Papež začal sponzorovat migranty. Věnoval 11 milionů běžencům, kteří se dobývají do USA

Papež František daroval půl milionu dolarů na podporu migrantů, kteří se snaží z Mexika proniknout do USA. Půl milionu dolarů, tedy přibližně 11,5 milionu korun, věnoval Svatý otec na migranty ze Střední Ameriky, kteří na cestě do Spojených států zůstali v Mexiku.

O papežově daru informoval Vatikán.

Peníze pocházejí z fondu katolické církve Peter’s Pence, který po celém světě shromažďuje prostředky z církevních sbírek.

Vatikánská vláda v prohlášení uvedla, že migranti životně potřebují pomoc, protože o ně globální média začínají ztrácet zájem.

„V roce 2018 dorazilo na mexické území v šesti karavanách celkem 75 tisíc lidí. Ohlášeny jsou další skupiny,“ podotkli představitelé katolického fondu.

Podle nich jsou migranti „v úzkých“, protože se nemohou dostat do Spojených států, jsou bez domova, bez živobytí.

 

 

Katolická církev tisíce z nich ubytovala v hotelech v diecézích nebo v náboženských kongregacích a poskytuje jim základní potřeby od bydlení až po ošacení.

Darovaná částka bude rozdělena mezi mezi 27 projektů v 16 diecézích a mezi mexické náboženské sbory.

Papež František v minulosti kritizoval záměr amerického prezidenta Donalda Trumpa postavit na jižní hranici USA na ochranu před migranty zeď.

Washington vyvíjí na mexickou vládu tlak, aby takzvané karavany lidí ze Střední Ameriky směřující na sever zastavila. Ti však tvrdí, že utíkají před chudobou a násilím.

Trump karavany začal nazývat ohrožením americké bezpečnosti a pohrozil, že Spojené státy vyšlou na hranici s Mexikem ozbrojené vojáky.

Mexické migrační orgány v neděli vrátily letadlem do Hondurasu 104 migrantů. Minulý týden mexičtí úředníci zadrželi téměř 400 migrantů, kteří procházeli jihomexickým státem Chiapas a snažili se dostat do USA. (sfr)

zdroj: 9

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

4 komentáře

 1. Miroslav napsal:

  A co křesťané na celém světě, kteří trpí, a jsou vražděni muslimy ? Ty Satane ! Zlatej Jan Pavel II, ač měl taky svoje mouchy.

 2. mino napsal:

  Trump bude nadšený.

 3. Korina napsal:

  Deviant pedofil Franta má do pekla cestu otevřenou.

 4. jirik napsal:

  Pápež František v nedeľu na úvod návštevy Bulharska vyzval európskych lídrov, aby sa zaoberali nerovným prerozdelením bohatstva a nízkou pôrodnosťou, ktorá podľa neho vytvorila medzi bohatšími a chudobnejšími štátmi Európy “železnú oponu” a má za následok i zvýšenú emigráciu. Informovala o tom agentúra Reuters.

  https://www.hlavnespravy.sk/papez-frantisek-emigracia-nizka-porodnost-rozprestreli-nad-europou-ladovu-oponuo/1746567

  Co takhle povolit římskokatolickým farářům, aby se mohli ženit a mít legitimní potomky?
  Podpora tradiční rodiny by přišla určitě taky vhod.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..