Otevřeně, nahlas a bez obalu – klany migrantů se derou k moci

Ani náhodou tajně, nenápadně a potichu – nýbrž přesně naopak, tak se vyznačuje vystupování početných „velkorodinně orientovaných“ novoobyvatel z Blízkého východu. Tam, kde žijí, je konec s dobrou kvalitou života druhých. Nakrátko ostříhaní a svalnatí muži s plnovousem se již dávno stali důvěrnou podívanou, a to nejen v přilehlých sousedstvích – a stále častěji se s nimi potkáme také v komunální politice, kde při každé nabízející se příležitosti hrají „rasistickou kartu.“ A chybí dorost, takže pro špinavou práci na ulici jsou často „noví členové“ pro jejich organizace rekrutováni přímo v azylovém domě.

 

 

 

Tito „obchodníci“ jezdí v pozlacených luxusních vozech a pobírají zároveň „základní zabezpečení.“ Ženy v těchto kruzích nemají do ničeho co mluvit. Celé výškové domy, ano, i celé městské čtvrti jsou mezitím pevně v rukou Omeiratů, Chakerů, Mirisů či jak se všichni jmenují. A pokud by někdy někdo z nich přišel do vězení, tak polovina z jeho spoluvězňů budou příbuzní.

Bezmocné úřady – neochotní politici

Nicméně je třeba poznamenat: Když, minulý rok bylo otevřeno pouze 80 vyšetřovacích zařízení, přesně tolik, kolik bylo otevřeno v průběhu posledních deseti let, potom při narůstající kriminalitě této skupiny skutečně nevidíme žádný vzrůstající zájem politiků o toto téma. Úřady jednají s vysoce agresivními Araby, Turky a obyvateli Balkánu a jsou beztak kompletně vytížené. A policejní síly přímo na „frontě“ mají nezřídka strach.

 

 

 

Shisha Bar jako „ústředí ředitelů“ klanu

Podobně jako italské mafii v 60. letech minulého století v New Yorku byl i arabským klanům v Neukὅllnu postaven filmový pomník: Seriál „4 bloky“ o obchodech a krvavých bojích o moc jedné velké rodiny běžel v televizi a získal početná ocenění.

Vědomi této skutečnosti si nejsem schopen ani v nejmenším představit, co by se mohlo stát s vnitřní bezpečností, kdyby naši zemi najednou postihl hospodářský úpadek. A měsíční dávky, v jistém smyslu naše „obranné peníze“ na „ctihodné“ klany v problémových čtvrtích došly.

Ale tyto pokorné postoje přece tito kdysi „ochrany potřební“ přivandrovalí, těžcí zločinci, kuplíři a drogoví dealeři skutečně již nemají zapotřebí. Stejně jako jiné dravé šelmy, nemají ve svém novém „revíru“ žádné přirozené nepřátele. Kdo by si s nimi měl ještě začínat?

překlad Andrea | zdroj: 9

 

 

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Vítězslav Crha Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Vítězslav Crha
Host
Vítězslav Crha

Ne nemají žádn=ho nepřítele, protože před nimi stojí těžce posraní politici a bezmocný státní úředníček, který už ani neví, jak se válka vede. Tito se nechají opít rohlíkem a zastrašit nevlídným slovem. Pak podělaní hrůzou podepíší vše, jen když mají pokoj. Opravdu zvláštní sebedestrukční politika. Příjdou na to až budou na ulici v klaci, polití benzínem a kyselinou a poté podpáleni. Ta zběř kterou si tam nechali dobrovolně nalézt se jim takto odmění. Čiň čertu dobře a peklem se ti odmění. Jak trefné a staré přísloví.