Otázka – Odpověď V.V. Pjakina ze dne 25.12.2017

13:13

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

8 komentářů

 1. jirik napsal:

  Ministr zahraničních věcí RF Sergej Lavrov zažertoval na téma zasahování Ruska do voleb v jiných zemích. Ve vysílání pořadu televizní společnosti NTV ruský ministr prohlásil, že v končícím roce si musela Moskva „pořádně zapracovat“, aby ovlivnila vnitřní záležitosti četných cizích států.

  Moderátor NTV vypočítal země, do jejichž vnitřních záležitostí Rusko podle slov západních politiků údajně zasahovalo: Francie, Španělsko, Velká Británie, a ptal se ruského ministra, jestli má podobné plány na příští rok.

  „Nevyjmenoval jste všechno, co jsme v tomto roce natropili. Švédsko, Dánsko, Černá Hora, Makedonie, Rakousko… Museli jsme si pořádně zapracovat. Kvůli tomu jsme nestačili udělat jiné věci, neméně důležité. Například, jak máme rozvíjet kulturní styky s Japonskem… Sesadit japonského císaře se zatím nedaří. Dělali jsme všechno, aby se to stalo co nejrychleji, ten si ale vyprosil ještě dva roky. Doufáme však!“, odpověděl ironicky Lavrov. https://sptnkne.ws/guBP

 2. jirik napsal:

  V Rusku se opět objevila ptačí chřipka. Zasažená farma vybila přes 660 tisíc kusů drůbeže
  http://vool.cz/JFD6t
  Rusko oznámilo vypuknutí ptačí chřipky na drůbeží farmě v Kostromské oblasti, ležící kolem 300 kilometrů severovýchodně od Moskvy. Farma musela zlikvidovat více než 660 tisíc kusů drůbeže, informovala podle agentury Reuters Světová organizace pro zdraví zvířat (OIE), která sídlí v Paříži. Organizace s odvoláním na ruské ministerstvo zemědělství uvedla, že chřipka byla zjištěna už 17. prosince. Jedná se přitom o nákazu virem H5N2, který je vysoce patogenní pro ptáky, ale není nebezpečný pro lidi. Ruské úřady nespecifikovaly, o jaký druh drůbeže se na postižené farmě jedná.

  autor: ČTK

 3. jirik napsal:

  Ministerstvo zahraničních věcí USA vyzvalo Rusko, aby využilo svého vlivu na syrské úřady k tomu, aby neútočily na vlastní lid, uvádí se v prohlášení MZV USA, které dostala k dispozici agentura RIA Novosti.

  „Vyzýváme i nadále Rusko, aby plnilo své závazky a zaručilo, že Asadův režim zastaví tyto barbarské útoky“, praví se v prohlášení.
  Jak podotkli na MZV USA, „nyní více než kdykoli dříve mají Rusko a světové společenství vážně podpořit humanitární přístup ke všem Syřanům a vyvíjet nátlak na Asadův režim pro vypracování politického řešení konfliktu pomocí Ženevského procesu pod záštitou OSN“.

  Šéf Pentagonu James Mattis ze své strany prohlásil, že USA nehodlají rozdělit Sýrii na několik států. Vytyčil také odhodlání USA zvýšit aktivitu v osvobozených od teroristů oblastech Sýrie, které nekontroluje syrská vláda. „Máme demarkační čáru a takový je nyní stav věcí,“ řekl. https://sptnkne.ws/guVF

 4. jirik napsal:

  Neznámý pachatel zahájil střelbu nedaleko Rudého náměstí
  https://sptnkne.ws/gvdg

 5. jirik napsal:

  Ruský ministr zahraničních věcí Sergej Lavrov v pořadu Tigrana Keosajana „Meždunarodnaja pilograma“ řekl, co se naučil od Vladimira Putina.
  „On (Vladimir Putin —pozn.red.) tuto frázi také používá,“ řekl ministr. „Domnívám se, že ve své podstatě jsou všichni, s kým komunikujeme, partnery. Jen jsou partneři schopní dohody a jsou partneři, s kterými je dohoda beznadějná. Na Západě je takových čím dál tím více“.

  V rozhovoru Lavrov také vysvětlil, proč potřebuje diplomat francouzský jazyk a ironicky okomentoval oznámení o zasahování Ruska do vnitřních záležitostí jiných zemí.
  https://sptnkne.ws/gvun
  https://youtu.be/qLbTZ47Sxt0

 6. jirik napsal:

  Parlament Tadžikistanu schválil zmeny v Trestnom zákonníku krajiny, v súlade s ktorými sa sprísnila trestná zodpovednosť pre tých ľudí, ktorí sa odmietajú postarať o svojich rodičov nachádzajúcich sa v pokročilom veku.
  https://www.hlavnespravy.sk/v-tadzikistane-parlament-schvalil-novelu-zakona-o-trestnom-stihani-dospelych-deti-ktori-odmietaju-sa-postarat-o-svojich-rodicov/1259458

 7. jirik napsal:

  Atletka Darja Klišinová, která pod neutrální vlajkou vybojovala na letošním mistrovství světa v lehké atletice stříbro ve skoku do dálky, promluvila o vztahu Mezinárodní asociace atletických federací (IAAF) k Rusku.
  „Nechtějí ani slyšet slovo Rusko nebo vidět něco, co by i vzdáleně připomínalo barvy ruské vlajky. Přibližně dva týdny před začátkem mistrovství světa v Londýně všichni ruští sportovci dostali oficiální dokument, ve kterém bylo uvedeno, co se během závodů nesmí dělat. Tam je velký výčet podrobností včetně například toho, že na mobilu nesmíte mít nastavenou ruskou hymnu jako vyzvánění. Zpívat ruskou hymnu i bez doprovodu hudby jsme rovněž nesměli. Nesměli jsme si barvit nehty do barev ruské vlajky, používat stejné gumičky do vlasů a tetování s jakýmikoliv symboly jsme si museli zalepit,“ cituje ruskou atletku list Forbes.

  Klišinová řekla, že dlouho přemýšlela, jak se má chovat, pokud vyhraje mistrovství.

  „Tradiční čestné kolečko a fotka s vlajkou své země pro mě nebyly povoleny. Samozřejmě, že mě to mrzelo. Bála jsem se, že fanoušci, jich se zákazy netýkají, mi budou chtít podat vlajku. Pokud bych ji vzala, tak bych porušila pravidla IAAF a dostala bych trest. Pokud bych odmítla, tak bych vyprovokovala spoustu řečí o tom, že si nevážím svou zemi a její státní symboly. Je to velmi choulostivá situace,“ dodala Klišinová.
  https://sptnkne.ws/fsqu
  —–
  já si v tomto tématu trolím sám…….

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..