P.C.Roberts: Bude cenzura triumfovat? Lubomír Man

…..zde máte další zajímavý překlad od našeho dopisovatele….

17:54

Na internet se dnes, kdy tisk a televizní média slouží jako ministerstvo propagandy, nahlíží jako na posledního zachránce poctivé novinařiny a svobodného vyjadřování. Což ovšem platí jen v případě, kdy se lidé zřeknou služeb googlu, facebooku, twitteru atd. a připojí se k takovým alternativám, které vaše zprávy nezablokují v okamžiku, kdy se přestanou krýt s vysvětleními oficiálními.
Naneštěstí se však lidé svých ustálených životních stereotypů vzdávají jen neradi. Jsou prostě zvyklí na facebook a twitter a o dalších alternativách mnohdy ani nevědí. A i kdyby třeba i věděli, nechce se jim ztrácet čas tím, že si budou na počítačích pořizovat cosi nového.

Liberální Amerika vytvořila společnost, která si zvykla hledat v informacích v podstatě jen senzace a veřejná zostouzení. A dokonce i ikony levice schytávají kritiku,za to, že s tempem nenávisti, jak ji stanovila politika totožností, nedrží krok: https://www.rt.com/news/453482-liberal-icons-dared-express-opinion/
Pokud jde o svobodu projevu dospěla západní společnost k bodu, kdy kdokoli vzápětí po vyslovení svého názoru musí být připraven na to, že se za něj v příštím okamžiku bude muset omlouvat. Čímž debata přestala existovat. A názory jednotlivé osoby jsou pro tuto osobu zkonstruovány shora tak, aby vyjádřila názor nejsoučasnější – nikoliv tedy názor platný včera nebo třeba i před hodinou.
Výsledkem takovéto praxe je prostředí, v němž pravda hyne na úbytě.
V 21. století je v západním světě v zásadě nemožné vyslovit pravdu a nebýt za to démonizován. A démonizace pravdy děsí samozřejmě všechny, kterým se od nejčasnějších let tlouklo do hlavy, že nemohou mít na věci svůj vlastní názor.
Jestliže Američané a lidé západního světa vůbec mají mít nějakou budoucnost, bude to jen díky takovým webům, jaký právě čtete. Jeho podpora je úderem Matrixu.
Pravda neměla nikdy na růžích ustláno. Ale v 21. století se proti ní vede boj nelítostnější než kdy jindy. Nad pravdu se totiž povýšily agendy. A proto je tím víc potřeba, aby lidé podporovali pravdu na místech, kde se ještě dá nalézt.

Ve 20. století existovaly liberální a konzervativní nadace, které podporovaly první dodatek americké ústavy i disidentské názory. Což už dnes není pravda. Konzervativní nadace upadly do rukou neokonzervativců a do jejích agend o americké (a izraelské) hegemonii, a nadace liberální se ztotožnily s politikou totožnosti, do níž, seč mohou, pumpují peníze na likvidaci politiky soudržnosti.
Pro pravdu peníze zkrátka nejsou. Takže úkol držet pravdu přece jen při životě připadl dnes obyčejným lidem.
Vybral a přeložil Lubomír Man

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

6 komentářů

 1. Vladimír Sobotka napsal:

  Pravdou je také, že chybí všeobecně platná a použitelná definice fašismu. A to fašistům umožňuje označovat za fašisty své odpůrce. A máme na světě velmi nebezpečný guláš. Filosofové, dotoho!!!

  • mino napsal:

   Ja sa pridržiavam klasickej terminológii, teda fašizmus je spojenie štátnej moci s korporáciami, korporátny fašizmus. Je to presne to čo máme momentálne tu, keď banky, oligarchovia cez nastrčené figúrky vo vládach akože riadia fungovanie – nefungovanie systému.

 2. jirik napsal:

  Cenzura v Rusku –
  Rusko, resp. jeho federální bezpečnostní služba FSB (dříve KGB), nařídilo poskytovatelům internetu v zemi blokovat poskytovatele šifrované pošty ProtonMail. Potvrzuje to přímo šéf ProtonMailu. V odůvodnění, které je podobné s dalšími poskytovateli služeb, stojí cosi o hrozbě bombových útoků, neb skrze tuto službu takové hrozby týkající se několika škol a vládních budov dostala ruská policie.

  Celkově je blokováno 26 internetových adres, včetně několika serverů používaných pro finální spojení v rámci sítě Tor. Poskytovatelům internetu bylo nařízeno začít s blokací okamžitě (za pomoci techniky BGP blackholing, kdy se prostě příslušná přenášená data jen zahazují). Blokace ProtonMailu je realizována tak, že například uživatelé běžné emailové služby ani neodešlou email někomu na ProtonMail, ale ruský uživatel se bez problému do svého inboxu dostane. To je dáno tím, že dva z ProtonMail serverů na blokačním seznamu jsou slouží jako back-end delivery.

  https://www.root.cz/zpravicky/rusko-blokuje-sluzbu-protonmail/

 3. Aleš K napsal:

  Řekl bych, že pravdu drželi naživu většinou obyčejní lidé. To zůstává stejné. Nicméně lidé už si některých věcí začínají všímat. Uvidíme, kam to dojde. Snad tam kam chceme a to na světlo. Hezký den

 4. Korina napsal:

  Tak dnes jsem byla zablokovaná na Facebooku za odpověď na obrázek slepice, která má pod křídly koťata. Napsala jsem, že její sestry, té slepice, jsou týraný na kovových roštech v klecích, kde nám snášejí vajíčka. Ihned mi vylítl červený vykřičník a když jsem podle návodu odpověď nesmazala, tak mne blokli. Teď nevím, vadí jim slepice, vajíčka nebo to týrání ? Bohuši, týrání se neříká ! ?

  • tomáš marný napsal:

   Milá korino,
   prosím pochop, že je skutečně NUTNÉ CO NEJRYCHLEJI z těchto facebooků odejít. Prosím, sděl to i svým přátelům. Když tam všichni odejdou, bude to jejich konečná. Nejpozději nyní bys mohla pochopit…..
   tm

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..