P.C.Roberts: Otevřené pozvání do země Tyranie

FBI publikovala dokument uvádějící, že „spiklenecké teorie“ mohou lidi v ně věřící, motivovat k páchání trestných činů. https://www.scribd.com/document/420379775/FBI-Conspiracy-Theory-Redacted#download

Zamyslíme-li se nad množícími se hlasy těch, kteří se přimlouvají za preventivní uvalení vazby na lidi za zločiny, které sice nespáchali, ale z jejichž plánování jsou jen podezřelí, a dále i na lidi odmítající oficiální vysvětlení takových událostí, jaké byly veřejnosti předloženy ve věci vraždy Johna F. Kennedyho, Roberta Kennedyho, Martina Luthera Kinga či 11. září 2001, pak nám nezbývá nic jiného než domýšlet se, že je zde záměr, aby úřady měly možnost špiclovat občany s tím cílem, aby je bylo možno preventivně zatknout. Prezidenti Bush ml. a Obama stvořili precedent, kdy je na základě pouhého podezření možno člověka zatknout , uvěznit a dokonce i popravit, aniž by se mu nějaká vina musela prokazovat, či aby jeho čin bylo nutno prozkoumávat soudním řízením.

 

 

Jestliže je ovšem možno Američany preventivně zatýkat a preventivně i popravovat, pak mohou být preventivně též vězněni za činy, které nespáchali.

Společně s Lawrence Strattonem jsme v knize Tyranie dobrých úmyslů vysvětlili, jak byl historický pokrok ukování zákona ve štít lidu proměněn v ukování zákona ve zbraň vlády.  https://www.penguinrandomhouse.com/books/155833/the-tyranny-of-good-intentions-by-paul-craig-roberts-and-lawrence-m-stratton/

FBI ve svém dokumentu uvádí, že spiklenecké teorie „ jsou obvykle v rozporu s oficiálními či převládajícími výklady událostí.“ Všimněme si nyní oněch výrazů „oficiální“ a „ převládající.“

Oficiální výklady jsou vysvětlení, která lidu poskytují vlády. A převládající výklady jsou vysvětlení, která vysvětlení vlády opakují.

Příklady těchto oficiálních a současně i převládajících vysvětlení jsou např. tyto: Zbraně hromadného ničení Saddáma Husajna, Asadovo použití chemických zbraní, íránské atomové zbraně, ruská invaze Ukrajiny, oficiální vysvětlení americké vlády o nutnosti zničit Libyi.

A nyní tedy: Jestliže člověk o pravdivosti a platnosti těchto oficiálních vysvětlení pochybuje, je „spikleneckým teoretikem.“

 

 

Takže: oficiální a převládající vysvětlení nemusí být v souladu s fakty. Stačí jen to, že jsou oficiální a převládající. Jestli jsou pravdivé, nebo nepravdivé, je irelevantní. A z toho důvodu též člověk, který se postaví za pravdu, může být označen za spikleneckého teoretika a jako takový může být policií sledován a může být preventivně i uvězněn.

Z tohoto výkladu je jasné, že dokument FBI redukuje platnost prvního dodatku Ústavy USA o svobodném vyjadřování a mění jej na právo (resp. povinnost) občana pouze opakovat oficiální a převládající vysvětlení. A každý jiný názor než názor oficiální je názor spiklenecký, který může vést ke spáchání zločinu.

Každého Američana by v tuto chvíli měla na nejvyšší míru znepokojit skutečnost, že vláda ve Washingtonu DC nepohlíží na tento dokument FBI jako na otevřené pozvání do země Tyranie, neodsoudila jej a ani nepožádala o jeho odvolání.

Překlad: Lubomír Man

zdroj: paulcraigroberts.org

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

2 komentáře

  1. Jirka napsal:

    Náš Metternich Hamáček chces prosadit zákon o předsudečné nenávisti a na základě takového zákona by potom mohl umlčet/zavřít kohokoli, kdo nesouhlasí s oficielní politikou státu. Je to obdoba zákonu o kterém se píše nahoře. Lidé by mohli být odsouzeni aniž by něco provedli. Jestli se ten zákon schválí, potřebovali bychom neohroženého a chytrého prokurátora, který by odsoudil Hamáčka za terorismus, protože Hamáček je islamofil a mohl by spáchat teroristický útok. Můžeme jen doufat, že vypadne z vlády.

    • Maroš napsal:

      Jirka – teraz si trošku mimo! Poďme na to z egregoriálnej – duchovno – programovej stránky! Pokiaľ existuje niekto, ako manipulátor – hlava organizácie – ten, kto riadi proces – tak tu existuje zodpovednosť ZA ÚMYSEL!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..