Otázka – Odpověď V.V. Pjakina ze dne 11.05.2017

07:27

 

Loading...

12
Komentujte

avatar
7 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
jirik Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
jirik
Host
jirik

Bývalý šéf francúzskej kontrarozviedky: “NATO úmyselne podnecuje vnímanie Ruska ako hrozbu, aby vysvetlilo svoju existenciu”
http://www.hlavnespravy.sk/byvaly-sef-francuzskej-kontrarozviedky-nato-umyselne-podnecuje-vnimanie-ruska-ako-hrozbu-aby-vysvetlilo-svoju-existenciu/1005300
Taktiež odmietol tvrdenia, že sa Rusko snažilo zasahovať do francúzskych prezidentských volieb: “Na prezidentskej kampani bol otvorený vplyv mnohých finančných záujmov, a to francúzskych i medzinárodných, najmä izraelských, ktorí podporili prezidentskú kampaň Emmanuela Macrona.”

jirik
Host
jirik

Izraelský ministr Yoav Galant vyzval k zavraždění syrského vůdce Bašara Assada, o čemž říká, že to bude krok předcházející zničení Íránu. Izraelský ministr bydlení řekl Haaretz, že si myslí, že ta „zmijí hlava“ v Teheránu se musí utnout, jakmile bude odseknut ten její ocas – tj. Sýrie.

„Zatím nám tu ve skutečnosti Sýrie popravuje lidi, úmyslně používá chemických zbraní, aby jim ubližovala, a teď v posledním kroku tohoto svého extremismu pálí jejich těla – což svět už 70 let neviděl,“ řekl Galant.

„Tím už překračujeme červenou linii a podle mého názoru nastal čas, toho Assada už zavraždit,“ pokračoval.
http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/10377-izrael-zavrazdit-asad-znicit-iran

jirik
Host
jirik

Šéf české vlády Bohuslav Sobotka oznámil, že by se Česko mělo rychle rozhodnout o datu zavedení eura, protože se po volbách ve Francii a Německu v eurozóně projeví trend urychlení integrace. Ale dostane se Česká republika do prvního sledu zemí Evropské unie, přijme-li euro?
https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201705175303789-sobotka-koruna/

jirik
Host
jirik

Reakce na přijetí eurátka v česku
http://vool.cz/puWaJ
„Pánové Sobotka i Štěch mají pravdu. Je to nedůležitější krok, který nová vláda musí ihned po zvolení podniknout,“ míní čestný předseda TOP 09 a poslanec Karel Schwarzenberg.
„Navrhuji tento termín eura: NIKDY. Přijmout euro je bláznivá myšlenka. Češi euro nechtějí, a proto by měli volit strany, které přijetí eura odmítají,“ reagoval předseda Svobodných a poslanec Petr Mach.

jirik
Host
jirik

Activist Post hlásí:

Americká a Britská vojska už byla nafilmována, jak projíždí po boku džihádistické teroristické organizace Jaysh Mughawr al-Thurah, což je pobočka Svobodné syrské armády, pohraničním přechodem v gubernii Homs. Tato vojska zjevně směřovala do oblasti Hamimah. Tyto zprávy první zveřejnila tisková agentura SMART, která píše, že přibližně 150 amerických a britských vojenských příslušníků vstoupilo do Sýrie z Jordánska.
http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/10382-americka-a-britska-vojska-pronikaji-do-syrie-po-boku-teroristu
Tento poslední vpád do Sýrie je zase další eskalací Spojených států v jejich agresivní válce proti syrské vládě a vypadá to jako pokus vynutit „federalizaci“ Sýrie.

jirik
Host
jirik

Vypadá to, že USA směřují do přímého konfliktu se svým protivníkem ze Studené války. Podle zpráv Rusy podporovaná Syrská vojska vyrazila do přímého kolizního kurzu se Speciálními silami Západu poté, co během víkendu postoupila k americkému výcvikovému táboru ve východní Sýrii. … Syrská vládní vojska v doprovodu Íránských sil jsou 15 mil od opevněné základny amerických a britských speciálních sil využívané k výcviku skupin syrských rebelů. The Telegraph hlásí: Pro-vládní vojáci jsou teď jen 15 mil (24 km)od al-Tanf – těžce opevněného uzlu amerických a britských speciálních sil k výcviku skupin syrských rebelů, které poblíž irácké hranice bojují s Islámským… Číst vice »

jirik
Host
jirik

Koalice pod vedením USA zaútočila na pozice provládních jednotek v Sýrii, sděluje agentura Reuters s odvoláním na amerického úředníka. Útok byl proveden jako odpověď na útok stoupenců Damašku na Amerikou podporované opoziční síly. Podle předběžných informací byla střelba koalice varovná, sděluje agentura. France-Presse specifikuje, že incident proběhl nedaleko od syrsko-jordánské hranice. „Konvoj se pohyboval po cestě a nereagoval na opakovaná upozornění, aby se nepřibližoval k vojskům koalice v At-Tanfu“, oznámil agentuře americký armádní zdroj. USA společně se spojenci od roku 2014 provádí v Sýrii a Iráku operace proti bojovníkům IS a pomáhá v tomto boji ozbrojeným jednotkám syrské opozice. Koalice… Číst vice »

jirik
Host
jirik

USA zatím nemají informace, mohli-li být vojáci vládních sil v Sýrii v konvoji, na který USA zaútočily, uvádí agentura Associated Press s odvoláním na zástupce amerických orgánů.

„Zástupci amerických orgánů oznamují, že USA zaútočily na síly, které podporují (pozn. prezidenta Bašára) Asada, zůstává však nejasným, jestli tam byly vládní síly,“ píše agentura. https://sptnkne.ws/eyHe

jirik
Host
jirik

Sněmovna reprezentantů amerického kongresu přijala novelu zákona, která navrhuje zakotvení obvinění ruských ozbrojených sil ze záměrného bombardování syrských civilistů.

Obvinění, jež byla dříve vznesena pouze na úrovni prohlášení, jsou nyní zakotvena v článku č. 1677, který stanoví sankce za podporu syrské vlády, včetně vojenské.
https://cz.sputniknews.com/svet/201705185307750-USA-novela-zakon-Rusko-bombordovani-Syrane/

jirik
Host
jirik

Předseda Jednotného výboru náčelníků štábů Ozbrojených sil USA generál Joseph Dunford Rusko ubezpečil, že se útok na Sýrii nebude opakovat, jestliže americké síly nebudou v nebezpečí.

„Naši velitelé na místech si mysleli, že jsou v nebezpečí a pravidla vojenských akcí jim dovolila to udělat (pozn. zaútočit). Obnovili jsme (pozn. komunikaci s RF) a nyní jednáme na všech úrovních, aby se v budoucnu podobné incidenty neopakovaly. Včera večer jsem se zaručil, že se nic podobného nebude opakovat, jestliže nebudou naše síly v nebezpečí,“ řekl Dunford na tiskové konferenci ve Washingtonu.
https://cz.sputniknews.com/svet/201705195319519-usa-rusko-podminky-utocit-syrie/

jirik
Host
jirik

„Vojákům Pentagonu zřejmě nedochází, že jejich síly nebudou ohroženy pouze v tom případě, jestliže opustí území suverénní Sýrie, kam vtrhli a porušili všechny normy mezinárodního práva a Stanov OSA“, řekl Klišas.
https://sptnkne.ws/ezBv

jirik
Host
jirik

Česko pošle 35 miliónů ukrajinským médiím a školám

Česká republika hodlá poslat na Ukrajinu letos a příští rok dalších 35 miliónů korun na podporu budování nezávislých médií, boje proti korupci a na rozvoj vysokého školství. Podle návrhu ministerstva zahraničních věcí jde o pokračování už tříleté podpory demokracie v této zemi.
https://www.novinky.cz/domaci/438355-cesko-posle-35-milionu-ukrajinskym-mediim-a-skolam.html

Pin It on Pinterest