NI: Su-35 v rukou Číny jsou „noční můrou“ amerického letectva!

Americký portál The National Interest označil vstup ruských stíhaček Su-35 do služby s čínského letectva, noční můrou a bolestí hlavy pro letectvo USA v asijském regionu.

 

 

Su-35 (kodifikace NATO: Flanker-E +) je podle názoru NI jedním z nejbojeschopnějších stíhacích letadel v čínském letectvu. Přítomnost letadel tohoto typu výrazně posiluje čínské síly v asijsko-pacifickém regionu, uvedl časopis.
Kromě toho publikace poukazuje na nebezpečí pro Spojené státy a jejich spojence nedávná čínská raketa PL-15 „vzduch-vzduch“, která může být nainstalována na Su-35.Takový nebezpečný tandem může být použit k útoku na americké letadlové tankery a další pomocná letadla, jako například letadla AWACS E-3, které jsou klíčové pro operace US Air Force v této oblasti.
Smlouva o dodávce 24 multifunkčních stíhačů Su-35 generace 4 ++ byla mezi Ruskem a Čínou podepsaná v roce 2015. Letadla tohoto druhu jsou také v provozu ruských leteckých sil.

Generace 4 ++ a podmíněně naznačuje, že charakteristický diagram Su-35 se velmi přibližuje páté generaci stíhaček, kromě nepřítomnosti stealth technologie a aktivního elektronicky snímaného pole splňuje většinu požadavků na pátou generaci letadel.

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
terezkaterka Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
terezkaterka
Host
terezkaterka

Blížia sa časy, keď tí vrahovia Američania nebudú rozbíjať cudzie krajiny.