním speciálu přivezl vězně, kterého vysvobodil v Sudánu. Ve skutečnosti súdánci českého vězně nechtěli. Jde jen o zneužití funkce a státních peněz… Číst vice »

J.+O. Hockeova
Host
J.+O. Hockeova

Stalo se memu znamemu. Bydlel v Decine a ukradli mu tam osobni doklady,
na ktere uzavreli smlouvu s T-m na mobil.To se stalo ale az po nahlaseni ztraty na policii. Pote se asi 2x-3x stehoval a tak mu upominky nechodily do
rukou. Doslo i k soudu,o nemz nemel take potuchy a pak mu prisel duchod,
jenz byl ponizen o 5 tis. Kc/exekutor/,najem mu cinil 4.500,-Kc a na jidlo mu
zustal pouze 1 tis. na cely mesic. Nechapu,jak mu mohl nekdo sebrat tolik
penez najednou a nenechat mu ani to zivotni minimum !/?/Kdyz nas muz je
zcela nevinny!!!