Otázka – Odpověď V.V. Pjakina ze dne 25.12.2017

13:13

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

8
Komentujte

avatar
8 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
jirik Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
jirik
Host
jirik

Ministr zahraničních věcí RF Sergej Lavrov zažertoval na téma zasahování Ruska do voleb v jiných zemích. Ve vysílání pořadu televizní společnosti NTV ruský ministr prohlásil, že v končícím roce si musela Moskva „pořádně zapracovat“, aby ovlivnila vnitřní záležitosti četných cizích států. Moderátor NTV vypočítal země, do jejichž vnitřních záležitostí Rusko podle slov západních politiků údajně zasahovalo: Francie, Španělsko, Velká Británie, a ptal se ruského ministra, jestli má podobné plány na příští rok. „Nevyjmenoval jste všechno, co jsme v tomto roce natropili. Švédsko, Dánsko, Černá Hora, Makedonie, Rakousko… Museli jsme si pořádně zapracovat. Kvůli tomu jsme nestačili udělat jiné věci, neméně… Číst vice »

jirik
Host
jirik

V Rusku se opět objevila ptačí chřipka. Zasažená farma vybila přes 660 tisíc kusů drůbeže http://vool.cz/JFD6t Rusko oznámilo vypuknutí ptačí chřipky na drůbeží farmě v Kostromské oblasti, ležící kolem 300 kilometrů severovýchodně od Moskvy. Farma musela zlikvidovat více než 660 tisíc kusů drůbeže, informovala podle agentury Reuters Světová organizace pro zdraví zvířat (OIE), která sídlí v Paříži. Organizace s odvoláním na ruské ministerstvo zemědělství uvedla, že chřipka byla zjištěna už 17. prosince. Jedná se přitom o nákazu virem H5N2, který je vysoce patogenní pro ptáky, ale není nebezpečný pro lidi. Ruské úřady nespecifikovaly, o jaký druh drůbeže se na postižené… Číst vice »

Anonymní
Host
Anonymní

5

jirik
Host
jirik

Ministerstvo zahraničních věcí USA vyzvalo Rusko, aby využilo svého vlivu na syrské úřady k tomu, aby neútočily na vlastní lid, uvádí se v prohlášení MZV USA, které dostala k dispozici agentura RIA Novosti. „Vyzýváme i nadále Rusko, aby plnilo své závazky a zaručilo, že Asadův režim zastaví tyto barbarské útoky“, praví se v prohlášení. Jak podotkli na MZV USA, „nyní více než kdykoli dříve mají Rusko a světové společenství vážně podpořit humanitární přístup ke všem Syřanům a vyvíjet nátlak na Asadův režim pro vypracování politického řešení konfliktu pomocí Ženevského procesu pod záštitou OSN“. Šéf Pentagonu James Mattis ze své strany… Číst vice »

jirik
Host
jirik

Neznámý pachatel zahájil střelbu nedaleko Rudého náměstí
https://sptnkne.ws/gvdg

jirik
Host
jirik

Ruský ministr zahraničních věcí Sergej Lavrov v pořadu Tigrana Keosajana „Meždunarodnaja pilograma“ řekl, co se naučil od Vladimira Putina.
„On (Vladimir Putin —pozn.red.) tuto frázi také používá,“ řekl ministr. „Domnívám se, že ve své podstatě jsou všichni, s kým komunikujeme, partnery. Jen jsou partneři schopní dohody a jsou partneři, s kterými je dohoda beznadějná. Na Západě je takových čím dál tím více“.

V rozhovoru Lavrov také vysvětlil, proč potřebuje diplomat francouzský jazyk a ironicky okomentoval oznámení o zasahování Ruska do vnitřních záležitostí jiných zemí.
https://sptnkne.ws/gvun
https://youtu.be/qLbTZ47Sxt0

jirik
Host
jirik

Parlament Tadžikistanu schválil zmeny v Trestnom zákonníku krajiny, v súlade s ktorými sa sprísnila trestná zodpovednosť pre tých ľudí, ktorí sa odmietajú postarať o svojich rodičov nachádzajúcich sa v pokročilom veku.
https://www.hlavnespravy.sk/v-tadzikistane-parlament-schvalil-novelu-zakona-o-trestnom-stihani-dospelych-deti-ktori-odmietaju-sa-postarat-o-svojich-rodicov/1259458

jirik
Host
jirik

Atletka Darja Klišinová, která pod neutrální vlajkou vybojovala na letošním mistrovství světa v lehké atletice stříbro ve skoku do dálky, promluvila o vztahu Mezinárodní asociace atletických federací (IAAF) k Rusku. „Nechtějí ani slyšet slovo Rusko nebo vidět něco, co by i vzdáleně připomínalo barvy ruské vlajky. Přibližně dva týdny před začátkem mistrovství světa v Londýně všichni ruští sportovci dostali oficiální dokument, ve kterém bylo uvedeno, co se během závodů nesmí dělat. Tam je velký výčet podrobností včetně například toho, že na mobilu nesmíte mít nastavenou ruskou hymnu jako vyzvánění. Zpívat ruskou hymnu i bez doprovodu hudby jsme rovněž nesměli. Nesměli… Číst vice »