Západní společnost povýšila konzum nad všechny ostatní hodnoty a to také bude hlavní příčinou jejího konce. Naopak, Rusko nebo Čína staví na hodnotách jako je: víra, patriotismus, oběť, národ.

Západní společnost povýšila konzum nad všechny ostatní hodnoty a to také bude hlavní příčinou jejího konce. Naopak, Rusko nebo Čína staví na hodnotách jako je: víra, patriotismus, oběť, národ. Proto jsou tyto státy pro USA tak nebezpečné. Moskva  i Peking totiž  staví svou politiku na „vyšších hodnotách“ , než je jenom : žrádlo, stav bankovního konta  a bezcílné  lenošení. 
(pozn. red. Sdělení na této stránce nemusí nevyjadřovat názory redakce)

Velice si vážím Dr. Robejška , člověka mimořádné inteligence , předvídavosti a všeobecného rozhledu. Proto dostanou Realisté můj hlas na podzim. Pan Robejšek sice emigroval  z ČSSR po příchodu Rusů roku 1968, nyní však varuje před dehonestací Ruska ,Putina  a vytvářením – „Ruského strašáku“. Jeho pohled na Rusko je dnes realistický .

Robejšek : „Také my bychom nyní potřebovali nemateriální hodnoty. Ty zajišťují sociální stabilitu ,kterou my /=Západ/ ztrácíme. Jediné, co lidem můžeme nabídnout je konzumní styl, který se vyčerpává. Imateriální hodnoty, jako jsou : víra, bůh, národ či oběť jsme odhodili do příkopu, protože nám překážely při naplňování igelitek v obchodním domě.

Ano, tak to je. Naše generace na Západě může svým dětem  slíbit, že týdně naplní  v hypermarketu  o tři igelitky parádních zhovadilostí /více jídla už nejsme schopni sníst/ navíc jak jejich rodiče  a naši vnuci si „polepší“ o dalši tři igelitky zhovadilostí za příštích 40 let. Není to ale poněkud frustrující představa ?? Pro tohle tu dnes všichni žijeme ?? To je snad naším cílem ?

Jak píše Robejšek , na přelomu milénia se ukázalo, že model nekonečného ekonomického růstu dospěl do své závěrečné fáze. Konzumní společnost dnes ztrácí svou podstatu, svůj hnací motor. Přichází tím zároveň o podmínku své stability a klidu.

Ekonomický růst nemá jako model společenského vývoje budoucnost . Dr.Robejšek.

P.S. Díky za takové lidi, jako je Robejšek či Bělohradský. Stále jsou  v českém národě ještě takoví, kterých si mohu vážit. Takoví, proti kterým jsou třeba : Havel, Schwarzenberk, Kalousek či Topolánek jenom ubozí podržtaškové mocných. Překonané NULY.

 

zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

6
Komentujte

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
hnukakPetrajentakMarošJara Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Jara
Host
Jara

Berme Víru jako Energii.Je velice mocná a Tvůrčí,spojená se silným Pocitem. ( Vůbec to není to,co vnucuje ,,svým věřícím Vatikán-prostě věř,co ti nakecáme a hotovo,jinak drž hubu a krok“) Víra je mocná Energie,stejně,jako opravdová Láska,ap.. Je důležité( a to velmi) znovu obnovovat Slovanskou Mysl a sjednocovat Slovanské Národy. PROČ ? K čemu nás naši materielní mocipáni (otrokáři) vedou? Jen slepí nevidí,jaké změny probíhají v Přírodě,jak se brání. Kolik nemocí přibývá..,začínají ,,stěhovat celé národy-a PROČ ? ONI moc dobře vědí PROČ a co má nutně dojít…A ti ONI potřebují zachovat část populace na Zemi,ale takovou,aby nebyla příliš ,,chytrá“-aby jejich Mysl byla… Číst vice »

Petra
Host
Petra

Jedním slovem…nádhera :-), krásně napsané 😀 tohle by si měli lidi u moci vytisknout a zarámovat! Lidi se duchovně probouzí a hledají vlastní pravdu, ne tu vnucovanou v televizi a ve školství. …To že nastane sjednocení slovanů předpověděl i spící prorok Edgar Cayce 🙂

Maroš
Host
Maroš

Tu sú linky na 10x lepší seminár s Ivaškom – bukvica v kontexte s výukou staroslovienčiny. Lepší zvuk aj obraz, videá sú kratšie – je ich viac, je to ucelené, menej únavné. Tu používa čiernu školskú tabuľu a píše kriedou – je to graficky výraznejšie, psychologicky „návrat do školských ľavíc – omladenie“, nie podnikové firemné školenie. Ja osobne mám napálený tento kurz. Najprv však úvod do bukvice – prednáša Slovák, Ing.Vladimír Laubert, Občianske združenie Slavica Nitra Ing.Laubert: Úvod do Staroslovienskej Bukvice (úvodná prednáška z kurzu) https://www.youtube.com/watch?v=b8afv4Rg9NA Védická kultúra Slovanov – Ing. Vladimír Laubert, 9. marca 2013 https://www.youtube.com/watch?v=V5Wr5Is4cDM ——————————————- Andrej Ivaško:… Číst vice »

Maroš
Host
Maroš

Treba si zapnúť slovenské titulky…

jentak
Host
jentak

jojo hlavně , že mají konzum , a k tomu i toto
ubodána matka se 4-letým dítětem, o tom se u nás zatím nepíše
http://www.bild.de/regional/stuttgart/verbrechen/mann-toetet-frau-kind-52691884.bild.html
o Hamburku se píše
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/444823-v-supermarketu-v-hamburku-pobodal-utocnik-zakazniky-jeden-mrtvy.html

hnukak
Host
hnukak

Robejška NE – JE TO ČLOVĚK, KTERÝ JE LOUTKOU ELIT – ON NEMÁ UPŘÍMNÝ ZÁJEM O dobro LIDU. Je to jenom figurka. Je podezřelý z plagiátu své práce na VŠ, což nikdy nevyvrátil (tzn. tak to je pravda)…