Norský losos je jedna z nejjedovatějších potravin ve světě

…..nutné znovu zopakovat, že skutečně nejhorší potravinou, kterou si můžete zakoupit je právě LOSOS. Po opakovaných testech v lednu 2019, které se dělaly ve Švýcarsku, byly hodnoty ještě horší než v minulém roce. A ty byly celkem děsivější než děsivé….

00:05

tm: varovali jsme Vás mnohokráte. Pamatujte: je lepší problémům předcházet, než problémy řešit, je lepší nemocem předcházet, než nemoci léčit. Možná mnozí článek nečetli a někteří časem zapomněli. Proto se znovu seznámíme s problematikou jakýchkoliv ryb, mimo českých kaprů….

První článek, kde jsme všechny varovali, (doporučuji znovu přečíst!!!!!) se nachází na této adrese:

Jedovatá ryba – Velká lež o zdraví a co s tím má společného MONSANTO?

 

 

Další článek který jsme uvedli jako důkaz najdete zde:

 

28 znaků, že západní pobřeží USA je „opékáno“ jaderným zářením z Fukušimy. Roky varuji důrazně čtenáře, aby nejedli už žádné ryby

 

 

A další uvádíme dnes níže:

Během několika měsíců francouzští novináři Nicolas Daniel a Louis de Barbeyrac studovali rybolovný průmysl zevnitř.

 

Vydali se na cestu z Norska do Vietnamu, navštívili Švédsko a Dánsko. Výsledkem jejich vyšetřování se stal film, který odhaluje pravdu norského lososa, kterou se „rybářského lobby“ snaží skrýt.

Vyšetřování začali na západě Norska, kde je ve venkovských oblastech mnoho rybích farem, které se zabývají umělým chovem lososů. Novináři se setkali s norským aktivistou, ekologem a zakladatelem Svazu ochránců přírody Norska, Kurtem Oddekalvom, který považuje za pobuřující skutečnost fakt, který se skrývá pod vodami fjordů.

Kurt Oddekalv již dlouhodobě vede válku s farmami, které chovají uměle lososy v Norsku. Vyprávěl šokující podrobnosti o jejich práci.

„V Norsku je situace s rybami katastrofální. Ryb je příliš mnoho: na takové malé farmě chovají i 2 miliony kusů. Ryby jsou nemocné, nyní je již možné hovořit o pandemii: nekróza slinivky a nakažlivá chudokrevnost lososů už zachvátila celé Norsko, ale skrývají to před veřejností“.

Aktivisté sledují velké rybí farmy posledních deset let, drží je pod kontrolou a shromažďují důkazy. Mají v rukou záznamy, které ukazují jak pracovníci rybích farem lijí do vody silný pesticid, který má neurotoxické účinky.

„Oni sami musí nosit masky a ochranné obleky, aby se chránili před chemikáliemi na ošetření nádrží od parazitů. Na rybích farmách to není neobvyklé. V lososech je možné najít celou řadu chemikálií, které ohrožují i člověka.“ Kurt říká přímo: „Norský losos je jedna z nejjedovatějších potravin ve světě“.

Rybolovný průmysl v Norsku přináší 4 miliardy dolarů ročně a je na druhém místě po ropě. Hlavní problém norských chovatelů jsou takzvané rybí vši, které parazitují na těle ryby a mohou ji zabít. Mořské rybí vši vyvíjejí odolnost vůči jakýmkoli chemikáliím, proto chovatelé používají neustále účinnější pesticidy.

„To se negativně projevuje na rybách. Až 50% tresek se na farmách rodí s mutacemi, například nemohou zavřít ústa. Je to genová mutace a aby zmizela, musí v moři přežít osm generací. Pokud člověk uvidí takovou rybu, jíst ji nechce, ale pokud se odřízne hlava, nikdo si toho nevšimne.“losos

Losos je také předmětem mutací a Kurt nám předvedl, jak se čerstvé maso z lososa rozpadá při kuchání. „To by nemělo být, maso by mělo být pružné. Jak víte, divoký losos má 5 – 7% tuku a uměle chován 15 – 34% tuku. V tukové tkáni se hromadí všechny toxiny. V důsledku toho se tato ryba stává jednou z nejjedovatějších ve světě.“

Francouzský toxikolog Jerome Ryuzzen v průběhu svého výzkumu potvrdil slova Kurta Oddekalva: „Ve skutečnosti je stupeň kontaminace uměle chovaného lososa velmi vysoký. Až 5 krát je toxičtější a škodlivý než jakékoliv jiné produkty. Tímto toxinům je třeba se vyhnout, jinak riskujeme zdraví. “

 

 

Losos a GMO

Losos se může stát prvním geneticky modifikovaným živočichem, který bude schválen pro lidskou spotřebu. Úřad pro kontrolu potravin a léčiv rozhodl, že geneticky modifikovaný losos, který roste dvakrát rychleji než jeho nemodifikovaný protějšek, je neškodný jak pro konzumaci, tak pro životní prostředí.

„Existuje možnost, že tato ryba se dříve či později dostane do oceánů,“ řekl Discovery News Brian Ellis, rostlinný biotechnolog z Univerzity Britské Kolumbie ve Vancouveru. „Myslím, že budeme-li pokračovat tímto směrem, měli bychom být připraveni na dosud neznámé následky.“

 

zdroj: OZ Biosféra, ecosalon.com potraviny.cz

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

2 komentáře

  1. dastin napsal:

    Konzumovat jedine s myslenkou, ze na neco se zemrit musi………. 🙂
    Dobrou chut!

  2. inkvizitor napsal:

    Bydlím poblíž rybích sádek a ryby tam pěstované bych se nedotkl snad ani klackem. Tyto jsou již od plůdku ošetřované antibiotiky, antiparazitiky a prostředky proti plísni. Pak se jako tržní prodávají. Navíc, tato ryba se při tepelné úpravě rozpadá. Je to způsobeno tím, že maso takto chovaných ryb je o mnoho tučnější než u ryb, žijících třeba v řece či přehradách, což se výrazně projeví na chuti. Takto „vyráběné“ pstruhy, či lososy nedoporučuji nikomu kupovat, dle mého názoru je to hnůj. Na druhé straně ovšem chápu, že ve městě vychovaní lidé ani neví, jak má chutnat maso, vyprodukované v domácím prostředí, krmené doma vyprodukovanými produkty. Tito lidé jsou nuceni kupovat různé šmakulády ze kterých, kdyby viděli jak se vyrábí, vyzvrací obsah i se žaludkem. No nic, přeji dobrou chuť ……

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.