Otázka – Odpověď V.V. Pjakina ze dne 19.02.2018 Titulky CZ

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

4 komentáře

 1. jirik napsal:

  Prezident USA Donald Trump prohlásil, že Spojené státy jsou v Sýrii přítomny s jediným cílem – „zbavit se IS“, po čemž „odejdou domů“. Označil také za „hanbu“ to, co udělali v Sýrii Rusko a Írán.
  „To, co Rusko a Írán a také Sýrie nedávno udělaly, to je humanitární nepřístojnost. Jsme tam s jediným cílem — zbavit se IS a jít domů. Nejsme tam ze žádného jiného důvodu. A náš úkol jsme celkem splnili. Ale to, co tyto tři země udělaly lidem za krátkou dobu — to je hanba,“ řekl Trump na tiskové konferenci s australským premiérem.
  USA učinily dříve tvrdá prohlášení na adresu Ruska v souvislosti se zprávami o tom, že syrská vládní vojska údajně zesílila útoky na opoziční síly ve Východní Ghútě. Podle informace MZV USA zahynulo v průběhu těchto útoků asi 400 civilistů, což zavinily údajně Damašek, Moskva a Teherán.
  Ministr zahraničních věcí Ruska Sergej Lavrov na to odpověděl, že většinu svědectví o porušení humanitárního práva ve Východní Ghútě poskytly tzv. Bílé přilby, které byly nejednou usvědčeny z natáčení fejkových videí, „která se pak propagovala kvůli vyostření situace v kontextu úsilí pro výměnu režimu v Damašku“. https://sptnkne.ws/gPza

 2. jirik napsal:

  Obyvatelé Petrohradu zveřejňují na sociálních sítích fotografie neobvyklého atmosférického jevu – „světelných sloupů“.
  https://sptnkne.ws/gP5H
  K podobnému jevu dochází, kdy se v chladném vzduchu tvoří krystaly, které odrážejí světlo.

 3. jirik napsal:

  Američtí vojáci nabírají bojovníky, aby je pak vyslali na východní předměstí Damašku, kde mají čelit syrské armádě, sdělil Sputniku šéf syrské pobočky organizace pro lidská práva Ahmad Kasem.

  „Spojené státy shromažďují dnes bojovníky z IS a další, včetně z Idlibu, a pokoušejí se přepravit je do At-Tanfu a pak do Východní Guty za účelem zmaření plánů syrské armády na očištění tohoto okresu od teroristů,“ řekl Kasem.

  Podle zprávy ochránců lidských práv nařídili patroni bojovníků ze Saúdské Arábie svým „svěřencům,“ aby nasadili všechny síly v čelení syrské armádě.

  „A také v pokračování chaotického ostřelování Damašku z minometů,“ řekl Kasem.

  Ozbrojenci, kteří okupovali východní předměstí Damašku, pokračují v ostřelování metropole. V těchto dnech padlo za oběť minometní palby na čtvrť Barse dítě, dalších šest utrpělo zranění. Teroristé ostřelují také historické centrum města. https://sptnkne.ws/gPDq

 4. jirik napsal:

  Lotyšsko jedná na pokyn USA a likviduje třetí největší banku v zemi, sdělila v interview pro rozhlasovou stanici Baltkom bývalá předsedkyně lotyšského sněmu Ilga Kreituseová.

  „To vše vzbuzuje v lidech nedůvěru. Ukazuje se, že nic neděláme sami, ale řekly-li to USA, hned likvidujeme třetí největší banku,“ prohlásila Kreituseová. https://sptnkne.ws/gPM5

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.