Neurochirurgové bijí na poplach. Toto by měla vědět každá žena!

19:54

Neurochirurgové bijí na poplach. Toto by měla vědět každá žena!

Mezi ženami a muži je mnoho rozdílů – nikoho snad nemusíme přesvědčovat o opaku! Teď se lékaři soustředili na rozdíl mezi… mužským a ženským mozkem.

Neurochirurgové z Loughborough University s profesorem Jimem Hornem odhalili, že nedostatek spánku má odlišný vliv na ženy a muže. Výzkumy nelžou!

Souvislost mezi nedostatkem spánku a fungováním mozku je mnohem důležitější u žen než u mužů. Koneckonců, existují i důkazy z každodenního života – zatímco on po hádce sladce spí, ona nemůže dlouho usnout, protože analyzuje celou situaci. A právě v tom je jádro problému – ženský mozek příliš… pracuje.

Podle profesora Horna je ženský mozek nastaven na řešení několika problémů současně – i to má ale své klady i zápory… žena chodí do práce, pečuje o domácnost a zároveň řeší ještě další 3 problémy – proto potřebuje spát déle než muž!


Osm hodin spánku je pro každou ženu přímo nezbytnost! Ženský mozek pracuje v tzv. pohotovostním režimu a dokáže fungovat nepřetržitě, proto je potřeba se na okamžik „vypnout“ a pořádně si odpočinout nebo se vyspat.

Podle profesora by měla každá žena jít spát před půlnocí, spát 8 hodin a… pochopit, že si to zaslouží, protože se její mozek zabývá několika činnostmi najednou!

SOURCE: Pixabay

Všechny ženy! Sdílejte tento článek svým partnerům a… jděte spát 🙂

Zdroj (1)

Mohlo by se vám líbit...

Komentujte

1 Komentář zapnuto "Neurochirurgové bijí na poplach. Toto by měla vědět každá žena!"

avatar
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
iku
Host

Jo, neurochirurgům se dá věřit… Ženské, která mě v devadesátých letech řekla, že kdyby se mohla ráno vyspat , jak by potřebovala, nemusela by konzumovat prášky na uklidnění. Té asi paní doktorka nevěřila.

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílet

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej se svými přáteli!