Orbánova vláda zakázala na univerzitách obor genderová studia

Maďarská vláda zakázala univerzitám vyučovat obor genderová studia, který se zaměřuje na zkoumání kulturně vzniklých rozdílů mezi muži a ženami. Příslušný dekret byl minulý týden v pátek oficiálně zveřejněn v úředním věstníku, informovala dnes s odvoláním na zpravodajský server 444.hu agentura DPA. Stávající studenti genderových studií mohou studium dokončit, další zájemce už ale vysoké školy přijímat nesmějí.

Genderová studia od nynějška nefigurují na seznamu schválených magisterských oborů. Vláda svůj záměr oznámila už v létě a argumentovala tím, že o obor je velmi malý zájem. Šéf úřadu vlády Gergely Gulyás ale tehdy jasně sdělil, že důvod pro zrušení oboru je hlavně ideologický. „Maďarská vláda je jasně přesvědčena, že lidé se rodí buď jako muži, nebo jako ženy. V životě si pak vedou podle svého uvážení co nejlépe, ale kromě toho maďarský stát nechce utrácet veřejné prostředky na vzdělávání v tomto oboru,“ řekl.

 

Orbánova vláda hájí konzervativní hodnoty a opakovaně se například zaštiťuje návratem ke křesťanským hodnotám a podporou „tradiční rodiny.“ Zástupci univerzit ale její krok kritizují jako nepřípustné zasahování do akademických svobod.

Genderová studia se v současnosti vyučují na státní univerzitě ELTE a na Středoevropské univerzitě (CEU), která patří mezi nejvyhlášenější univerzity v Maďarsku. Na každé z nich studuje obor asi 20 frekventantů. CEU, kterou založil americký finančník maďarského původu George Soros, se ocitla pod velkým tlakem maďarské vlády jako celek, protože podle ní nesplňuje požadavky nového vysokoškolského zákona. Tlak na CEU je součástí boje proti údajnému nepřátelskému vlivu Sorose na vývoj v Maďarsku. Orbán například Sorose obviňuje, že řídí masový příliv migrantů do Evropy.

zdroj: 9

George Soros má nepřátelský vliv na vývoj nejen v Maďarsku, ale v celé Evropě a jinde ve světě. Je nade vší pochybnost jasné, že Soros je jedním z několika financovatelů nezákonné migrace tzv. uprchlíků do Evropy.

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

8 komentářů

 1. JardaRetarda napsal:

  správne!!!

 2. Tomas napsal:

  Madari nam ukazuji navrat ke tradicnim hodnotam pryc od rozkladu spolecnosti globalisty a jejich neomarxismem.

 3. Adam napsal:

  Výuku v rakouských školách likviduje islám, stěžuje si učitelka z Vídně . http://vool.cz/DUMTS

 4. Bogena napsal:

  Súhlasím.

 5. hanka napsal:

  Maďaři mají štěstí. Tento obor je naprostý výsměch. Ale stejně tak mnoho jiných zvláště humanitních oborů.

 6. Maroš napsal:

  Ako porovnať plagiát, keď nie je s čím, že?

  „Univerzita stratila rigoróznu prácu s rovnakým názvom a rozsahom, ako má Dankova“
  „Stratená rigorózna práca podľa Eduarda Burdu, dekana Právnickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave, vznikla rok predtým, ako rovnomennú prácu v Banskej Bystrici obhájil Andrej Danko.“
  “ prácu s názvom „Verejná správa a jej charakteristické črty“ s rozsahom 72 strán napísala a obhájila v roku 1999 právnička Emília Shakkour.“

  https://www.aktuality.sk/clanok/633205/univerzita-stratila-rigoroznu-pracu-s-rovnakym-nazvom-a-rozsahom-ako-ma-dankova/?utm_source=azet.sk&utm_medium=magaziny-top&utm_content=clanok3&utm_campaign=HP-new2

  • Maroš napsal:

   „V knižnici Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici našli reportéri RTVS rigoróznu prácu, ktorej autorom je Andrej Danko. Na svojom webe o tom informuje Denník N.
   Nie je však jasné, či je tento Andrej Danko šéfom SNS a parlamentu. Ten nikdy nespomínal, že by študoval v Banskej Bystrici.
   Práca pochádza z roku 2000 a jej témou je „Verejná správa a jej charakteristické črty“. “
   https://slovensko.hnonline.sk/1814113-nasla-sa-rigorozna-praca-ktorej-autorom-je-andrej-danko-v-banskej-bystrici

   Poznámka – treba rozlišovať medzi štúdiom niekde a rigoróznou obhajobou inde, avšak ak si niekto požičal a obšlahol rigoróznu prácu na UK v Bratislave a potom ju obhakoval na UMB v B. Bystrici, tak je to podozrivé minimálne z toho dôvodu, že mohol počítať s tým, že na inej škole o tejto predchádzajúcej práci nemuseli mať pojem, resp. sa tak mohli tváriť. Zvlášť, ak už vtedy niekto dláždil Dankovi cestu do parlamentu a aby ho týmto mohol držať za gule!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..