Paříž: Nedovolíme, aby Trump destabilizoval Evropu svou obchodní politikou

V dubnu se francouzská vláda vyjádřila, že se nechce zapojit do vyjednávání o clech s Washingtonem. Stalo se tak poté, co USA oznámily, že vyhlášené tarify na hlíník a ocel pro země EU dočasně nebudou platit.

Francouzský ministr zahraničí Jean-Yves Le Drian se rozohnil na amerického prezidenta Donalda Trumpa, který je v současné době v Evropě.

 

 

„On [Trump] ohrozil dohodu o klimatu, ohrozil dohodu o Íránu, ohrozil operační model OSN. Nerespektuje skutečnost, že existuje jednotná Evropská unie. Ve vztahu k Evropě přebírá iniciativy, zejména v oblasti obchodu, které cílí na její destabilizaci. Evropa však nedovolí, aby byla destabilizována, „řekl Le Drian v pátek v rozhovoru pro BFMTV.

Obchodní konflikt mezi USA a Evropou vyeskaloval v březnu  poté, co Washington zavedl 25% tarif na dovoz oceli a 10% tarif na dovoz hliníku. Ačkoli byly tarify pro Kanadu, Mexiko, Evropskou unii a několik dalších států původně pozastaveny, 31. května Spojené státy výjimku zrušily, neboť obchodní partneři s Washingtonem odmítli zahájit jednání.

Trumpova návštěva Velké Británie

Prezident USA má jednání s premiérkou Spojeného království Theresou Mayovou v Chequers a to poté, co v rozhovoru pro deník Sun kritizoval britský postoj k migraci, problematice NATO a protiteroristické politice.

Trump se vyhnul Londýnu kvůli masovým protestům proti němu.

„Myslím, že když lidé vyšly s nafukovacími transparenty proti mé osobě, nebyl důvod, abych Londýn navštívil … Miluji Londýn jako město. Dlouho jsem tam nebyl, ale když evidentně nejsem vítán, proč bych tam jezdil? “ řekl Trump novinám.

Po těžkých jednáních s partnery z EU a Velké Británie se Trump zamýšlí nad setkáním s ruským prezidentem Vladimirem Putinem v Helsinkách dne 16. července.

 

Překlad: hana, Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

4
Komentujte

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
jirikrajaLiběna.lak Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
.lak
Host
.lak

Mají si koupit šungitovovou čepičku a vibračně se připravit na přechod do 5. demence a do orgastických křečí jestli jsem věrozvěsty nepopletl. 🙂

raja
Editor

😀

jirik
Host
jirik

ještě bych doporučil, aby v ruce držely alespoň jeden krystal od Alušky síly 10+H silný