„Odborník“ na Rusko generál Pavel považuje hysterii proti uprchlíkům v Česku za uměle vyvolanou

Když si přečtete vyjádření tohoto bývalého zaměstnance NATO (NATO = North Atlantic Terrorist Organization), tak vám je jasné, čí chleba jí a koho píseň zpívá. No.. ani nečekejme, že by tento člověk někdy začal mluvit pravdu a díval se na věci objektivně. Přišel by totiž o doživotní výsluhy od svého loutkovodiče.

Působil na nejvyšších vojenských postech, byl náčelníkem generálního štábu Armády České republiky i předsedou nejvyššího vojenského výboru NATO. Loni armádní generál Petr Pavel odešel do výslužby, ale stále ho zajímá aktuální dění. Petr Pavel byl hostem Českého rozhlasu České Budějovice.

„Pokud bych měl říct, co mě aktuálně nejvíc znepokojuje, tak to, jak málo si pamatujeme, jak málo jsme schopní se poučit z minulosti a jak snadno se necháme vlákat zpátky do diskusí o tom, jestli nám třeba někdy nebylo líp. Mám obavu, abychom zase nesklouzli k něčemu, čeho budeme litovat,“ říká.

 

 

 

Za své působení v NATO obdržel Petr Pavel nejvyšší americké vojenské vyznamenání.

„To období nebylo úplně nejlehčí. Byli jsme krátce po anexi Krymu, byla tam intervence Ruské federace do Sýrie, nijak výrazně se nezlepšovala situace v Afghánistánu, do toho mnoho teroristických útoků, takže to bylo plné různých hrozeb a výzev,“ popisuje.

Česká republika je členem NATO už dvacet let. Podle Petra Pavla spojence potřebujeme. „Naše země není natolik silná, aby obstála ve světě, takže bylo naprosto logické, že jsme se po roce 1989 začali ohlížet po uspořádání, které nám zajistí bezpečnost a bude nám garantovat i prosperitu a stabilitu,“ komentuje.

Varuje však před přesvědčením, že naše míra životní úrovně a bezpečí je v současnosti stálá a nemůže ji nic rozkolísat.

Rizika momentálně vidí třeba v Rusku. „Nemohu mít sympatie k současnému ruskému vedení a tomu, co dělá, protože z toho rozhodně nevyplývá, že by chtělo být důvěryhodným partnerem, že by mu šlo o harmonické vztahy v Evropě. Vyplývá z toho, že usiluje opět o vytvoření systému, kde bude hrát dominantní roli, o návrat k situaci, kdy bude diktovat ostatním,“ uvádí.

 

 

Evropské země, Česko nevyjímaje, v posledních letech zažívají vlny hysterie proti uprchlíkům. „Já tu situaci u nás považuji za uměle vyvolanou a dost často zneužívanou z různých stran,“ reaguje Petr Pavel.

„Když se na to podíváme opravdu z hlediska reálných hrozeb, tak Česká republika rozhodně nebyla cílovou zemí ani nebyla postižená jako tranzitní země. Mnoho lidí u nás uprchlíka ani nevidělo, a mnoho politiků je naopak nepokrytě využilo k tomu, aby se zviditelnilo. Nebyli jsme ani cílem teroristického chování, takže z tohoto pohledu jsme na tom rozhodně nebyli nějak špatně a nebyl jediný důvod, proč vyvolávat takovou hysterii,“ dodává.

Na druhou stranu podle jeho slov nelze zlehčovat problém migrace, především té nelegální. „Migrace může působit jako silný destabilizační faktor a musíme s ní počítat i do budoucna. Migrace je jev historický, lidé vždycky migrovali, nakonec i my jsme do tohoto prostoru přišli před více než tisíci lety, akorát je rozdíl v tom, že dnes už nejsou na Zemi bílá místa. Všechna místa jsou někým obsazena, jsou jasně definována státní území, a pokud se někdo někam stěhuje, tak se musí stěhovat podle pravidel. A každý stát má nejen právo, ale i povinnost svoje teritorium zabezpečit tak, aby ho případná migrační vlna nedestabilizovala,“ popisuje.

 

 

Zároveň Petr Pavel připomíná rozdíl mezi termíny uprchlík a migrant. „Uprchlík je kategorie definovaná v dokumentech OSN a my jsme signatáři, takže máme přímo povinnost přijmout uprchlíky ze zemí postižených válkou. Druhou kategorií jsou ekonomičtí migranti, a k těm bychom měli přistoupit pragmaticky, protože lidí na pracovním trhu stále ubývá a k udržení ekonomiky v chodu prostě migranty potřebujeme. Pak je ale na vládě, aby přijala taková opatření, která povedou k integraci migrantů,“ říká.

Proti teroristickým útokům podle něj nikdy neexistuje stoprocentní obrana. „Něco jiného jsou organizované teroristické skupiny, které mají nějakou hierarchii a komunikační kanály, takže je zpravodajské složky mohou zachytit. Horší je to s osamělými vlky – lidmi, kteří jsou inspirováni a žijí mezi námi. Pak je potřeba všímavost všech, nejen bezpečnostních složek,“ vysvětluje.

Na to se Petr Pavel snaží upozorňovat i nyní ve výslužbě. „Chtěl jsem zúročit to, co jsem dělal celý život, a když jsem viděl situaci, jaké dnes je, tak jsem si řekl, že se pokusím přispět k tomu, aby veřejnost byla více informovaná, měla víc argumentů a mohla si udělat vlastní názor na věc, proto se účastním různých besed i konferencí s odborníky,“ uzavírá.

zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

9 komentářů

 1. Miroslav napsal:

  Máme tady 300.000 dávkařů, kteří sami říkají, že zde žijí již 500 let. A kde nic tu nic. Stojí nás strašné peníze, které státu chybí. Do toho desetitisíce Slováků a Ukrajinců ! Koho ještě tato malá země může vzít?!! Podívejte se na hustotu osídlení , nejen u nás, ale v celé Evropě! Skončí to likvidací původních obyvatel, a ti, co „vyhrají“ , v žádném případě nebudou schopni udržet „blahobyt“ , který je k nám přivádí, protože oni nebudují, ale likvidují, bohužel.

  • pedagog napsal:

   Miroslav, Slováci postavili v Prahe metro, postavili tam toho omnoho viac … buď rád, že tam prišli. Cigáni nie sú Slováci ani Česi, sú to Cigáni, jednoducho iná národnosť !!!

  • holistický prístup napsal:

   Skutočne Ti prekážajú pracujúci Slováci – Slovieni, ktorým niekto doslova UKRADOL a zničil ich domovinu – ich VLASŤ – rovnako ako Tebe a doslova ich vyhnal zo Slovenska – inak by zahynuli?!? … ešte veľa mám chuť napísať, ale radšej sa zdržím …

   PS: Bojuješ na zlej strane barikády – len opakuješ mantry psychopatických ničiteľov – vrahov …

 2. Pavel napsal:

  Princi „Miroslave“ vidíš to nějak divně. Máš-li těmi 300 tisíci „dávkařů“ tuzemské Cikány, tak jsi vedle jak ta vedle. Velká většina jich pracuje a přináší státu více než mnoho tzv. „bílých“ socek nebo asociálů. Slováci jsou původně Čechoslováci a tedy jsou zde doma tak jako my na Slovensku. Ukrajinci sem přišli jen pracovat a nežádají o dávky jako ty davy kobylek ať již tyto „přilétají“ odkudkoliv. A o náš blahobyt neměj péči. Stamiliardy odtékají z Česka do daňových rájů, další stovky miliard odtékají díky koloniální politice, kterou vůči nám uplatňují západní státy, zejména Německo, Francie a další. Zkrátka zdroje jsou – jen by se musely zvednout daně bohatým – v tomto případě mám na mysli korporace, které vyvádějí své zisky vytvořené na našem území mimo Českou republiku atd. atd. Když se náš prezident zeptá předsedy vlády kde chce vzít prachy na zvýšení důchodů, tak by se jako ekonom vůbec neměl podivovat. Z peněz, které obdrží důchodci jde víceméně okamžitě okolo poloviny zpět do státního rozpočtu v podobě daní spotřebních, daní ze zisku, a taky z daní, které díky penězům důchodců vytvářejí více zisků. Z peněz, které u nás „ušetří“ bohaté korporace a velké firmy navázané na cizinu, doma nezůstane nic. Všechny jsou vyvedeny mimo republiku a nikdy je již neuvidíme. A přece víme že „Peníze jsou krví podnikání“. Je to tak? Tak tady nestrašte „dávkaři“ a jinými podobnými výmysly a nesmysly.

 3. Maroš napsal:

  „Máme tady 300.000 dávkařů, kteří sami říkají, že zde žijí již 500 let. A kde nic tu nic. Stojí nás strašné peníze, které státu chybí.“ – nech si nájomný štát vypýta peniaze od oligarchov, ktorým slúži! Naštuduj si Miltona Friedmana a jeho „klausovský“ monetarizmus a spôsob riadenia trhu práce cieleným vytváraním nezamestnanosti /to bola a je hlavná úloha uradov práce!!!/ a zrekapituluj si všetky tie tézy o negatívnej motivácii – rozumej minimálne 10%-nej /ale radšej až 20% – lebo to vyvolá tú správnu paniku na trhu práce a ten správny pokles cien práce/ – teda nezamestnanosti „potrebnej“ na udržanie efektivity ekonomiky – rozumej – musí existovať určitá riadená nezamestnanosť aby bolo možné efektívne VYKORISŤOVANIE!!!

  Takže tým 300.000 českým dávkarom zabezpeč prácu! Lenže to by tu potom nemohla existovať oligarchia! Alebo ich pošli konkurovať 300.000 dávkarom na Slovensko! Alebo k tým miliónom Ukrajincov!
  Takže ako? – ty otrok vydrbaného kapitalistického systému! Ty si o prácu neprišiel? Ešte ti napríklad niekoľko zamestnávateľov po sebe nevyplatilo mzdu – takže si aj tak musel odísť na úrad práce, aby si mal aspoň na nájom a pre deti do školy? V záujme 30-ročného budovania kapitálotvornej vrstvy „klausovcov a babišovcov“ pomocou úradov práce?!

  Ministerstvo práce a „sociálnej kontroly nad rodinami“ bol analogicky v egyptskej ríši minister zodpovedný za zvyšovanie daní – teda zodpovedný za zvyšovanie nátlaku na obyvateľstvo! To teda nebol ten minister zodpovedný za výber daní – dnes daňový úrad. A kam odchádzajú dane – verejné prostriedky? No predsa „faraónovi“ = oligarchom! Tendrami, obchádzaním daní, atď. – peniaze k ním tečú od remeselníkov a drobných podnikateľov – viď dlhodobo nezaplatené zákazky, pranie peňazí, atď. Tak ma nerozčuľuj tými to boľševickými zásluhovými vyjadreniami – Pre normálneho človeka by mala byť práca zdrojomm obživy, sociálnym kontaktom, prostriedkom sebarealizácie.
  Kto stratí prácu – stráca možnosť si niečo plánovať, stráca možnosť sebarealizácie, prichádza aj o vzťahy a nakoniec môže prísť aj o rodinu a strechu nad hlavou. A to je presne tá negatívna motivácia potrebná na moderné zotročovanie nezamestnanosťou – panikou na trhu práce. Friedman, Klaus, Komárek, Kučerák. To boli ideológovia tohto procesu u nás.

  Ešte raz – žijeme v nájomnom štáte, ktorý slúži oligarchom a davoelitárom. Tam sú naše peniaze.

 4. AP napsal:

  Stejné, jako v případě zloděje, který křičí chyťte zloděje. Dokonalí dezinformátoři křičí zničte dezinformátory! >:(

 5. pedagog napsal:

  Ukrajinci takisto …

 6. Nagualista napsal:

  Migranty jsou potřeba, když je konjunktura, ale my jsme na počátku recese a máme nesplatitelné dluhy . Pumpujeme do ekonomiky čísla a bláhově si představuje, že tak udržíme nekonečný růst HDP i za cenu záporných sazeb. System tak, jak ho známe, se rozpadá stejně jako domeček z karet 😉

 7. J.J. napsal:

  Tvl, ten se nemohl narodit, ten určitě vyšel v rozkaze (P.P.)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..