Pane premiére, „Dneska by to šlo….“

 • pro občany unavující hra kolem ministra kultury, kterou ČSSD rozehrála
 • vyhodit toho, kdo poukázal na podivné praktiky s veřejnými financemi
 • středoškolák ministrem, jako v padesátých letech, stačila jen stranická průkazka
 • praxe a vzdělání pro výkon funkce ministra není to, že má rád „Budulínka“
 • občany více zajímá cena energií, energetická chudoba, než politická koryta zasloužilých straníků

Více než 93% nevoličů ČSSD si konečně oddechlo a přivítalo rozhodné slovo premiéra Babiše, že Šmardu do funkce ministra kultury nechce. Mnozí občané si při této příležitosti znovu vzpomněli na rozkradenou „privatizaci“ u které mnozí vysoce postavení členové ČSSD hráli důležitou roli, rozkradené byty, nejen například OKD. Všichni ti, kteří vzpomínají na řádění této „party“ dále v podpoře obnovitelných zdrojů – fotovoltaický tunel, určitě dali tuto neděli na modlení ve víře, že konečně z vlády odejdou. Mnozí z nás si vzpomněli na film Kameňák a známý dialog („jednoho krásného dne se sbalíš a půjdeš….“) a zaplesali. Tak Dneska by to šlo… ČSSD skutečně se svými ubohými necelými 7% v parlamentních volbách nemá co ve vládě dělat. Musíme jen věřit, že skutečně pan Hamáček dodrží slovo a z vlády snad, konečně, urychleně odejdou. Doufejme, že se premiér Babiš nevyleká, až mu někdo bude hrozit dalším obviněním, či obžalobou. Doufejme, že Babiš řekne s konečnou platností: „Tak soudružky a soudruzi, dneska by to šlo, jděte z vlády….“

Ing. Alena Vitásková – předsedkyně IAV Institut Aleny Vitáskové

V Ostravě, dne 18.8.2019

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

3 komentáře

 1. Ježek napsal:

  Hmmm,to by musel být na místě premiéra takový Salvini,v současné době to tento premiér neudělá a nezapomínejte,na Zemana, pořád lepší tento prezident, než tančící derviš,ale ve skutečnosti to není ten pravý vlastenec,pouze špatný herec,realista a našinec, který je trochu obeznámen se skutečným stavem věci to vidí naprosto jinak. Bohužel.

 2. Ale do týdne by mohl ten poserek podat demisi a ČSSD by ukončila svou zlodějskou anabázi v ČR. O nic jiného nejde, jen zůstat s východem a odklonit se od zatraceného západu. Tam už se zamyká vše a na furt.

 3. Jarek* napsal:

  Paní inženýrka je nejen šikovná ženská, ale docela jí to i pálí. Mile tuto anabázi s těmi troskami z čssd vystihla.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..