Nikdy nekupujte a nejezte tento česnek! Tohle vyšlo najevo…

Никогда не покупайте и не ешьте этот чеснок! Вот что выяснилось важно знать, жизнь, истории, опасно, продукты питания, чеснок

Proč dovážet z cizích zemí to, co můžeme vyrobit a vypěstovat v Rusku? Do dnes většina lidí neví, že česnek, který si koupí v supermarketu, ve většině případů pochází z Číny.

Ano, není nic špatného na tom, že dovážíme produkty z jiné země. Nebyl by to velký problém, kdyby česnek dovážený z Číny nebyl toxický. Čínští výrobci používají zakázané pesticidy na zvýšení výnosu, které mohou mít devastující účinky na lidské zdraví.

http://mtdata.ru/u3/photo8698/20638647863-0/original.jpg#20638647863

http://cdn.fishki.net/upload/post/2017/04/17/2270144/1e6ddfea265a564ea3f97cb190800d6a.jpg

Kromě toho, ke zvýšení trvanlivosti a vylepšení vzhledu se namáčí do chlóru. To je důvod, proč si v pultech obchodních domů zachovávají tak krásný a chutný vzhled. Bude tedy lepší, když čínskou zeleninu ze svého jídelníčku vynecháte. Nejprve je však nutné naučit se tento čísnký česnek rozpoznat.

Никогда не покупайте и не ешьте этот чеснок! Вот что выяснилось важно знать, жизнь, истории, опасно, продукты питания, чеснок

Česnek pěstovaný bez použití pesticidů je mnohem chutnější než ten z Číny. Ostrá a pálivá chuť vypovídá o tom, že jste zakoupili produkt dobré kvality. Jestli nebyl odstraněn stonek a kořeny, česnek by měl být dobrý. Čínští farmáři často stonek i kořeny odstraňují za účelem snížit jeho hmotnost a tak i jeho přepravní cenu.

Никогда не покупайте и не ешьте этот чеснок! Вот что выяснилось важно знать, жизнь, истории, опасно, продукты питания, чеснок

Česnek z Číny je lehčí a méně vypouklý, než je ten tuzemský. Díky působení toxických látek během růstu a skladování může poté česnek při tepelném zpracování zezelenat nebo zmodrat. Závěrem lze říci, že nejlepší způsob jak využít všech předností česneku je kupovat jej od lokálních farmářů.

 

přeložila: raja

zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

6
Komentujte

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
ditMarošDavidSysMelichar Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Melichar
Host
Melichar

Já si pěstuji vlastní česnek český, sadbu občas obměňuji nákupem zde:
https://www.skalnicky-cesnek.cz/kategorie-cesnek
Dá se tam koupit na spotřebu i kvalitní česnek různých odrůd.

Sys
Host
Sys
David
Host
David

Čínští farmáři často stonek i kořeny odstraňují za účelem snížit jeho hmotnost a tak i jeho přepravní cenu.
Není to spíše naopak? Proč by snižovali váhu a tím i výkupní cenu? Pochopím to u zboží za 3-5 Kč, ale i čínský česnek se prodává za cca. 120 Kč/kg!

Maroš
Host
Maroš

David – Čína nie je za rohom – dovoz po mori, alebo letecky vyžaduje koncentráciu prodduktu aj vzhľadom na to, že poľnoprodukty sa znovu preberajú a triedia – čo sú vyššie náklady pre priekupníka. Tieto na oko „špičkové“ produkty sa potom balia do tzv. „musíš“ balení – inak ako 3 kusy v pančuche nekúpiš – doma po týždni polovicu vyhodíš, tak predsa nebudeš vyhadzovať stonky a korienky, keď môžeš vyhodiť celý cesnak, nie? Čínsky cesnak je ako tak vhodný len na okamžitú spotrebu, niečo ním napácovať – to môžete bez toho hnusu byť – zmena pachu a horkosť je zaručená.… Číst vice »

dit
Host
dit

Zdravím, cituji:
Podľa rovnakého zdroja sa orgánom polície, colníkom a potravinárskym inšpektorom podarilo v období december 2016-marec 2017 zhabať takmer 10.000 ton a 26 miliónov litrov nepravých potravín, a to od falšovaných instantých polievok až po pančované vína.

Expertka Europolu Bérengere Dréno pre redaktorov nemeckej relácie uviedla, že vyšetrovatelia pátrali napríklad v Nemecku hlavne po rôznych nepravých orieškoch a mandliach v produktoch z Turecka, Gruzínska či Talianska. Medzi falšovanými potravinami sa však môžu vyskytnúť aj šampanské, hľúzovka, kaviár, káva, čaj alebo minerálne vody, dodala.
Zdroj

http://www.topky.sk/cl/11/1624785/Dnes-sa-napodobnuje-uz-vsetko–Europol-a-Interpol-odhalili-falsovane-potraviny-za-230-milionov-eur

dit
Host
dit