Odborníci se obávají, že exploze Yellownstonu je již za dveřmi

Odborníci se obávají, že se blíží masivní erupce Yellownstonu, vzhledem k tomu, že pod supervulkánem o sobě neustále dávají vědět série pravidelně se opakujících zemětřesení.

Počet zemětřesení je od června 2 357, přičemž největší z nich bylo o síle 4,4.

Navzdory tomu vědci z USGS ujišťují veřejnost, že roj zemětřesení nemusí nutně znamenat výbuch.

Ti stejní vědci tvrdili totéž pouhý měsíc před výbuchem Saint Helens v roce 1980. Americká vláda obvykle o blížící se erupci veřejnost nevaruje, dokud není týden před nimi.

Když se typ zemětřesení vyskytujících se v Yellowstonu odchýlí od normálu, může to znamenat blížící se erupci. Zemětřesení jsou pro Yellowstone normální, ale počet otřesů za poslední dobu se blíží novému rekordu.

V současné době počet zemětřesení dosáhl rekordu z roku 1985, kdy bylo během tři měsíců zaznamenáno přes 3000 otřesů. V roce 2010 se během 1 měsíce událo přes 2000 zemětřesení. Vědci stále tvrdí, že není třeba se příliš vzrušovat a že pravděpodobnost výbuchu je velmi malá.

The Epoch Times píše:

Současná situace nepředstavuje příliš veliké riziko výbuchu. Muselo by dojít ke značně velkému geologickému tlaku, aby se něco podobného odehrálo. „Yellowstone zažil v posledních 150 letech, co jej monitorujeme, desítky takových sérií zemětřesení. Poslední vulkanická erupce kaldery (kráteru) byla před 70 000 lety. Aby se magma dostalo na povrch, bylo by zapotřebí, aby se vytvořil nový jícen, což vyžaduje celou řadu intenzivních geologických aktivit,“ řekl Jacob Lowenstern, jeden z vědců pracujících v yellowstonské sopečné observatoři.

 Lowenstern pokračuje ve svém tvrzení, že je velmi vysoká pravděpodobnost, že Yellowstone přečká další století bez výbuchu a že pokud k němu dojde, bude velice malý. Pokud by tato zemětřesení vyústila v erupci, vědci se domnívají, že by měla rozsáhlé následky. „Pokud Yellowstone vybuchne, vyvře obrovská řeka lávy. Ta by byla obrovským problémem pro Yellowstone, avšak regionální a kontinentální dopad by měla velmi malý,“ vysvětlil Lowenstern.

Vulkán je 80 km dlouhý, 20 km široký a komora plná roztavené horniny o teplotě 815 °C nacházející se pod povrchem je 11 km hluboká.

Masivní erupce by byla 6000 krát silnější než ta z roku 1980, kdy ve Washingtonu vybuchla hora Saint Helens, která vzala život 57 lidem a zasela popel do 11 různých států a 5 kanadských provincií.

Kromě toho by došlo ke změně klimatu, jelikož sopka by do atmosféry vypustila obrovské množství oxidu siřičitého, což může vytvořit sírový aerosol, který odráží a absorbuje sluneční světlo.

Pokud Yellowstone vybuchne, v okamžiku to zabije 87 000 lidí a dvě třetiny USA učiní neobyvatelnými. Sopečný popel v atmosféře by zablokoval přísun slunečního svitu a vytvořil „nukleární zimu“, která by ohrozila VEŠKERÝ život na Zemi.

 

přeložila: raja

zdroj: 1, 2

Mohlo by se vám líbit...

Komentujte

8 Komentáře zapnuto "Odborníci se obávají, že exploze Yellownstonu je již za dveřmi"

avatar
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Nývltová
Host
Nývltová

Tadesco jako vždy, krmí strašení emerických presstitutek, a baví se na českém strachu.
Tak jako jsou pravidelné erupce gejzírů všude po světe, tak jsou i pravidelné výbuchy sopek. A ten yellowston je jen další nová sopečka, o nic větší než Etna. No je tam toho.Prostě bulvár…

jirik
Host
jirik

http://svobodnenoviny.eu/yellowstone-bod-nenavratnosti-jiz-prekrocen-vedci-utikaji-z-usa/
tenhle článek je z roku 2015
Údajně existují i horší supervulkány, ale Yellownstone je nejznámější

anna
Admin

Milá Nývltová, Keď sme bulvár, nemusíte nás čítať. Vecný obohacujúci aj keď nesúhlasný komentár privítame. Ale trolling pri každom článku si choďte robiť niekam inam, nemá to zmysel a žumpu z diskusií, ktoré majú byť prínosom, si robiť nenecháme. Ďakujem za pochopenie.

Melichar
Host
Melichar

Milá Nývltová, nebudu se vyjadřovat o Tadescu. Ale Vaše vyjádření „ten yellowston je jen další nová sopečka“ je úplně mimo. O tuto kalderu se zajímají už dlouho i určité mimozemské civilizace, sledují jí a snaží se lidstvu pomoci. Nechtějí, aby lidstvo téměř vyhynulo v případě exploze tohoto vulkánu, mají zájem, aby lidstvo překonalo nadcházející problémy a připojilo se k pokročilým vesmírným příbuzným.

Nývlt
Host
Nývlt

Žlutej šutr určtitě někdy bouchne, ale nadpis a obsah článku si odporují. Škoda.

jirik
Host
jirik

Klimatické zbraně: Globalisté vydali geoinženýrům rozkaz vyvolat v Americe „absolutní šok a hrůzu“ pomocí umělých superbouří

Nejvyšší stupeň operace pod falešnou vlajkou: z teroristických útoků provedených klimatickými zbraněmi hromadného ničení je obviňována matka Příroda
http://orgo-net.blogspot.cz/2017/09/klimaticke-zbrane-globaliste-vydali.html
Dodatek: Má Irma zasáhnout 11. září New York?
http://stateofthenation2012.com/?p=83092

mar2me
Host
mar2me

Ak má sopka vybuchnúť tak vybuchne bez ohľadu na to či sa nám to páči alebo nie. Ak sa vyplnia mnohé skutočné (no-fake) proroctvá, kde sa majú podobne ako pri „potope“ sveta otvoriť pukliny zeme, tak sa aj to stane.. zemetrasenia, sopky, padanie hviezd, hlad, choroby, vojny, cunami, extremne sucha a zimy atd.

Ak sa raz kolotoč roztočí, tak len ťažko ho zastavíme vlastnými úvahami keby bolo keby.. Zbytočné sú dátumy -časy, aj tak to naša generácia schytá najviac.. sme v období zmien (znamení konca – nového začiatku)

Anonymní
Host
Anonymní

4.5

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílet

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej se svými přáteli!