„Je nevinný, máme nové důkazy.“ Otec pilota Andreas Lubitze, který (údajně) úmyslně navedl stroj do hor, odmítá oficiální verzi

…..jak jsme mnohokráte psali a dali důkazy o velkém podvodu společnosti LH o letu  Germanwings 9525, tentokráte sama rodina Lubitze chce podat důkazy. Mnoho nesrovnalostí ve výpovědích a zároveň důkaz z filmu, který jsme přeložili, asi před měsícem s prokazatelným svědkem, svědčí o jeho nevině….

05:55

tm komentuje: Když se podíváte na trosky letadla, nejeví žádné stopy po nárazu do skal. Letadlo se rozpadlo ve vzduchu nad zemí. Ani místo nárazu nebylo nalezeno…..

‚Je nevinný, máme nové důkazy‘. Otec pilota, který úmyslně navedl stroj do hor, odmítá oficiální verzi

Andreas Lubitz podle vyšetřovatelů může za zřícení letu Germanwings. 
BERLÍN/PRAHA Po dvou letech mlčení se rodina Adrease Lubitze ozvala. Otec sebevražedného pilota, který 24. března 2015 navedl let Germanwings 9525 úmyslě do Alp a zabil všech 150 lidí na palubě, odmítá oficiální verzi vyšetřování. Podle té se jejich syn, sužovaný psychickými problémy, zamkl sám v kokpitu a nastavil autopilota na velmi malou výšku.

Günter Lubitz poslal německým médiím v úterý prohlášení, v které odmítá vinu svého syna Andrease. Důkazy o tom, že se podle něj všechno odehrálo jinak, než tvrdí mezinárodní tým vyšetřovatelů, předloží v pátek na tiskové konferenci. Ta začne v 10.40 dopoledne, přesně na druhé výročí zřícení letu Germanwings 9525.

Havarovaný airbus se při nárazu roztříštil.

„Až dosud všichni věřili teorii, že kopilot, který se dlouho potýkal s depresemi, úmyslně navedl letadlo do hor. A že svůj čin plánoval. My jsme přesvědčení, že to není pravda,“ napsal Lubitz v prohlášení.

Zatím není jasné, jaké důkazy chce Lubitz v pátek předložit. Spolupracuje však s leteckým žurnalistou, který v minulosti psal o vyšetřování toxických výparů na palubách komerčních letadel.

Let Germanwings 9525 z Barcelony do Düsseldorfu se po 10. hodině ráno odmlčel a později začal klesat. Němečtí a francouzští vyšetřovatelé zjistili, že 27letý Andreas Lubitz se po odchodu kapitána na toaletu zamknul v kokpitu a nastavil autopilota na výšku 96 stop – takže navedl letoun k sestupu do země. Lubitz totiž kvůli psychickým problémům chtěl spáchat sebevraždu.

Po nárazu v oblasti francouzských Alp zemřelo všech 150 lidí na palubě – včetně 16 německých školáků, kteří byli na výměnném pobytu ve Španělsku či sedmiměsíčního kojence.

Ze záznamu z kokpitu je jasně slyšet, jak kapitán Patrick Sondenheimer křičí a buší na dveře, později je slyšet, jak se do kokpitu dobývá. Kopilot Lubitz na záznamu mlčí, je ale slyšet jeho dech.

Lubitz se s depresí potýkal dlouhodobě, v roce 2008 musel dokonce kvůli tomu na pokyn lékařů přerušit letecký výcvik. Několik měsíců před tragickým letem chodil k lékařům kvůli problémům s viděním, které však byly podle lékařů jen psychologické. Podle vyšetřovatelů se Lubitz domníval, že kvůli tomu přijde o milovanou práci.

Fakt, že Lubitz senior pořádá tiskovou konferenci na výročí tragického letu, odsoudilo mnoho příbuzných obětí. Považují to za necitlivé a neuctivé. „Naplánovat něco podobného na chvíli, kdy budeme vzpomínat na ty, které jsme ztratili, je pro nás traumatické,“ řekla deníku Bild Marlies Weiergräberová, která přišla o bratra a neteř.

Oblečení cestujících a úlomky letadla shromážděné na místě dopadu.

„Jeho rodiče nerozeznali, že má problém, a nechali ho dál létat. Nyní potřebují pomoc, protože popírají fakta. Snaží se nás provokovat?“ ptal se Klaus Radner, který přišel o dceru, jejího partnera a jejich dítě. „První katastrofou pro nás bylo, že jsme při tragédii přišli o naše milované. Druhou katastrofou bylo, že to někdo udělal úmyslně. Třetí katastrofou je chování Lubitzových rodičů a tahle tisková konference.“

Ve francouzských Alpách uctili památku 150 obětí katastrofy letadla německé společnosti Germanwings.
Dvojice francouzských záchranářů mezi úlomky zříceného stroje společnosti Germanwings.

Lubitzova rodina dosud mlčela, jen na první výročí zveřejnila v novinách vzpomínku na jejich syna. Na přiloženém snímku se Lubitz usmíval, ve vzpomínce se vůbec nemluvilo o ostatních obětech.

„Udělat tiskovku na přesné výročí pádu je nezodpovědné. Z pohledu obětí je to špatné a zřejmě to pro ně bude traumatizující,“ řekl právník Elmar Giemulla, který zastupuje několik rodin obětí.

Zdroj (1)

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

5 komentářů

 1. jandera napsal:

  Já to říkám pořád, že piloti jsou dnes již zbyteční – no možná se hodí, aby se to dalo na ně hodit. Chemoplány jsou drony družicově naváděné a umí pěkné kousky jak se bezpečně vyhnout a občas si hrají i s civilními letadly a za posledních 6-7 let vím pouze o dvou haváriích chemoplánů, ale letadla, kde je ochrápaný pilot mají problémy pořád.

 2. jirik napsal:

  „Nekonečná“ kruhová přistávací dráha by měla letištím přinést především zásadní zvýšení kapacity. V jednom okamžiku by mohlo přistávat několik letadel naráz. Lákavý nápad se objevuje pravidelně už desítky let. Ale zůstává snem, protože jeho uskutečnění je zatím dost nebezpečné.
  Zdroj: http://technet.idnes.cz/kruhova-runway-0gu-/tec_technika.aspx?c=A170317_101541_tec_technika_vse

 3. Arya napsal:

  Tak som zvedava s cim pridu rodicia… ako matka si viem predstavit tu bolest ,ze ich milovany syn sa zabil a k tomu aj ostatnych cestujucich… Isto by som sa chytala aj slamky aby som s tou myslienkou nemuaela zit… bolo by to neprijatelne..
  neviem si predstavit aky dokaz by to mohol byt lebo asi jedine co by sa dalo by bolo napadnutie nejakeho usvedcujuceho dokazu…

  To lietadlo sa ,bohuzial, rozpadlo presne ako malo… na malicke kusky … na tak velkom uzemi… to preto ze do tej skaly vletelo plnou rychlostou… ak by pilot chcel lietadlo zachranit tak rychlost by ubral alebo by sa rutilo volnym padom a tiez by dopadlo podobne…

  Ak by explodovalo vo vzduchu tak jeho casti by sa nasli na 2x takom velkom a vacsom uzemi ako teraz… a takmer naisto by bolo viac vacsich casti…
  teoria o vybuchu podla oficialneho vysetrovania , podla ich dokazov je vylucena…
  je to stelesnenie nocnej mory cestujuceho aj rodiny samotneho pilota…

  Podla dokazov Lubitz letel v ten den 2x a pri prvom lete ,ked kapitan odisiel na toaletu tiez zmenil nastavenie vysky na roadene klesanie, a kym sa kapitan vratil tak to opeavil ako ma… ako keby si to vyskusal na necisto… to bohuzial je silny dokaz ak proti nejakemu tvrdeniu o uniku plynu…

  Jedinu moznost co rodicia mozu vyizit je , ak sa to vobec da, aby si pozreli, vypoculi vsetky skutocne dokazy… ci realne existuju… lebo tie su velmi jasne a jednoznacne… hlavne ak si to skusal aj na predchadzajucom lete…
  to by uz jedine mozne vysvetlenie bolo , ze Lubitz bol ovplyvneny na dialku , a nezmohol nic , len robit co mu niekto vtlacil do hlavy… co je asi nepreukazatelne…

  Na druhej strane, mohol to spravit tak ako je to oficialne zverejnene…

  Plati jedno pravidlo. To co sa moze stat sa raz stane…

  • tomáš marný napsal:

   Milá arya,
   podívejte se na jiné havárie letadel, jak vypadají turbíny, sedadla a cestující. Vše bylo roztrháno na maličké kousíčky. Dokoncew i lidé. V tom je samozřejmě něco zcela jiného. O věcech ohledně havárií letadel vím více než si myslíte. Jinak bych o tom nepsal. Uvidíte co se z toho vyvine. Letadlo bylo řízeno na dálku a dle výpovědi svědka, kterého jsme dávali na tadesco ve videofilmu před několika týdny, kdy byl úplně zakrytý a jeho hlas změněn, potvrdil, že Lubitze našli zastřeleného v kufru nějakého auta na letišti…..
   tm

 4. Arya napsal:

  Veľmi rada by som sa dozvedela skutočnú pravdu o tomto nešťastí…
  pozriem si dokument ale ak je v angličtine budem mať z neho len úlomky..

  Mňa o 2 mesiace čaká prvý let, prvý rovno transkontinentálny let a veľmi sa bojím lietania a od istej doby stále natrafím na seriál vyšetrovanie leteckých nešťastí. Dlho som odolávala ale nakoniec som si pozrela jednu, druhú a teraz ich bolo už možno aj 50..

  A práve z toho mi samo vyplynulo, že ak lietadlo spadne na zem, hlinu, asfalt vytvorí sa kráter ale pri dopade na tvrdý podklad sa roztrieští ako napríklad na skalu.. A ešte k tomu v plnej rýchlosti…
  Telá nikdy neukazujú, našťastie, to by som veľmi nechcela skúmať.. Ale podľa toho čo som videla , tak len podľa toho môžem posudzovať…K eď lietadlo aj vybuchlo vo vzduchu, tak sa rozletelo na niekoľko kusov ale nikdy nie na malinkaté.
  Iba pri vletení obrovskou rýchlosťou do budovy , hory či zapikované do zeme tak vtedy áno…
  Výbuch vo vzduchu je síce obrovský ale nikdy nezničil celé lietadlo, proste ho poškodil na toľko, že sa rozpadlo alebo bolo neovládateľné a zrútilo sa…
  A podľa rýchlosti dopadu a miesta dopadu bol zpečatení jeho ďalší stav..

  Ale keďže boli schopní nájsť čierne skrinky tak niektoré časti lietadla predsalen museli byť čiastočne zachované… ( toto by mohlo vzbudzovať trochu pochybností..)

  Bola tam aj časť s Lubitzom, celkom nedávno, a myslím, že vyšetrovatelia nevedia ani neberú v úvahu ovládanie na diaľku.. Ani, že taká možnosť by bola možná a zneužitá..

  Nie som odborníčka na letecké katastrofy, takže moje tvrdenia sú len z vypozorovania toho čo som videla, čítala a zisťovala ale osobnú skúsenosť nemám a ani nechcem mať..

  Verím, v zneužitie technológii aj keď sú pri tom ľudské obete.. Toto je pre mňa jedna z neprijateľných vecí ktorej je niekto schopný pre svoje ciele…

  Ps. V tom seriály vyšetrovali aj údajné lietadlo ktoré sa vrútilo do pentagonu… Táto časť bola celá iná ako všetky osatné… Táto časť toho seriálu pôsobila od začiatku až dokonca nedôveryhodne.. lebo precízne vyšetrovanie , neuveriteľná snaha a nadľudské úsilie pri každom vyšetrovaní nešťastí sa v tej konkrétnej časti zmenilo na akési“ nenašlo sa, nezistilo sa, neboli údaje, ale za to boli svedkovia – rovno FARÁR :D, ktorý všetko videl, ktorý šiel pomáhať zraneným… tak toto bolo do očí BIJÚCE , že skutočné informácie sú utajené, nezverejnené a oficiálnu verziu požehnali rovno najdôveryhodnejším svedkom katastrofy pravou rukou Boha..