Obrovská rána pro Česko i pro celý svět: Ve věku 80 let zemřel legendární zpěvák Karel Gott

 

Obrovská rána pro Česko i pro celý svět: Ve věku 80 let zemřel legendární zpěvák Karel Gott

Uvádí se, že ve věku 80 let zemřel český legendární zpěvák Karel Gott. Slavík navždy odešel v úterý krátce před půlnocí, a to obklopen svou rodinou.

Smutnou zprávu potvrdila i mluvčí zpěváka Aneta Stolzová.

„Ve věku 80 let zemřel v úterý krátce před půlnocí zpěvák Karel Gott. Zemřel doma v kruhu své rodiny,“ sdělila mluvčí.

O tom, že Mistr zemřel, informovala i jeho manželka Ivana, s níž má dvě malé dcerky:

„S nejhlubším zármutkem v srdci oznamuji, že nás včera (v úterý), krátce před půlnocí, po těžké a dlouhé nemoci, opustil můj milovaný manžel Karel Gott. Odešel doma, v tichém spánku, v kruhu své rodiny.“

Daná zpráva přišla poté, co Gott nedávno oznámil, že trpí akutní leukémií. V současné době podstupoval léčbu. Již v minulosti se však potýkal s vážnými zdravotními problémy. Bohužel nyní nemoc nad Mistrem vyhrála.

Na úmrtí krále české populární hudby reagoval přes svého mluvčího i český prezident Miloš Zeman. Ten dnes v Lánech hostí zasedání hlav zemí V4.

„Nesmírně zarmucující zpráva pro celou naši zemi. Karel Gott byl skutečný Umělec, který se rozdával druhým. To je vyčerpávající, ale právě to činí umělce umělcem. Karel Gott daroval svůj život generacím, daroval se nám všem,“ uvedl prezident republiky Miloš Zeman.

Ještě před svou smrtí byl však slavík v kontaktu se svými fanoušky, a to přes své účty na sociálních sítích. Na ty totiž nezapomínal ani v těch nejtěžších chvílích. A je jasné, že ani oni nikdy nezapomenou na něj.

Karel Gott

Český legendární zpěvák  se narodil 14. července 1939 v Plzni. Byl to český šlágrový zpěvák, herec, malíř a mnohonásobný držitel ocenění Zlatý slavík, po roce 1996 pak Český slavík. Dohromady má těchto cen celkem 42.

Od roku 1965 se prodalo 50 milionů nosičů desek Karla Gotta, což z něj dělá zatím nejúspěšnějšího českého interpreta. Vydal celkem 293 sólových alb v zahraničí i na domácí scéně. Kromě Slavíků získal více než 120 televizních ocenění, 8 zlatých desek, 1 diamantovou desku, opakovaně se umisťoval na prvních příčkách hitparád a prodeje desek. Nazpíval celkem 978 písní.

Pokud jde o jeho osobní život, nyní je jeho manželkou Ivana Gottová, s níž má dvě dcerky – Charlotte Ellu a Nelly Sofii. Se starší Charlottkou nedávno nazpíval duet. Zpěvák má ale již dvě dcery z předchozích vztahů, a to Dominiku a Lucii. Mistr se dokonce stal už i dědečkem. Vnoučka mu porodila jeho dcera Lucie.

​Gottova nemoc

Několikanásobný držitel Zlatého slavíka se už v minulosti potýkal s vážnou nemocí. Nad tou se mu ale naštěstí podařilo zvítězit a mohl tak dál užívat života. Nedávno však přišla smutná zpráva. Karel Gott onemocněl akutní leukémií a v současné době podstupuje ambulantní léčbu ve Všeobecné nemocnici v Praze. Veřejnost už dříve pochybovala o slavíkově zdraví. Mohla za to výměna krve, pohublost Gotta i bledost. Osmdesátiletý Karel Gott poté sám přiznal, že trpí myeloidní leukémií.

„Před čtyřmi lety jsem pro agresivní nádor podstoupil velmi intenzivní léčbu, která vedla k jeho úplnému vymizení. Zhruba před rokem a půl se u mě objevila porucha krvetvorby v podobě myelodysplastického syndromu,“ prozradil zpěvák.

Karel Gott se ale nevzdával a pravidelně dojížděl na výměnu krve. Navzdory úsilí lékařů i zpěváka ale choroba vyhrála.

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

28 komentářů

 1. Lekno napsal:

  najgenialnejsi reznici (alopati) ho dorazili :-(. smutne, ze je tak velky rozdiel medzi: mat peniaze a vediet. genialny Kajo nam bude chybat …
  R.S.Morse: All Cancers – Cancer Discussion
  https://www.youtube.com/watch?v=8v0v36lcrS8

  • tereza napsal:

   Ano, Kája měl peníze, ale nechal se léčit těmi v bílém plášti, co posílají do hrobu.

   • janko napsal:

    ano mas pravdu a oni ho zavrazdili

    • Lekno napsal:

     Kajo sa prilis priatelsky nechoval k svojemu telu: tataraky, vino, …
     aj ked jeho manzelka fungovala na vhodnejsej alternative – vegetarianstve.
     Mozno je osudnym, vystudovana zdravotna stredna skola Ivankou, a tak viera v alopaticku liecbu mohla byt nacasovanou bombou.
     Otazkou je aj, ci dcerky davali a bude ockovat….

     • eliza napsal:

      Premýšľam, a nechcem nikoho obviňovať, len konštatovať, že manželka ako zdravotná sestra, určite mala na liečenie akejkoľvek choroby vyskytujúcej sa v rodine svoj vyhranený názor, a zároveň na manžela veľký vplyv…

  • mariankosnac napsal:

   To taký Soros má peniaze a zrejme i vie, keď sa tak drží.

 2. mariankosnac napsal:

  Jedna z mála skutočných celebrit, no raz to muselo prísť…

 3. CZK napsal:

  Od doby, kdy se „otřel“ v novinách v nějakém rozhovoru to tom, že svět řídí ilumináti, tak jsem zaregistroval vlny útoků na něj i na celou jeho rodinu. A to na zdraví taky nepřidá. Bude mi chybět. Snad nám bude schopen pomoct z jiné dimenze.

  • Vaclav napsal:

   Kdyz pan prezident pral Karlovi, on to prani precetl v TV, podekoval mu a zvolal at zije pan prezident. Nato se Prazska kavarna rozcilila do nepricetnosti a do Karla se pustila. Prezident ho nedavno pozval i do Lan z celou rodinou. K tomu bohuzel uz nedojde. Smekneme pred timto nasim velikanem ! Mame jich tak zoufale malo… Kazdy velikan, ktery zustava svuj, uvadi spodinu tehle zeme ovladajici media i politiku k nepricetnosti. Je to hruza, v jake totalite zijeme!

 4. miki55 napsal:

  Dech se zastavil, ale srdce musí jít dál. Jen o celoživotní vděk bohatší !! Neumím ani dohlédnout hloubku lidské ubohosti pana Šídla za to, co o Mistrovi napsal. Pane „novináři“, co asi tak zůstane po vás ve vzpomínkách lidí (na rozdíl od pana Gotta) ? Nechápete, že jste tím těžce otrávil i vlastní duši a poštval proti sobě i vlastní karmu? A že takové výlevy nenávisti krátí život i jejímu adresátovi ?

 5. marcela napsal:

  … krásnou cestu karle, děkujeme za rozdávání radosti v písních tvých ♥

 6. Dracon napsal:

  Byl to dobrý člověk dobrého srdce, kvalitní umělec, ale všichni jsme smrtelní – kdo z nás se dožije těch 80. let?
  Nikdo tu není na věky, a to je možná dobře, ale jinak respekt a upřímnou soustrast rodině.

 7. Vít Henok napsal:

  Karel Gott je nyní v tom stavu, jak popisují lidé, kteří viděli své tělo, když ho Duše opouštěla. Karel žije dál, je Čech, proto má zázemí, jako každý Čech, který nyní zemře. Peklo to není, ani očistec. Jenom ti, kteří nechápou, že tam, co jdou Duše, si nelze vzít svou mstivou, chamtivou a vlády chtivou povahu, končí v mezihvězdném prostoru jako andělé iluminace.

 8. Maroš napsal:

  „Mimoriadne závažné sú účinky chemoterapie na kostnú dreň. Prečo? Cytostatiká silne ovplyvňujú tvorbu zdravých krviniek a krvných doštičiek (trombocytov) v kostnej dreni.

  Počas liečebného obdobia hrozí Vášmu dieťaťu zvýšené nebezpečenstvo:

  infekcií, pretože počas chemoterapie sa počet bielych krviniek (leukocytov) zmenší,
  ľahkej málokrvnosti, pretože poklesne aj počet červených krviniek (erytrocytov),
  krvácania, pretože kostná dreň produkuje menej krvných doštičiek (trombocytov), ktoré zabezpečujú zrážanie krvi pri poraneniach.

  Ak sa u Vášho dieťaťa počas ambulantnej chemoterapie objaví infekcia, chudokrvnosť alebo akékoľvek krvácanie, je to vážny varovný signál. Informujte o tom hneď lekára! “
  https://detskechoroby.rodinka.sk/detske-choroby/nadory/nadorove-ochorenia/chemoterapia/

  Skrátka – Kráľ je mŕtvy – nech žije chemoterapia!

  • CZK napsal:

   Jak tak teď koukám na ty pořady o něm, tak mě napadlo, že první fatální útok přišel ve chvíli, kdy začal mít problém se srdcem. To srdce zachytilo ten útok okamžitě. Měl si tu koženou bundu obléct mnohem dřív!

  • kiana napsal:

   Taky mě napadlo, jestli ta leukémie nevznikla díky chemoterapii..

 9. Maroš napsal:

  Karla Gott zabila chemoterapia! Nie rakovina lymfatických uzlín, nie leukémia! Som o tom presvedčený a vysvetlím „laicky“ prečo! A dúfam, že to niekto rozoberie nielen tu na Tadesco.cz!

  1/ Väčšina tu na alternatíve už poznáme štatistiky liečby chemoterapiou – v hrubých číslach ch.t. zabije 50% veľmi rýchlo – zbytok má fatálny problém s poškodením organizmu v priebehu 5 rokov. Toto sedí aj na Gotta – bol vďaka svojej popularite a peniazom prominentný pacient, takže ch.t. prežil v tých druhých 50% – a teraz sa zastavím! Článok z roku 2015 – môj dobrý kamarát zomrel na to isté zhruba po 3/4 roku na jar 2016 – teda – vedel, že Gotta liečia práve chemoterapiou, takže prečo by nemohli aj jeho /môjho kamaráta/ – že?! Doboha!

  “ Zákeřná nemoc, kterou lékaři u zpěváka odhalili, má podle předního českého onkologa a hematologa Pavla Klenera na 40 podob. „Mnoho z těchto druhů má specifické formy léčení. Hlavní léčebnou metodou je chemoterapie, eventuálně transplantace kostní dřeně,“ uvedl o léčbě Non-Hodgkinova lymfomu v pondělí večer v ČT24. „Transplantace kostní dřeně u mnohých nemocných přispěla k jejich úplnému vyléčení, nebo podstatnému prodloužení kvalitního života,“ dodal lékař. K zastavení rakoviny mízních uzlin také napomáhá takzvaná cílená biologická léčba. Důležité podle něj je, aby byla nemoc včas odhalena.“
  https://www.idnes.cz/onadnes/zdravi/rakovina-karel-gott-non-hodgkinuv-lymfom.A151102_213953_zdravi_pet

  Poviem to natvrdo! To – že Gotta presvedčili o liečbe tou „naj“ chemoterapiou s týmy „naj“ liekmi – bol obrovský marketingový ťah pre farmakomafiu! „Keď to berie Gott – môžem aj ja!“ FUCK!

  Takže z iného pohľadu – osobne som Gotta uznával ako fenomén a bol súčasťou aj môjho života. Ale ako poznamenala tereza – je veľký rozdiel medzi vlastnením veľkého množstva peňazí a vedomosťami. Obávam sa, že aj Gott patril medzi tých, ktorí si myslia, že všetko a všetkých a všetky služby si kúpia! Pretože inak by nedelegoval zodpovednosť za svoje zdravie na lekárov! Dnes, v dnešnej dobe to už skrátka tí, ktorí preberajú zodpovednosť za svoj život nerobia! A preto – možno sa to bude zdať nemiestne, ale kvôli záchrane ďalších tisícov životov pred chemoterapiou – dúfam, že smrř Karla Gotta v tomto kontexte NEBUDE ZBYTOČNÁ!!! Vážení! Preberte sa! Žiadne veľké lówe „svojmu“ lekárovi vás nezachráni pred vidinou ešte väčších miliónových lówe farmakomafie „za tú správnu liečbu rakoviny“ – rozumej za ten správny marketing továrenskej alopatie v súčinnosti s médiami a užitočnými idiotmi, ktorí zbierať lówe „na boj proti rakovine“ na Deň Narcisov! Proste neexistuje za peniaze také niečo, ako kúpiť si tú lepšiu chemoterapiu! Leda ak tak nový nevyskúšaný liek! Ale stále len produkt farmakomafie!

  Takže… Novinári mainstreamu opäť nebudú rozoberať rovnicu rakovina + chemoterapia = smrť 50:50 a o 5 rokov sa uvidí – „Gott zomrel na leukémiu!“ Bodka!

  Ďalší prosím!.. Prominenti majú „chemoterapeutickú“ prednosť – reklama je reklama!

  • Robinsonka napsal:

   Pridávam sa k pravdivým slovám Maroša. A opíšem svoje vlastné pocity z toho všetkého, pretože nemôžem o sebe povedať, že sa ma táto smutná skutočnosť nijako nedotkla… Nuž, aj v tomto smutnom prípade, žiaľ, svetská sláva/poľná tráva/ neposlúžila tomu, čomu by mohla….. Otázkou zostáva, akú úlohu tam zohrala miera možného strachu a iných, niežiadúcich faktorov /napr. tlak nevedomého okolia, ktorý ho smeroval k tým „pravým“ pomocníkom/. Myslím, že čokoľvek, čo ma napadne v tejto súvislosti, sa udialo. Z toho vidno, že starý našepkávač DIABOL nespí a úraduje kde sa dá a ako sa dá, resp. ako si ho kto pripustí. Stačilo mi počuť slová pani Bohdalovej, ktoré rezolútne a mimoriadne suverénne zahlásila do televíznej kamery: https://tn.nova.cz/clanek/karel-po-mne-vzdycky-chtel-perinku-vzpomina-bohdalova-rozhovor.html
   /citát/ „…já to neberu smutně, já to beru jako určitou nutnost. Já jsem vděčná, že tady jsem, že jsem tady v takový síle, v jaký jsem, ale každý z nás je smrtelnej, to se koupit nedá. Kdyby se dala koupit leta, tak jsme všichni chudí,“ No a už som vedela, kam sa stratila pravda….. Takže je jasné, aké kolektívne nevedomie zaúradovalo a prostredníctvom koho. Okrem toho som v tom celom ucítila poriadny alkoholický vietor….. Veď čoho iného by bola schopná stará, hedonisticky naladená herecká garnitúra typu Menšík a jemu podobní????? Ožranpartia, ktorá „musí mať pravdu“, lebo ju dokáže vytrúbiť priamo do kamery….. A títo akožeumelci vytvárali podstatnú časť verejnej mienky. Ľuďom – havne mladým – v mojom okolí často pripomínam, že hedonizmus a nihilizmus sú odvekými nepriateľmi ľudstva. Podstatná nebola pravda, ale to, že nám títo „všeumelci“ darovali veľa HU-MORU!
   Na záver uvediem protichodný myšlienkový postoj zo stránky tartaria.sk : „Svoj osud máme vo vlastných rukách. Ale ako sa rozhodneme a zachováme, to už je výlučne naša plná zodpovednosť. Aj tu proces premeny k lepšiemu možno rozdeliť do troch stupňov: uvedomenie-rozhodnutie-realizácia. Najskôr si musíme uvedomiť, že niečo nie je správne. Potom prijať rozhodnutie, že situáciu ideme zlepšiť. Ale to všetko je nanič, ak nezačneme na sebe tvrdo a systematicky pracovať. Výsledok však vždy stojí za to.“

 10. Maroš napsal:

  „Lékař svým pacientům úmyslně diagnostikoval rakovinu

  Vezměme si například Dr. Farid Fata. Na jednání před soudem před několika lety, se otevřeně přiznal, že úmyslně a nesprávně stanovil diagnózu rakoviny lidem, kteří byli zcela zdraví.

  Kromě toho ještě připustil i to, že takovým zdravým pacientům podával i chemoterapii, aby z toho měl zisk.“

  https://www.badatel.net/lekari-priznavaju-ze-umyselne-diagnostikovali-zdravym-ludom-rakovinu-aby-na-nich-zarobili-peniaze/

 11. Vaclav napsal:

  Karel bohuzel vyuzil skolni medicinu, ktera zna pouze chemoterapii. Pujdou-li jeho doktori za rakvi pujde pricina za ucinkem chemoterapie. Ta sama o sobe jenom muze tvoreni nadoru na cas drzet v sachu za cenu otravy a oslabeni organismu. Po case vypukne nemoc znovu treba ve forme leukemie. Existuje nejmene 100 zpusobu jak rakovinu vylecit, aby se nevracela bez otravy organismu chemoterapii.

 12. Vít napsal:

  Karel Gott vás z Nebe pozdravuje a jen prosí, abyste se zbavili těch, co nechápou, že Životu se vládnout nedá🐽🐮🐵. Buď se vzepře nebo ho jejich vláda zabije.

 13. Peter napsal:

  Je to skutečně tak, lékaři své pacienty chemoterapií oficiálně zabíjejí, vraždí. Rakovina je způsobena viry, plasmodii a vlasovci. Toho všeho se dá bez problémů zbavit běžnými léky, které ovšem nejsou u nás oficiálně dostupné. Je to velká hanba, čeho se na nás medicína a lékaři dopouštějí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..