Otázka – Odpověď V.V. Pjakina ze dne 05.02.2018 Titulky CZ

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

10 komentářů

 1. jirik napsal:

  Americký fanoušek s českými kořeny rozvinul na tribuně ruskou trikolóru v průběhu zahajovacího ceremoniálu zimních Olympijských her v jihokorejském Pchjongčchangu, oznámila RT.

  Jak řekl obyvatel Oaklandu Filip Vachuda, svou akcí chtěl podpořit ruské sportovce Antona Šipulina a Viktora Ana, kteří spolu s jinými ruskými sportovci nedostali pozvání od Mezinárodního olympijského výboru na ZOH v Jižní Koreji.

  Podle informace televizní stanice přinesl Američan trikolóru se zobrazením orla a nápisem „Rusko“ a rozvinul ji na tribuně.

  Американский болельщик пришёл на церемонию открытия Олимпиады с флагом России https://t.co/8rPkc3EBai pic.twitter.com/8zTzV8t2pU
  — RT на русском (@RT_russian) 9. února 2018

  ​„Chci podpořit Rusko, protože mu nedovolili poslat na Olympiádu mnohé silné sportovce, jako jsou Viktor An a Anton Šipulin. Myslím si, že by tu museli být“, uvádí RT slova fanouška.

  ​„Nejvíce mám rád biatlon, short track a bruslení. Také budu fandit českým sportovcům, protože jsem napůl Čech,“ řekl v interview pro další ruská média.

  MOV prohlásil dříve možnost účasti v Olympiádě v Pchjongčchangu ruských sportovců, kteří nemají dopingovou historii, pod olympijskou vlajkou a ve zvláštním statutu „olympijských sportovců z Ruska“ (OAR). V konečném důsledku byla ohlášena účast 169 sportovců z Ruska. Řada vedoucích ruských reprezentantů nedostala pozvání od MOV.
  https://cz.sputniknews.com/olympics-2018-news/201802106758056-vlajka-usa-rusko-olympiada/

 2. jirik napsal:

  Rusko odsoudilo přítomnost Spojených států v Sýrii jako ilegální a obvinilo je ze snahy uchvátit ropu této země.

  Ruské ministerstvo obrany ve čtvrtek uvedlo, že provládní syrské milice zrovna prováděly průzkumné operace u bývalé ropné rafinerie Al-Isba v provincii Deir ez-Zor, když je přepadlo letectvo USA vedené koalice.

  Dodali, že útok na tyto provládní síly dokazuje, že skutečným cílem Washingtonu je uchvátit „ekonomické statky“, nikoliv boj s terorismem.

  Ministerstvo obrany referovalo o tomto incidentu, který se odehrál v úterý v provincii Deir Ez-Zor, kdy jednota syrské milice postupovala proti „spící buňce“ Islámského státu. Operaci podnítil nárůst dělostřeleckých přepadů pozic sil syrské vlády v této oblasti v posledních několika dnech, což se připisovalo skryté aktivitě teroristů IS, uvedlo v úterý ministerstvo.

  Jednotka provládní milice prováděla 7. února u bývalého závodu na zpracování ropy Al-Isba průzkumné pátrání. V tomto prostoru „se milice dostala pod překvapivý přepad minomety a salvovými raketomety v kombinaci s útokem vrtulníků USA vedené „mezinárodní koalice.“

  V důsledku toho došlo ze zranění 25 členů této provládní jednotky. Původní mediální zprávy citující nejmenované americké činitele povídaly o asi 100 zabitých syrských vojácích, kteří zemřeli při útoku koaličních sil.
  http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/12097-rusko-usa-ukrast-ropa-isis

 3. jirik napsal:

  Trojnásobná olympijská mistryně Češka Martina Sáblíková a její partnerka v reprezentaci Nikola Zdráhalová pomohly vítězce MS v krasobruslení Rusce Natalji Voroninové při tréninku před OH, řekl trenér mechanik ruského týmu Roman Danilov. Píše o tom agentura R-sport.

  Danilov spolu se Sergejem Klevčeňou — jediným trenérem ruské reprezentace, který byl zařazen do složení olympijské delegace — bude pracovat s Nataljí Voroninovou na ledě při jejím debutovém závodu na OH na trati 3000 m. Voroninová jako jediná z ruské ženské reprezentace ve víceboji vystoupí na Olympiádě.

  „Nemá to samozřejmě za této situace snadné. Při jednom tréninku měla dokonce slzy v očích, protože zůstala tu sama. Domluvili jsme se s českým týmem a Martina Sáblíková a Nikola Zdráhalová ji pozvaly k sobě, a trénovaly se spolu“, řekl Danilov.

  Voroninová zůstala také bez trenéra: Pavel Abratkevič, jehož na OH nepustili, konzultuje sportovkyni pomocí Skype.
  https://cz.sputniknews.com/olympics-2018-news/201802106758256-sablikova-zdrahalova-trenink-voroninova/

  • Maroš napsal:

   Jirik – jediná z ruskej reprezentácie? Žiadna ruská reprezentácia tam nie je – je tam len reprezentácia profesionálov z Ruska – samých za seba, pretože je to pre nich lukratívne – očakávajúc aj ponuku emigrácie, alebo kontrakt na reklamu – lebo Olympiáda je už len fucking biznis a zástupná studená vojna! Týmito svojimi odkazmi sem inštaluješ čo? – a to provokatívne pod interwiev s Pjakinom – ktorý to tu opísal viackrát – tak sa ťa, ako priaznivca KSČM – ktorá podľa teba zabráni islamizácii Čiech, ale tá ich Kominterna vo Švédsku naopak islamizáciu podporuje – čo to tu vyvádzaš? 99% pravdy a 1 lži? Robíš sa blbý?
   http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/12094-antifa-lgbt-pochod-hrdost-gayove-urazi-muslimy

 4. jirik napsal:

  Norská lékařka Mona Kjeldsbergová vysvětlila, proč její reprezentace přivezla na Olympijské hry v Pchjongčchangu více než šest tisíc dávek protiastmatických prostředků a zdůraznila, že značná část léků použita nebude.

  Ve výjimečném léčebném případě mohou sportovci užívat maximálně 1 600 mikrogramů preparátu během 24 hodin.
  https://cz.sputniknews.com/olympics-2018-multimedia/201802106755766-norsko-sportovec-lek/
  VIDEO UVNITŘ

 5. jirik napsal:

  Ruští fanoušci přelstili partyzánskou symbolikou olympijské bafuňáře
  https://zpravy.tiscali.cz/rusti-fanousci-prelstili-partyzanskou-symbolikou-olympijske-bafunare-309083
  Na olympiádu jako partyzáni. Ruští sportovci ani jejich fanoušci nesmějí používat na zimních olympijských hrách v Pchjongčchangu národní barvy. Kreativní Rusové ale vymysleli, jak zákaz obejít.
  Všichni jsme OAR

  Ne všichni Rusové se však smířili s neutrální šedí. Kreativní nadšenci vytvořili designový projekt, který si hraje s označením olympijský sportovec z Ruska a zkratkou OAR. Všem zájemcům nabízí zdarma šablony na trička, placky a samolepky se zašifrovanou podporou ruských sportovců.
  https://www.facebook.com/pg/olympicathletefromrussia/photos/?tab=album&album_id=1890189331292841
  Každý Rus si tak může vytisknout například slogan Truth is OAR doping (Pravda je náš doping), Sport is OAR doping (Sport je náš doping) nebo Red OARmy (Rudá OARmáda).
  „Diskvalifikace naší olympijské reprezentace ruskou společnost znejistila a dokonce rozštěpila. Mnozí si mysleli, že je nutné hry bojkotovat. Sportovci se ale rozhodli jet, a v této situaci potřebovali naši podporu. Zakázaná národní symbolika si žádala alternativu, která by současně jasně dávala najevo náš vztah k celé situaci. Dmitrij Peryškov, šéf reklamní agentury DDVB, mi navrhl o tom popřemýšlet, protože věděl, že mě takový úkol inspiruje,“ popsal pro Tiscali.cz copywriter Alexej Alexejev, jak se zrodil celý projekt.

  Podle jeho slov je smysl zřejmý: Ukázat všem, že nehledě na rozhodnutí Mezinárodního olympijského výboru ruští reprezentanti nepřišli o svou státní příslušnost.

  „Nahrazení ruské reprezentace zkratkou OAR nás neoslabilo. V určitém smyslu jsme zkratku OAR otočili proti těm, kteří nám ji vnutili. Je jasné, že ruský sport je víc než OAR. Je to zvyk vítězit navzdory všemu,“ říká autor projektu.
  OAR nebo SSSR

  Alexejev si myslí, že tlak mezinárodního olympijského společenství na Rusko je politicky motivovaný. Odvolává se přitom na nedávné rozhodnutí Arbitrážního soudu pro sport, který některým ruským sportovcům zrušil doživotní tresty za doping.

  „Fanoušci, sportovci a novináři jsou projektem nadšeni. I když existovala další zajímavá řešení, třeba použít sovětskou symboliku. Celkově jsem viděl především pozitivní reakci. Na negativní reakci jsem narazil zejména u lidí, kteří navrhovali bojkotovat olympiádu. Ale je normální, že ve společnosti existují různé názory,“ dodává mladý ruský copywriter.

  • Maroš napsal:

   Jirik – nezabudni si v tom vašom protektoráte na nemeckú trikolóru našiť bieleho českého leva s červenou hviezdou! Asi tak rovnako to o tom ruskom „vlastenectve“ na olympiáde je! Lebo „nie je dôležité zvíťaziť, ale zúčastniť sa!“ – za placku a doláre!

 6. jirik napsal:

  Rusko, Německo a Evropská komise podepsaly finanční dohodu Programu transhraniční spolupráce pod názvem Oblast Baltského moře, jak potvrzují údaje zastupitelství Evropské unie v Ruské federaci.

  Jak uvádí úřad, každá ze stran vyčlenila 4,4 milionu eur. Evropský příspěvek ve výši 8,8 milionu eur doplňuje 263,8 milionů eur dříve vyčleněných do rozpočtu programu z Evropského fondu regionálního rozvoje.
  Spolupráce zahrnuje řadu oblastí: zachování mořského ekosystému, rozvoj dopravního spojení a boj se změnou podnebí.

  Kromě Ruska a Německa se projektu účastní Finsko, Estonsko, Litva, Lotyšsko, Švédsko, Dánsko a Norsko.

  Velvyslanec Evropské unie v Moskvě Markus Ederer přivítal podepsání dohody a upozornil na možnost spolupráce Ruska a EU i ve vzniklé geopolitické situaci.

  „To dokazuje, že i ve složitém období EU a Rusko mohou a jsou ochotny spolupracovat v těch oblastech, kde se jejich zájmy shodují,“ uvedl diplomat.

  Na zastupitelství také vyjádřili přesvědčení, že dohoda upevní spolupráci Ruska a Evropy v Baltském regionu a „pomůže najít společné řešení k překonání společných výzev“. https://sptnkne.ws/gGfa

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.