Od 19. června pozastavuje ministerstvo obrany RF platnost memoranda s USA o letech nad Sýrií

Od 19. června pozastavuje ministerstvo obrany RF platnost memoranda s USA o letech nad Sýrií, praví se ve zprávě ruského vojenského rezortu.

18. června koalice vedená USA sestřelila Su-22 Syrského letectva v západní části provincie Raqqah. Tento Su-22 plnil svou misi proti ISIS.

„Ministerstvo obrany Ruské federace ruší k 19. červnu tohoto roku spolupráci s americkou stranou v rámci memoranda o zabraňování incidentům a zabezpečení bezpečnosti letů letectva během operací v Sýrii a vyžaduje, aby americké velení důkladně vyšetřilo incident a poskytlo výsledky a přijatá opatření,“ píše se ve sdělení ruského ministerstva obrany.

Teď půjde ruská raketová obrana po kterémkoliv letounu koalice vedené USA západně od řeky Eufrat.

„V oblastech, kde prování na syrské obloze bojové mise Ruské letectvo se půjde po jakémkoliv létajícím objektu mezinárodní koalice západně od řeky Eufrat, ať to bude nepilotovaný prostředek nebo tryskový letoun, a pro ruské vzdušné a pozemní obranné síly se stane cílem,“ oznámilo toto ministerstvo.

Ruské ozbrojené síly dodaly, že velení USA vedené koalice neučinilo žádný pokus vyhnout se tomuto incidentu přes kanál s Ruskem.

„Považujeme takovéto akce velení USA za záměrné porušení jejich závazků v rámci memoranda o zamezení incidentů a bezpečnosti leteckého provozu během operací v Sýrii podepsaného 20. října 2015.“

Podle tohoto ministerstva je americká akce proti Syrskému letectvu aktem vojenské agrese proti suverénnímu státu.

„Opakované nepřátelství letectva USA proti legitimním ozbrojeným silám členského státu OSN pod záminkou ‚boje s terorismem‘ je hrubým porušením mezinárodního práva a de facto vojenskou agresí proti Syrské arabské republice.“

 

Zdroje: (1), (2)

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

4
Komentujte

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
jirikZdenajentak Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
jentak
Host
jentak

to mi udělalo velikou radost, dejte prosím jako článek, ať se v nás trochu slovanství probudí http://www.hlavnespravy.sk/ruski-agresori-v-akcii-dvaja-rusi-nahanali-zlodejov-po-celom-parizi-nakoniec-zautocili-na-bandu-asi-50-kriminalnikov/1050064 Stalo sa to presne pred týždňom, 20. júna. Prvé správy francúzske média zverejnili 21. a 22. júna, v priebehu týždňa prichádzali nové a nové podrobnosti. Novinári poukazujú na to, že dvaja Rusi sa do komplikovanej situácie dostali, podľa všetkého, z neskúsenosti a pretože nepoznali, „ako to tu chodí“… Jednoducho boli to cudzinci, ktorí vo Francúzsku možno boli po prvýkrát a do špecifickej parížskej štvrti predtým určite nikdy v živote nezavítali. Ocitli sa v parížskom predmestí Saint-Denis, ktoré má dlhoročnú desivú „kriminálnu slávu“ a… Číst vice »

Zdena
Host

Myslim, ze by 5 milionu ceskych chlapu dokazalo zneskodnit 5 milionu nepratel, to je jeden na jednoho.A my, ceske mamy je budeme pri tom radi povzbuzovat.

jirik
Host
jirik

Asadův režim zřejmě chystá další chemický útok, tvrdí Američané

Syrský režim prezidenta Bašára Asada možná chystá další velký útok chemickými zbraněmi podobný tomu, který provedl na počátku dubna v Chán Šajchúnu. V prohlášení to v noci na úterý uvedl Bílý dům, který zároveň Asada a jeho armádu před provedením chemického útoku důrazně varoval.
https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/441934-asaduv-rezim-zrejme-chysta-dalsi-chemicky-utok-tvrdi-americane.html
—-
Americký prezident Donald Trump v momentě, kdy dával rozkaz k raketovému útoku na základnu Šajrát v Sýrii, věděl, že vláda země nepoužila chemické zbraně v Chán Šajchúnu (provincie Idlib). To řekl americký žurnalista Seymour Hersh v německých novinách Die Welt.
https://sptnkne.ws/eJ2m

jirik
Host
jirik

Spojenci vybombardovali věznici Islámského státu a zabili desítky civilistů

Mezinárodní koalice vedená Spojenými státy podnikla v pondělí nálet na věznici provozovanou Islámským státem v syrské provincii Dajr az-Zaur. Podle exilové organizace SOHR sídlící v Londýně spojenci zabili nejméně 42 civilistů.
https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/442002-spojenci-vybombardovali-veznici-islamskeho-statu-a-zabili-desitky-civilistu.html
Dva tisíce mrtvých

SOHR už minulý pátek upozornil na to, že počet civilních obětí koaličních útoků strmě roste. Za uplynulý měsíc jich bylo více než dvakrát tolik jako v předchozím měsíci, a to představuje dosud nejvyšší počet od zahájení amerických náletů v září 2014.
https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/441662-spojenci-v-syrii-zabijeji-stale-vic-civilistu-za-posledni-mesic-skoro-500.html