Odborník vysvětlil, co může zabránit americkým útokům na Sýrii

Varování Ministerstva obrany RF před provokacemi s chemickými zbraněmi v Sýrii ze strany ozbrojenců může „ochladit bojový zápal“ USA a zabránit jejich útokům na Sýrii, ale stejně bude třeba být na ně připravenými, domnívá se Boris Dolgov, vedoucí vědecký pracovník Centra arabských a islámských studií Ústavu orientálních studií Ruské akademie věd.

 

 

Ruské ministerstvo obrany v sobotu uvedlo, že podle údajů jeho zdrojů je v Sýrii plánována provokace s účastí teroristů vycvičených britskou soukromou vojenskou společností Olive Group a oblečených jako Bílé přilby, jejímž následkem bude Damašek obviněn z použití chemických zbraní a USA, Velká Británie a Francie toho využijí jako záminku k útokům na syrské státní objekty.

„Bylo oznámeno ze strany ruského ministerstva obrany, že se připravuje provokace, a byla uvedena konkrétní fakta. Možná to předejde provokaci a útokům Spojených států. Ale je třeba být na ně připravenými,“ řekl odborník Sputniku.

Očekávané vyostřeníPodle názoru politologa dochází ke stoupajícímu napětí kolem Sýrie kvůli politice Washingtonu v syrské otázce; cílem USA je odstranění syrského vedení zastoupeného Bašárem Asadem, protože toto vedení je spojencem Íránu, který je nepřátelsky naladěn vůči strategickému partnerovi USA — Izraeli.

„Situace se Sýrií a kolem Sýrie se skutečně vyostřuje a hlavním důvodem je to, že toto vyostření je spojeno s činností Spojených států… Lze těžko předpokládat, že USA budou klidně sledovat, jak syrská vládní armáda osvobozuje syrské území od ozbrojenců, a sledovat úspěchy této armády. Proto je tato situace celkem logická z hlediska politiky Spojených států v Sýrii,“ řekl Dolgov.

Není o čem jednat

Odborník uvádí, že pravděpodobnost jednání k vyřešení současného napětí je malá, protože Washington není v tomto jednání zainteresován.

„O čem jednat? O tom, aby nebylo útočeno na Sýrii? To je i tak jasné, ale USA nebudou projednávat, jestli mají útočit nebo ne… Jednání v Ženevě — jeho pokračování — je možné, ale jednání konkrétně ohledně vyostření situace prostě nezapadá do logiky událostí,“ řekl Dolgov.

 

Zdroj: 1

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

1 Response

 1. jirik napsal:

  Příslušníci Bílých přileb dodali velký náklad toxických látek do syrského města Sakarib do skladiště, které používá koalice islámských jednotek Ahrar aš-Šám. Informoval o tom na brífinku Alexej Cygankov, vedoucí Ruského centra pro usmíření znesvářených stran v Sýrii.

  Chemické zbraně byly dodány ve dvou velkokapacitních autech. Auta byla doprovázena osmi zástupci organizace Bílé přilby. U skladiště je přivítali dva vysoce postavení velitelé ilegální ozbrojené skupiny. Tyto informace poskytlo několik nezávislých zdrojů z provincie Idlib.

  „Později byla část nákladu přemístěna v plastových sudech bez označení do jiné základny v jižní části provincie Idlib, aby se inscenovalo použití chemických zbraní za účelem následného obvinění vládních sil z používání chemických zbraní proti civilním obyvatelům,“ řekl mluvčí střediska.

  Ruské centrum pro usmíření nadále vyzývá velitele nezákonných útvarů, aby se vzdali ozbrojených provokací a zahájili mírové řešení situace v oblastech spadajících pod jejich kontrolou.
  https://cz.sputniknews.com/svet/201808297977615-bile-prilby-chemicke-zbrane-syrie/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.