Orbánova vláda zakázala na univerzitách obor genderová studia

Maďarská vláda zakázala univerzitám vyučovat obor genderová studia, který se zaměřuje na zkoumání kulturně vzniklých rozdílů mezi muži a ženami. Příslušný dekret byl minulý týden v pátek oficiálně zveřejněn v úředním věstníku, informovala dnes s odvoláním na zpravodajský server 444.hu agentura DPA. Stávající studenti genderových studií mohou studium dokončit, další zájemce už ale vysoké školy přijímat nesmějí.

Genderová studia od nynějška nefigurují na seznamu schválených magisterských oborů. Vláda svůj záměr oznámila už v létě a argumentovala tím, že o obor je velmi malý zájem. Šéf úřadu vlády Gergely Gulyás ale tehdy jasně sdělil, že důvod pro zrušení oboru je hlavně ideologický. „Maďarská vláda je jasně přesvědčena, že lidé se rodí buď jako muži, nebo jako ženy. V životě si pak vedou podle svého uvážení co nejlépe, ale kromě toho maďarský stát nechce utrácet veřejné prostředky na vzdělávání v tomto oboru,“ řekl.

 

Orbánova vláda hájí konzervativní hodnoty a opakovaně se například zaštiťuje návratem ke křesťanským hodnotám a podporou „tradiční rodiny.“ Zástupci univerzit ale její krok kritizují jako nepřípustné zasahování do akademických svobod.

Genderová studia se v současnosti vyučují na státní univerzitě ELTE a na Středoevropské univerzitě (CEU), která patří mezi nejvyhlášenější univerzity v Maďarsku. Na každé z nich studuje obor asi 20 frekventantů. CEU, kterou založil americký finančník maďarského původu George Soros, se ocitla pod velkým tlakem maďarské vlády jako celek, protože podle ní nesplňuje požadavky nového vysokoškolského zákona. Tlak na CEU je součástí boje proti údajnému nepřátelskému vlivu Sorose na vývoj v Maďarsku. Orbán například Sorose obviňuje, že řídí masový příliv migrantů do Evropy.

zdroj: 9

George Soros má nepřátelský vliv na vývoj nejen v Maďarsku, ale v celé Evropě a jinde ve světě. Je nade vší pochybnost jasné, že Soros je jedním z několika financovatelů nezákonné migrace tzv. uprchlíků do Evropy.

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

8
Komentujte

avatar
6 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
MarošhankaBogenaAdamMili Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
JardaRetarda
Host
JardaRetarda

správne!!!

Mili
Host
Mili

Súhlasím

Tomas
Host
Tomas

Madari nam ukazuji navrat ke tradicnim hodnotam pryc od rozkladu spolecnosti globalisty a jejich neomarxismem.

Adam
Host
Adam

Výuku v rakouských školách likviduje islám, stěžuje si učitelka z Vídně . http://vool.cz/DUMTS

Bogena
Host
Bogena

Súhlasím.

hanka
Host
hanka

Maďaři mají štěstí. Tento obor je naprostý výsměch. Ale stejně tak mnoho jiných zvláště humanitních oborů.

Maroš
Host
Maroš

Ako porovnať plagiát, keď nie je s čím, že?

„Univerzita stratila rigoróznu prácu s rovnakým názvom a rozsahom, ako má Dankova“
„Stratená rigorózna práca podľa Eduarda Burdu, dekana Právnickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave, vznikla rok predtým, ako rovnomennú prácu v Banskej Bystrici obhájil Andrej Danko.“
“ prácu s názvom „Verejná správa a jej charakteristické črty“ s rozsahom 72 strán napísala a obhájila v roku 1999 právnička Emília Shakkour.“

https://www.aktuality.sk/clanok/633205/univerzita-stratila-rigoroznu-pracu-s-rovnakym-nazvom-a-rozsahom-ako-ma-dankova/?utm_source=azet.sk&utm_medium=magaziny-top&utm_content=clanok3&utm_campaign=HP-new2

Maroš
Host
Maroš

„V knižnici Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici našli reportéri RTVS rigoróznu prácu, ktorej autorom je Andrej Danko. Na svojom webe o tom informuje Denník N. Nie je však jasné, či je tento Andrej Danko šéfom SNS a parlamentu. Ten nikdy nespomínal, že by študoval v Banskej Bystrici. Práca pochádza z roku 2000 a jej témou je „Verejná správa a jej charakteristické črty“. “ https://slovensko.hnonline.sk/1814113-nasla-sa-rigorozna-praca-ktorej-autorom-je-andrej-danko-v-banskej-bystrici Poznámka – treba rozlišovať medzi štúdiom niekde a rigoróznou obhajobou inde, avšak ak si niekto požičal a obšlahol rigoróznu prácu na UK v Bratislave a potom ju obhakoval na UMB v B. Bystrici, tak je… Číst vice »