Paříž zažila obrovské dopravní zácpy a největší stávku za posledních 12 let. Kolony měly 300 km

Došlo k obrovskému přerušení linek autobusů, vlaků a metra. Dopravní odbory uspořádaly protesty proti navrhovaným důchodovým reformám. Jde o největší stávku za posledních 12 let.

Dopravní zácpy ucpaly francouzské hlavní město v pátek, když pracovníci veřejné dopravy uspořádali masivní stávky.

 

 

Úředníci spočítali, že dopravních zácpy v pařížském regionu během vrcholu večerní dopravní špičky měří více než 380 km – více než dvojnásobek obvyklé hodnoty.

Je to největší stávka od roku 2007 a je prvním velkým protestem proti penzijním reformám navrženým Emmanuel Macronem.

 

 

 

 

Francouzský prezident plánuje vytvoření univerzálního důchodového systému, který podle něj bude spravedlivější ve veřejném důchodovém systému, ačkoli dopravní odbory tvrdí, že to ovlivní právo některých pracovníků na předčasný odchod do důchodu. Pracovníci v jiných oborech, včetně zdravotních sester a právníků, plánují stávku příští týden.

Provozovatel veřejné dopravy společnost RATP uzavřela v pátek 10 z 16 tras metra, zatímco autobusy, tramvaje, regionální vlaky a další zbývající služby byly přerušeny z velké části.

Přeložila tereza | Více na: independent.co.uk a mailonline.co.uk

Myslíte si, že vám o tom české korporátní sračkomety napíšou alespoň pár řádek? Ne! Ani slavná ČTK ne. Je to totiž zakázané téma. 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

3 komentáře

  1. Miroslav napsal:

    Makrone, hlavně dej důchod těm barevnejm, co ti tam tvoří HDP :-))) Za chvilku je to u nás. Tady jsou taky potřební, že ?

  2. jardaretarda napsal:

    Vážení, niekto tých návšetvníkov musí živiť. Len aby bolo vôbec na nejaký dôchodok o pár rokov. Že pán Bunker, Veľryba Makrela a aj vy , slniečkári !!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..