P.C.Roberts: Genocida řeckého národa

Politické i mediální završení genocidy řeckého národa započalo předevčírem v pondělí 20. srpna, kdy EU a další organizace oznámily, že řecká krize je u konce. Což znamená, že Řecko skončilo, je udoláno a je mrtvé. Bylo zužitkováno až do poslední mrtě a jeho kostra byla dána na kořist psům.

 

 

350 000 Řeků, v převážné většině lidé mladí a vzdělanější, Řecko opustili. Index porodnosti je zde dnes mnohem nižší, než je potřebné k tomu, aby obyvatelstvo v delším časovém horizontu přežilo. Tvrdá omezující opatření, jež byla na Řeky uvalena, způsobila pokles řecké ekonomily o 25 %. Což je ekvivalent poklesu ekonomiky USA v důsledku Velké hospodářské krize ve 30. letech minulého století.

S tím rozdílem ovšem, že prezident Roosevelt zmírnil dopad masivní nezaměstnanosti zákonem o sociálním zabezpečení a programem veřejných prací, zatímco řecká vláda, poslušna diktátu Mezinárodního měnového fondu a EU, zhoršila dopad řecké masívní nezaměstnanosti tím, že zrušila celou svoji sociální zachraňující síť.

Tradiční až dosud bylo, že když se suverénní země ocitne v situaci, kdy není schopna splácet dluhy, veřitelé sníží její dluhy na úroveň, která ji umožní se s dluhy vyrovnat.

S Řeckem se však sehrála jiná hra. Evropská centrální banka a Mezinárodní měnový fond nařídily, že Řecko musí zaplatit nejen všechny dluhy, ale i úroky z dluhů, nalézající se na vládních obligacích, držených bankami německými, holandskými, francouzskými a italskými.

Kdo přijde po Řecku na řadu jako další, zůstává otázkou. Bude to Itálie, Španělsko, Portugalsko, Francie, Belgie, Kanada, Austrálie – řada tak dlouhá, že nakonec už žádná země mimo tento senam nezbude?

 

 

Zdroj: 1

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

5 komentářů

 1. kalia napsal:

  tohle mě včera hodně naštvalo, když jsem to četla na novinkách

 2. Ctenar napsal:

  To je tak, když jsou lidé neteční ke své budoucnosti. Každý si myslí : však on to někdo vybojuje za mne, nebo: to se přece nemůže stát, nebo : to naše vláda nedopustí (viz. u nás H-system – věděli, že dostavují protiprávně a přesto stavěli na cizím pozemku) a každý si hrabe jen na tom svém písečku. Omyl – nikdo za nikoho nic vybojovávat nebude. Vycucli je z posledního. To je kapitalismus vážení, to je EU. To samé čeká i nás. Stačí si prolistovat internet, kde se dočtete, jak lidé řeší co měl několikanásobný vrah (zabíjel ve válce) princ Harry na sobě oblečeného. A ještě jej obdivují jaký to není borec. Celý jeho rod zbohatl na útlaku a podvodech nejchudších. A tyto lidi mají takové za modlu? (připadá mi ta jejich zvrácená morálka jak u nás po roce 89, kdy každý, kdo tuneloval stát byl Velký borec – a spoustu lidí jim ještě tleskalo – a všichni byli natolik hloupí, že si neuvědomili, že všichni to budem muset zaplatit) A nikoho budoucnost moc netlačí. Budem pořád nakupovat ovoce a zeleninu s pesticidy, nekvalitní jedovaté, potraviny. Neřekneme si dost, nebudem to kupovat. Stačí napsat sleva a do půl hoďky je po zboží i kdyby to měl být čistý pesticid s příchutí jablka, nasáklý Roundapem. Co na tom, že za pár let budete potřebovat nový žaludek, játra, slezinu…však ono to přece nějak dopadne…Nezbývá než konstatovat, že netečnost a neakceschopnost Řeků (či kohokoli jiného) není politováníhodné…

 3. Maroš napsal:

  „Řecko skončilo, je udoláno a je mrtvé. Bylo zužitkováno až do poslední mrtě a jeho kostra byla dána na kořist psům.“ – pokiaľ viem tak vďaka europomoci Grécko je komplentne prezbrojené nemeckými zbraňami, takže peniažky z europomoci išli hlavne do Nemecka. A Grécko ako nástroj – so všetkými problémami, je tak už pripravené na vojnu s Macedónskom a Tureckom a bude záležať na vývoji v týchto krajinách.

 4. zero napsal:

  Likvidace Řecka byla ohlášena v r.1998 titulky filmu Nepřítel státu. Byly psány latinkou s prvky řeckého písma.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.