Osídlujte německý venkov, vyzvala Merkelová migranty

Německá kancléřka Angela MerkelováFoto:  Reuters

Německá kancléřka Angela Merkelová v sobotu vyzvala migranty v Německu, aby se usazovali i na venkově, nejen ve velkých městech. Běženci by se podle ní měli také více zajímat o německý způsob života.

Podle Merkelové je na venkově více obytného prostoru. Tamní společenství se prý rovněž často mohou o uprchlíky lépe postarat a zajistit jejich důkladnější integraci.

„Očekáváme, že lidé, kteří k nám přicházejí, budou dodržovat naše zákony a budou trochu zvědaví na náš život,“ prohlásila podle agentury DPA šéfka vlády a Křesťanskodemokratické unie (CDU).

„Na druhou stranu musíme být otevření také my jako Němci,“ dodala s tím, že je třeba chápat, že migranti pocházejí z cizích částí světa s odlišnými tradicemi. Podle Merkelové přišli uprchlíci do Německa proto, že si v této zemi slibují klidnější život.

Do Německa za poslední dva roky přišlo téměř 1,2 milionu běženců. Kritici vstřícné imigrační politiky se obávají, že za těmito lidmi mohou v dalších letech dorazit i statisíce členů jejich rodin.

 

zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

6
Komentujte

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
jirikditMaroš Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
jirik
Host
jirik

S kancl. Merkelovou a prem. Ficem jsme bilancovali 25 let česko-slovensko-
německých vztahů. Položily základy stability ve stř. Evropě pic.twitter.com/VDbwbsn8gn
— Bohuslav Sobotka (@SlavekSobotka) 3. dubna 2017

http://zpravy.tiscali.cz/nevynucujte-si-uprchlicke-kvoty-kracenim-eurofondu-rekl-sobotka-v-berline-295496

ps: a včíl jsme kde????

Maroš
Host
Maroš

Náš venkov istí vepřo knedlo zelo – a domáca… Nemci sú vo váre tiež rovnako mäsoví – myslím, že si klobásy a pivo zobrať nenechajú.
Na vidieku funguje jeden fenomén, o ktorom Merklica neuvažuje – že na rozdiel od anonymity vo väčšom meste – na vidieku si každého nového človeka ľudia všímajú až až, a pri prvom konflikte takého dedina zošrotuje, bude mu robiť zle, rôzne schválnosti – až do krajnosti.

jirik
Host
jirik

Najnovší incident na Slovensku v súvislosti s migrantmi sa odohral v zariadení pre cudzincov v Medveďove. Ilegálny imigrant zo Sierra Leone zaútočil na policajta. Údajne psychicky neuniesol fakt, že bude zo Slovenska vyhostený. Policajt sa bude liečiť zo zranení osem dní.
http://www.hlavnespravy.sk/slovensko-imigrant-z-afriky-zautocil-na-policajta-nepacilo-sa-mu-rozhodnutie-ze-bude-vyhosteny/955212

dit
Host
dit

Zdravím,
to nevymyslíš)))
Britský student vyvinul robota právníka. Zdarma pomáhá uchazečům o azyl
zdroj
https://magazin.aktualne.cz/britsky-student-vyvinul-robota-pravnika-ktery-pomaha-zdarma/r~1ad1c73a099311e7bc17002590604f2e/

jirik
Host
jirik

Osídlová české kotlinky –
Občanství za odměnu? Hlavně sportovcům a vědcům

Získat státní občanství není jednoduché a zájemci musí splnit náročné podmínky včetně jazykového testu, zkoušky z českých reálií nebo nutnosti alespoň tři roky v tuzemsku platit daně. Ministerstvo vnitra ale uděluje také několik občanství takzvaně za odměnu, tedy výměnou za významný přínos pro Českou republiku.
http://vool.cz/6J6ss

jirik
Host
jirik

Děti nepatří před oltář, ale do školy. Německo zneplatní sňatky nezletilých

Německá vláda ve středu souhlasila s návrhem, který se staví proti dětským manželstvím. Spolková republika bude automaticky za neplatné považovat všechny svazky, v nichž je alespoň jeden z manželů mladší 16 let. Manželství bude nově možné uzavřít výhradně až po dosažení plnoletosti. Parlamentem by měl návrh projít bez problémů.
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/434248-deti-nepatri-pred-oltar-ale-do-skoly-nemecko-zneplatni-snatky-nezletilych.html