Otázka – Odpověď V. V. Pjakina ze dne 1. 5. 2017

6:54

Mohlo by se vám líbit...

Komentujte

13 Komentáře zapnuto "Otázka – Odpověď V. V. Pjakina ze dne 1. 5. 2017"

avatar
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
smrdutá mrtvola Václava Havla
Host
smrdutá mrtvola Václava Havla

(zvědavec:)

Francie:

Ve francouzských volbách vítězí Macron. Po sečtení 71,83 % hlasů má Macron 62,2 % a Le Penová 37,8 %.

Vzhledem k tomu, že se dopočítávají velká města, může se výsledek změnit ještě více v neprospěch Le Penové.

Účast voličů byla nejnižší od roku 1969.

Přibližně 9 % voličů hodilo do uren bílé lístky.

V červnu ještě čekají Francii parlamentní volby.

________
Poznámka editora: Důkaz v přímem přenosu, že demokracie prostě nefunguje. Dav je manipulovatelný a propaganda profesionální. Dokáže lidem vsugerovat cokoliv. I to, že sebevražda národa je dobrá věc. Hloupé a tupé stádo.

jirik
Host
jirik

Centrista Emmanuel Macron zvítězil v nedělním druhém kole francouzských prezidentských voleb. Podle konečných výsledků, které byly zveřejněny v noci z neděle na pondělí, získal 66,06 procenta hlasů. Stane se tak nejmladším francouzským prezidentem. Porazil předsedkyni krajně pravicové Národní fronty Marine Le Penovou, která dostala 33,94 procenta hlasů, a uznala svou porážku.
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/437141-drtive-vitezstvi-macrona-novy-francouzsky-prezident-dostal-66-procent-hlasu.html

ps: zajímavé procentové číslo u Macrona

jirik
Host
jirik

Svět
09:55 08.05.2017(aktualizováno 10:10 08.05.2017) Získat krátkou URL
0 353112
K dvěma explozím došlo na cestě k památníku Saur-Mohyla v samozvané Doněcké lidové republice krátce před příjezdem průvodu aut s hlavou republiky Alexandrem Zacharčenkem, informuje z místa událostí zpravodaj RIA Novosti.

Stalo se to na jediné cestě k památníku několik minut před tím, než tudy měl projet průvod aut s novináři. Stejnou cestou měl jet také Alexandr Zacharčenko.
https://cz.sputniknews.com/svet/201705085247819-cesta-dlr-prijezd-zacharcenko/

jirik
Host
jirik

Šest výbušných zařízení objevili na příjezdové cestě k památníku Saur-Mohyla, bezpečnostní opatření budou 9. května zesíleny, řekl novinářům lídr samozvané DLR Alexandr Zacharčenko. https://sptnkne.ws/et67

jirik
Host
jirik

Velké mezinárodní cvičení NATO Jarní bouřka 2017, kterého se má zúčastnit téměř 9 tisíc vojáků, začíná v Estonsku v pondělí, sdělil hlavní štáb Sil obrany republiky.

„Asi 2,3 tisíce zahraničních vojáků ze 13 zemí se zúčastní velkého cvičení NATO Kevadtorm 2017 (Jarní bouřka 2017) spolu s estonskými vojáky. Celkem se má cvičení ve dnech 8-26. května zúčastnit na 9 tisíc vojáků,“ praví se v zprávě. Manévry se mají konat v severovýchodním Estonsku nedaleko hranice s Ruskem.
https://cz.sputniknews.com/svet/201705085248895-estonsko-velke-cviceni-nato-jarni-bourka-2017/

jirik
Host
jirik

Roberts: Sauron ve Washingtonu připravuje třetí světovou
Jeden z mých čtenářů se zeptal, proč nás neokonzervativci tlačí do jaderné války, v níž nemohou být vítězové. Pokud všichni zemřou, tak jaký to má smysl?
http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/roberts-sauron-ve-washingtonu-pripravuje-treti-svetovou/
Tento týden, velitel NATO řekl Kongresu Spojených států, že je třeba zvýšit finanční prostředky na vybudování vojenské přítomnosti (Spojených států) v Evropě, aby bylo možné čelit „ožívajícímu a obnovujícímu Rusku“.

jirik
Host
jirik

Zástupce operativního velení samozvané DLR Eduard Basurin oznámil, že vojáci ukrajinského nacionalistického batalionu Azov dostali příkaz provést čistku podporovatelů republiky v Kyjevem kontrolované Marjince a Krasnohorivce pod Doněckem.

„Naší rozvědkou bylo zjištěno, že část pluku národní gardy Azov, která se už dříve dostala do oblasti Krasnohorivky a Marjinky, dostala doplňující úkol provést v uvedených obcích čistku lidí, kteří jsou podezřelí ze spolupráce s ozbrojenými silami DLR,“ uvádí slova Basurina Doněcká zpravodajská agentura.

Poznamenal, že tento fakt mluví o pokračování přípravy k aktivování vojenských akcí ze strany Ozbrojených sil Ukrajiny. https://sptnkne.ws/etAT

jirik
Host
jirik
Putin řekl, co se mohlo stát s ruským národem v případě prohry ve válce Následky porážky ve Velké vlastenecké válce by pro ruské lidi byly jiné než pro obyvatele mnohých zemí Evropy. To řekl ruský prezident Vladimir Putin během vystoupení v Kremlu u příležitosti Dne vítězství. „Jedná se o to, že jestli by naši zemi potkala tragédie a my, stejně jako mnohé Evropské země, bychom utrpěli porážku, tak by nás čekal úplně jiný osud, než poražené země evropského kontinentu. Nejednalo se jen o existenci naší země, jednalo se o existenci našeho národu jako etnika,“ cituje prezidenta RIA Novosti. Podle slov… Číst vice »
jirik
Host
jirik
Mimořádný stav byl vyhlášen v souvislosti se zhroucením tunelu v hanfordském jaderném komplexu – největším americkým úložištěm radioaktivních materiálů ve státě Washington, oznámila agentura Associated Press. K poplachu došlo kvůli poklesu půdy nad železničním tunelem, ve kterém se nacházejí vagóny naložené radioaktivním odpadem vzniklým během výroby plutonia. https://sptnkne.ws/eup9 ——– Syrské letectvo masivně udeřilo na pozice Islámského státu v provincii Dajr az-Zaur, oznámila syrská satelitní televize. Během útoku bylo zničeno 15 vozidel teroristů. „V provincii Dajr az-Zaur vojenské jednotky za podpory letectva zničily pozice a vojenskou techniku IS v oblasti Al-Makaber. Letectvo naneslo masivní úder proti pozicím IS ve městě Muchsan… Číst vice »
jirik
Host
jirik
Zajímavosti z USA – Stálá zástupkyně USA při OSN vyzvala EU, aby nezrušila sankce proti Rusku https://sptnkne.ws/eu3N Stálá zástupkyně USA při OSN Nikki Haleyová na zasedání RB OSN prohlásila, že vyzvala Evropskou unii, aby zachovala sankce vůči Rusku. —- Prezident USA Donald Trump přijme ve středu v Bílém domě ministra zahraničních věcí Ruska Sergeje Lavrova, oznámila tisková služba amerického prezidenta. https://sptnkne.ws/eu3q — Dozorčí organizace Protect Democracy se obrátila na soud, aby zjistila, čím se řídili v Trumpově administrativě, kdy přijímali rozhodnutí o útoku na Sýrii okřídlenými raketami, píše The New York Times. https://sptnkne.ws/eu29 —- Prezident USA Donald Trump přijal nečekaně… Číst vice »
jirik
Host
jirik

16 ruských specnazovcov odrazilo útok viac ako 300 islamistov
Skupina dôstojníkov Síl špeciálnych operácií Ministerstva obrany Ruska bola vyznamenaná za účasť v operácii v Sýrii. Veliteľovi skupiny bol udelený titul hrdina Ruska, uviedol v stredu televízny kanál Rossija-24.

V reportáži vystúpili štyria ľudia, ktorí stoja chrbtom ku kamere. Nemôže byť odhalená ich identita, a tak ich hrdinské činy zostanú pre verejnosť bez konkrétnych tvárí.
http://www.hlavnespravy.sk/16-ruskych-specnazovcov-odrazilo-utok-viac-ako-300-islamistov/998702

jirik
Host
jirik

Gazeta Polska: Čo po Rusku? Alebo niektorí poľskí „experti“ pripravujú rozdelenie Ruska na satelitné štáty
http://www.hlavnespravy.sk/gazeta-polska-co-po-rusku-alebo-niektori-polski-experti-pripravuju-rozdelenie-ruska-na-satelitne-staty/1002108
Túto „stratégiu“ vo veľmi rozsiahlom článku „Čo po Rusku?“ (teda to asi treba chápať tak – čo bude po likvidácii Ruska…) prezentoval jeden z najvplyvnejších poľských denníkov Gazeta Polska. Autor článku Jakub Augustyn Maciejewski nešetrí kritikou na východného suseda, obviňuje ho zo všetkých smrteľných hriechov, označuje za agresora a tradične „prezrádza“ jeho agresívne úmysly: údajne chce napadnúť takmer všetky európske štáty, obsadiť veľký kus územia EÚ a pod. Samozrejme, ako vždy v podobných prípadoch, kritik neuvádza ani jeden relálny dôkaz…

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílet

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej se svými přáteli!