Organizace na pomoc uprchlíkům utíká z pařížské čtvrti. Je to tam prý “příliš nebezpečné”

Organizace pomáhající migrantům, Solidarité Migrants Wilson, ruší své operace v pařížské oblasti La Chapelle, protože zaměstnanci organizace prý čelí rostoucímu násilí ze strany nelegálních migrantů. V té samé oblasti má ty samé problémy i Knihovna Václava Havla.

 

Organizace s migranty, kteří žijí v La Chapelle na ulici, pracuje už 20 měsíců, a za tu dobu rozdala více než 250 tisíc jídel.

Skupina ale nyní tvrdí, že se oblast “stala extrémně nebezpečným místem, kde muži, ženy i děti žijí v otřesných hygienických podmínkách, vždy nejméně 700 lidí najednou, jen se dvěma nádržemi s vodou, které byly zprovozněny až po našich urgencích”.

.

Zároveň ale od svých oveček dává ruce pryč, protože prý v místě dochází k mnoha problémům, a migranti jsou často agresivní a odnášejí to i aktivisté, kteří jim pomáhají.

“Alespoň minimální bezpečnost nebo lidské podmínky pro naši denní práci bohužel nemohou být zajištěny,” dodává organizace.

 

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

1 Response

  1. Maroš napsal:

    „Organizace vyzývá město, že prý má za tyto migranty, které si nepozvalo, odpovědnost“ – čo to je za hovadinu – a za tých, ktorých si mesto pozvalo – zodpovednosť nemá?!
    Komedie 2017 – Srdečně vás vítáme Cz dab (Celý film)
    https://www.youtube.com/watch?v=OOxcscf1DBU

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.