Organizace na pomoc uprchlíkům utíká z pařížské čtvrti. Je to tam prý “příliš nebezpečné”

Organizace pomáhající migrantům, Solidarité Migrants Wilson, ruší své operace v pařížské oblasti La Chapelle, protože zaměstnanci organizace prý čelí rostoucímu násilí ze strany nelegálních migrantů. V té samé oblasti má ty samé problémy i Knihovna Václava Havla.

 

Organizace s migranty, kteří žijí v La Chapelle na ulici, pracuje už 20 měsíců, a za tu dobu rozdala více než 250 tisíc jídel.

Skupina ale nyní tvrdí, že se oblast “stala extrémně nebezpečným místem, kde muži, ženy i děti žijí v otřesných hygienických podmínkách, vždy nejméně 700 lidí najednou, jen se dvěma nádržemi s vodou, které byly zprovozněny až po našich urgencích”.

.

Zároveň ale od svých oveček dává ruce pryč, protože prý v místě dochází k mnoha problémům, a migranti jsou často agresivní a odnášejí to i aktivisté, kteří jim pomáhají.

“Alespoň minimální bezpečnost nebo lidské podmínky pro naši denní práci bohužel nemohou být zajištěny,” dodává organizace.

 

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Maroš Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Maroš
Host
Maroš

„Organizace vyzývá město, že prý má za tyto migranty, které si nepozvalo, odpovědnost“ – čo to je za hovadinu – a za tých, ktorých si mesto pozvalo – zodpovednosť nemá?!
Komedie 2017 – Srdečně vás vítáme Cz dab (Celý film)
https://www.youtube.com/watch?v=OOxcscf1DBU