Otevřený dopis řediteli Národního divadla Brno, řediteli divadla Husa na provázku a propagátorům divadelního představení potupujícího Ježíše Krista

…..Nejsem fanouškem křesťanství, ale představení ve kterém Ježíš Kristus znásilňuje muslimku je už trochu moc. Ať si říká kdo chce co chce, křesťanství je oproti islámu slabá káva. Ačkoli oba směry uctívají jednu a tutéž entitu….

raja


Tento otevřený list je reakcí na váš úmysl uvést divadelní představení „Naše násilí, vaše násilí“, v němž se zobrazuje scéna rouhavého charakteru, hrubě urážející osobu Ježíše Krista.

Kdyby někdo chladnokrevně znásilnil Vaši dceru, patřil by před soud a do vězení. Ale ani tento spravedlivý trest pro zločince by neodstranil z duše Vaší dcery trauma, které ji bude provázet celý život. Vás, jako otce, by denně sžíralo potupení a utrpení Vaší dcery.

Ježíš Kristus přinesl vzor nejdokonalejšího mravního a ctnostného života. On ustanovil zákon zakazující znásilnění, cizoložství anebo jakoukoliv sexuální zvrácenost.

On shrnul celý Zákon do dvou přikázání: „Miluj svého Boha celým svým srdcem, celou svou duší a ze všech svých sil a bližního jako sebe samého.“ Na tomto morálním a duchovním zákoně byla vybudována evropská civilizace.

Jakého trestu je tedy hoden ten, který z Ježíše činí zločince znásilňujícího muslimku?

Autor představení, ředitel divadla a ti, kteří toto představení prosazují, zjevně trpí analfabetismem v oblasti historie, křesťanství a islámu. Rouhavě potupili jméno živého Boha, Ježíše Krista, Jehož uctívají všichni pravdiví křesťané. Ve Starém zákoně byl za takový rouhavý čin trest smrti. Když dnes někdo zneužívá milosrdenství Ježíše Krista k tomu, aby hanebně tupil Jeho svaté jméno, je hoden dvojnásobného opovržení a trestu v souladu s činným zákonodárstvím za tupení náboženského cítění. Divadelní představení musí být zakázáno!

Je zřejmé, že výše uvedení zaútočili přímo na Krista a křesťany. Nejde zde jen o potupení osoby Ježíše Krista, ale jde i o snahu vykořenit křesťanskou civilizaci. Obvinili Ježíše z toho, co ve skutečnosti dělají muslimové se ženami, mladými děvčaty, a dokonce dětmi po celé Evropě. Masmédia k tomu mlčí, policisté dostali příkaz nezveřejňovat statistiky znásilnění ze strany muslimů, politici v rámci politické korektnosti se tváří, jako by nic nevěděli a František I., zvaný odpadlík, volá do Evropy další muslimy. Toto spiknutí proti Kristu musí skončit ať už je osnované ze strany současných neznabohů, anebo odpadl&iacu te;ků v řadách církevní hierarchie, která doposud divadelnímu představní nezabránila. Nějaký alibistický protest nestačí.

Kdyby nějaký křesťan znásilnil ženu, patří před soud a do vězení. Porušil tím nejen světský, ale na prvním místě Boží zákon. Potupil jméno Boha, který takové ohavnosti zakázal. Jestliže však muslim znásilnil bílou ženu, je to považováno za válečnou kořist a Mohamedem schválené jednání. On sám to dělal a učí to dělat i své následovníky.

Jestliže dnes někdo Ježíše Krista obviňuje ze znásilnění muslimky, nese znaky dobrovolně získané debility a analfabetismu. Stal se nebezpečným pro sebe i pro celé své okolí.

Kéž by se celá česká společnost, ale obzvlášť křesťané, stali citlivými na takovéto útoky proti Kristu a civilizaci vybudované na morálních a duchovních hodnotách, inspirovaných evangeliem.

 

 

+ Timotej OSBMr

Biskup sekretář Byzantského katolického patriarchátu

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

11 komentářů

 1. Maťo napsal:

  Milá Raja,

  porovnávať kresťanstvo (učenie lásky a ľudskosti) s touto nenávistnou ideológiou predpokladá hlbokú nevedomosť na ceste človeka k Bohu.Islám o ktorom sa bavíme boha nepozná,inak by nikdy túto agresívnu a chorú ideológiu nikdy neprezentovalo a nežilo podľa nej.

  Otec o ktorom Kristus hovoril je zdrojom lásky,múdrosti a sily.Cirkev síce jeho učenie a niektoré podstatné aspekty zmenila ale morálno – etický kódex,viera v boha tak potrebná v dnešnej dobe v nej stále je.

  K predstaveniu sa vyjadrovať nebudem,je to úplne zbytočné.Umenie by malo ľudí povznášať k niečomu vyššiemu,čo títo pseudo – umelci vôbec nepochopili.Nevedomosť a neúcta ľudí v dnešnej dobe eskaluje do niekedy neuveriteľných rozmerov ale pred svetlom vždy býva najväčšia tma,takže sa nie je čo čudovať.

  S pozdravom čitateľ.

  • ABCD napsal:

   Náboženství jako náboženství – šecky na jedno brdo, jen různá provedení.
   Je to jako když si jdete koupit Apple a kolega má Samsung, ale mobil jako mobil, no ne?
   🙂 … Ikdyž vím, že napsat tenhle komentář není nijak moudré :D, rýpla jsem si.

 2. Maroš napsal:

  Oprava – „Po smrti Krista „židia“- GP – vymysleli“ – myslené „po ukrižovaní“ a odchode Ježiša Krista do Kašmíru – nepliesť si ukážku emanácie Jeho ducha – to zmŕtvychvstanie – Jeho základné posolstvo viery v podstatu našej duchovnej existencie – a to Jeho posolstvo v židovskom – materialistickom prostredí satanizmu – uctievačov LEN!!! Lorda hmotného sveta – teda nie uctievačov aj duchovného sveta – vo védskom ponímaní celku – Jednoty. Kristus ako fyzická entita pokračoval v učení semitov v Kašmíre, kam potom cielene smerovala islamizácia, ktorá zasiahla aj bielych Aryanov. Lebo opakujem – pravoverní sú prenasledovaní stále!
  https://www.youtube.com/results?search_query=Kashmir+Aryans

 3. jaro napsal:

  To nie je náhodou hanobenie vierovyznania? Čo na to prokurátor?

 4. Maroš napsal:

  Na margo cenzúry na najúspešnejšom alternatívnom webe AC24.cz, ktorého denný potenciál reklamného balíka je cca
  370 eur. Pokiaľ si TU niekto myslí, že tadesco.cz vytiahneME ako značku hore, aby to potom celé predal šmejdom, alebo aspoň
  do zakapania na tom rok ryžoval na „korupčníckej“ reklame – než to celé ľudia pochopia – tak s mojou účasťou rozhodne nie! Je presne 20 rokov od vytunelovania média v ktorom som pôsobil – tak dobrého média, že dokázalo ešte 2 roky po rozpade pôvodnej redakcie uživiť tú novú bandu a prepierať na reklame peniaze šmejdom, ktorí okradli tisíce ľudí. Takéto „budovanie“ hodnôt pre budúcich parazitov z mojej strany už nehrozí – poznám príznaky, poznám signály. Ten základný signál u „PROTIsystémového“ webu je – SYSTÉMOVÁ REKLAMA – pecunia non olet – že peniaze nesmrdia! Zatiaľ len toľko…

  “ Piovarči napsal:
  27.4.2018 (11.51)

  Tečkolaku ahoj na AC 24 to pekne pohnojili ani sa tam nedá prihlásiť. Všetky novoty sú žiaľ na úkor uživateľov a prispievateľov. Pomazali celé diskusie všetko je tam vyčistené nádherná doba digitálna, kde sa nič nedá, alebo je to zámer? Nekúpil ich niekto? Na pár weboch som to už zažil keď sa to všetko zmenou majiteľa totálne premazalo a parta prispievajúcich sa totálne rozložila. Už sa tam nedajú vkladať ani foto a mapy. Asi to tam zabalím
  Odpovědět

  benmil napsal:
  27.4.2018 (13.11)

  Dá sa tam prihlásiť, ale len cez fašistickú sieť FB. Čo je to za „alterantívny“ web, keď všetok obsah kontrolujú šmejdi?
  Odpovědět“
  http://www.nwoo.org/2018/04/25/zucastnil-jsem-se-iv-mezinarodniho-ekonomickeho-fora-na-jalte-krym-je-a-bude-rusky/

  5 + 8 nerovná sa 13

  • octomaník napsal:

   Když jsem ráno viděl nové AC24.cz připomenulo mi to zive.sk – invace, která uškodí ve všech směrech

   josh (xy)
   Před 6 hodinami.
   Po dnešku je AC24, docela dobrá zmršenina. Škoda, přestává být zajímavé pro ty, proč sem chodili.

   Mě osobně trvalo několik hodin než se mi povedlo obnovit přihlášení…..

   Přitom stačilo původní web převést třeba na archiv.ac24.cz se zachováním komentářů…..

   Ikdyž se mi stalo, že jsem převzal článek na web a odkaz na zdrojový článek původního webu (nebyl to ac24) je nefunkční, protože předělali komplet web a taky si nedělali starosti s tím, že by mohl někdo odkazovat na ten původní článek….

 5. Vitězslav Crha napsal:

  Věděl jsem že v Brně je strašlivá spousta kolaborantů a zrádců tohoto státu,což se už projevilo za války,kdy kolaborovali s Hitlerem,ale že se tito idioti a neznabozi uchýlí k takovémuto svinstvu mě ani ve snu nenapadlo. Vypadá to, že jim satanistický Vatikán nabídl žemli z české restituce. Jinak si to nedovedu vysvětlit. To co dělají je naprosto smrtelný hřích proti Bohu a vesmíru. Po smrti je postihne krutý trest a to na věky věků. To jsou tak zatemněni penězi,že jsou toto schopni vymyslet a udělat?? Kristus byl prostý peněz,ale na vrcholu v duši a vesmíru, ve stálým spojení se svým otcem, a ten se svým synem a duchem svatým. Pak příjde plebs bez mozku a vytvoří takovouto zhovadilost,která se vymyká všem mravům. Fuj Brněnské svině, je mi z vás na blití. Chcípněte na rakovinu a tu vám s celého srdce přeji. Prosím Boha aby mě vyslyšel,protože já bojuji v jeho prospěch. Ať chcípnou. Nikomu jinému,ale vám jo vy chazarská tupá hovada.

 6. Edita napsal:

  Cim vacsia zvratenost, tym vacsie umenie. Co je ale najsmutnejsie? Ze sa tam ti ludia nato pozerali a nikto nic,nevypiskali, neodisli… raz bolo u nas nejake divadlo, tiez od nejakych zvratenych akoze umelcov, ktori sa tiez casto nahi valaju po sebe na javisku a tito hrali nejake predstavenie, kde vulgarne nadavali a hanobili slovakov, tak vtedajsi zupan Kotleba zrusil predstavenie uprostred hry, ked sedel v publiku, boze co vystrajali denniky, ako si to dovolil, taka nehoraznost… ludia naozaj stracaju sudnost.

 7. raja napsal:

  Pan Maroš má trvalý zákaz komentovat, vzhledem k jeho urážlivým výlevům. Gratuluji Vám.

  • Edita napsal:

   ja osobne vylevy pana Marosa vynechavam pri citani diskusii, nechapem totiz jeho myslienkovym pochodom… Podla mnozstva jeho obsiahlych prispevkov by si mal zalozit vlastny web, no ale kto by ho cital neviem…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.