Odborník vysvětlil, co může zabránit americkým útokům na Sýrii

Varování Ministerstva obrany RF před provokacemi s chemickými zbraněmi v Sýrii ze strany ozbrojenců může „ochladit bojový zápal“ USA a zabránit jejich útokům na Sýrii, ale stejně bude třeba být na ně připravenými, domnívá se Boris Dolgov, vedoucí vědecký pracovník Centra arabských a islámských studií Ústavu orientálních studií Ruské akademie věd.

 

 

Ruské ministerstvo obrany v sobotu uvedlo, že podle údajů jeho zdrojů je v Sýrii plánována provokace s účastí teroristů vycvičených britskou soukromou vojenskou společností Olive Group a oblečených jako Bílé přilby, jejímž následkem bude Damašek obviněn z použití chemických zbraní a USA, Velká Británie a Francie toho využijí jako záminku k útokům na syrské státní objekty.

„Bylo oznámeno ze strany ruského ministerstva obrany, že se připravuje provokace, a byla uvedena konkrétní fakta. Možná to předejde provokaci a útokům Spojených států. Ale je třeba být na ně připravenými,“ řekl odborník Sputniku.

Očekávané vyostřeníPodle názoru politologa dochází ke stoupajícímu napětí kolem Sýrie kvůli politice Washingtonu v syrské otázce; cílem USA je odstranění syrského vedení zastoupeného Bašárem Asadem, protože toto vedení je spojencem Íránu, který je nepřátelsky naladěn vůči strategickému partnerovi USA — Izraeli.

„Situace se Sýrií a kolem Sýrie se skutečně vyostřuje a hlavním důvodem je to, že toto vyostření je spojeno s činností Spojených států… Lze těžko předpokládat, že USA budou klidně sledovat, jak syrská vládní armáda osvobozuje syrské území od ozbrojenců, a sledovat úspěchy této armády. Proto je tato situace celkem logická z hlediska politiky Spojených států v Sýrii,“ řekl Dolgov.

Není o čem jednat

Odborník uvádí, že pravděpodobnost jednání k vyřešení současného napětí je malá, protože Washington není v tomto jednání zainteresován.

„O čem jednat? O tom, aby nebylo útočeno na Sýrii? To je i tak jasné, ale USA nebudou projednávat, jestli mají útočit nebo ne… Jednání v Ženevě — jeho pokračování — je možné, ale jednání konkrétně ohledně vyostření situace prostě nezapadá do logiky událostí,“ řekl Dolgov.

 

Zdroj: 1

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
jirik Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
jirik
Host
jirik

Příslušníci Bílých přileb dodali velký náklad toxických látek do syrského města Sakarib do skladiště, které používá koalice islámských jednotek Ahrar aš-Šám. Informoval o tom na brífinku Alexej Cygankov, vedoucí Ruského centra pro usmíření znesvářených stran v Sýrii. Chemické zbraně byly dodány ve dvou velkokapacitních autech. Auta byla doprovázena osmi zástupci organizace Bílé přilby. U skladiště je přivítali dva vysoce postavení velitelé ilegální ozbrojené skupiny. Tyto informace poskytlo několik nezávislých zdrojů z provincie Idlib. „Později byla část nákladu přemístěna v plastových sudech bez označení do jiné základny v jižní části provincie Idlib, aby se inscenovalo použití chemických zbraní za účelem následného… Číst vice »