Paul Craig Roberts: Je Amerika v koncích? Probudí se nakonec evropské vlády?

Odmítnutí Demokratické strany a vojensko-bezpečnostního komplexu přijmout výsledky prezidentských voleb v USA v roce 2016 a zneužití mocenského postavení k tomu, aby Donaldu Trumpovi znemožnily vykonávat prezidentské pravomoci, představuje revoluční krok, který Angelo Codevilla velice dobře popisuje ve svém článku https://americanmind.org/essays/our-revolutions-logic/

Američané jsou nyní natolik polarizováni, že „již nesdílejí základní sympatie ani důvěru, poněvadž protistranu již nepovažují za hodnou rovnocenného uvážení.“ Codevilla viní progresivisty z jejich postoje domnělé morální nadřazenosti, aniž by přitom poukazoval prstem na konkrétního viníka. Na vině jsou totiž oba politické tábory.

 

 

 

Ústava Spojených států a souvisejících občanských svobod utrpěly těžkou ránu v dobách, kdy zemi vedl „konzervativní“ republikánský režim pod taktovkou George Bushe ml. Důsledkem byl aktivní postup vlády vůči protivníkům na domácí půdě. Jinými slovy, národní soudržnost tehdy vzala za své. Vzniklá absence národní jednoty totiž vládnoucí oligarchii usnadnila a usnadňuje dosahovat svých hmotných zájmů na úkor blahobytu amerického lidu. Je vskutku úžasné nalézat progresivisty navázané na vojensko-průmyslový komplex, snažící se Trumpovi zabránit v uklidnění vztahů s Ruskem.

V provokování Ruska, které probíhá od dob Clintonova režimu, dosáhly neokonzervativní režimy Obamy a Trumpa bezprecedentní úrovně. Vytvořený konflikt se hodí do krámu vojenskému komplexu s jeho rozpočtem ve výši neskutečných 1 000 miliard dolarů (1 bilion) i za cenu toho, že se takovým jednáním maximalizují šance na vznik jaderné války. Démonizace Ruska, Putina, Číny a Íránu jsou tak v posledních letech natolik extrémní, že beztak musely přesvědčit Rusko i Čínu, že Washington válku chce.

Pro Rusko představuje Trumpovo stažení dohody o raketách středního doletu (INF) jen potvrzení toho, že se připravuje útok na Rusko. Rakety středního doletu by do USA nedoletěly. Dohoda dávala bezpečnost Rusku a Evropě. Proto je argument Washingtonu, že Rusko porušuje dohodu, absurdní. Jediným důvodem, proč může chtít Washington od této dohody odstoupit, je skutečnost, aby mohl na hranice s Ruskem umístit rakety středního doletu s jadernými hlavicemi, které by podstatně zvyšovaly šance na úspěch prvotního úderu USA proti Rusku.

Ačkoli tento fakt není jasný Američanům, médiím ani Kongresu, Rusům jasný je.

Michail Gorbačov, který svého času s prezidentem Reaganem vyjednal dohodu INF, k vojenské dohodě lakonicky uvedl: „Vypadá to, jako by se svět připravoval na válku.“ https://www.telegraph.co.uk/news/2017/01/27/mikhail-gorbachev-looks-world-preparing-war-nuclear-threat-re/

 

 

 

Také ruské vládě je situace naprosto jasná. Jeden z jejích vrcholných představitelů, Andrej Bělousov, prohlásil: „Ano, Rusko se připravuje na válku. Připravujeme se na obranu naší vlasti, naší územní celistvosti, našich zásad, našich hodnot, našeho lidu – na takovou válku se připravujeme.“ https://www.express.co.uk/news/world/1037059/Russia-INF-treaty-world-war-3-Donald-Trump-Vladimir-Putin-Mikhail-Gorbachev-US-violence

Nakonec i Putin natvrdo prohlásil, že země, která zaútočí na Rusko, bude zničena. Útočníci „zemřou jako psi“ a „půjdou do pekla.“

Démonizace Ruska je součástí démonizační kampaně amerických Demokratů hlásajících, že Trump je Putinovým poskokem či jeho agentem, respektive, podle slov bývalého ředitele CIA Johna Brennana, že je zrádcem. Američané jsou momentálně příliš nejednotní na to, aby se postavili proti konfliktu s Ruskem, který slouží především agendě vojensko-průmyslového komplexu a ideologii neokonzervativců věřících ve světovou hegemonii Spojených států.

Vzhledem k tomu, že je pro Rusko nepřípustné, aby se americké jaderné rakety středního doletu nacházely na ruských hranicích, je rozpoutání války na dosah.

 

 

 

Také Čína vidí válku na obzoru. Čínský prezident své armádě nařídil, aby se „připravovala na válku.“ https://www.rt.com/news/442625-china-prepares-war-us/

Bezohledná, nezodpovědná politika vlády USA vůči Rusku a Číně může rozpoutat jaderný konflikt.

Možná se evropské vlády, dosud fungující jakožto poskoci Washingtonu, nakonec probudí a odmítnou se zúčastnit konfliktu zinscenovaného Washingtonem DC. A pokud ne, ručičky Hodin soudného dne budou muset být posunuty na jednu sekundu před globální katastrofou.

překlad Rosťa | zdroj: 9

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

3 komentáře

 1. Majka napsal:

  Válka nebude,ale padne poslední velmoc Anglo Amerika–Tak je to propočítané v Bibli

  • Igor Zemánek napsal:

   A co o tom říká Daniel? „Budou však zprávy, které ho rozruší, z východu slunce a ze severu, a jistě vyjde ve velikém vzteku, aby vyhladil a aby mnohé zasvětil zničení. A nasází své palácové stany mezi velikým mořem a svatou horou Okrasy; a bude muset zcela dospět ke svému konci a nebude, kdo by mu pomohl.“. (Daniel 11:44,45) A co na to říká Kristus? :“Povstane totiž národ proti národu a království proti království a bude nedostatek potravy a zemětřesení na jednom místě za druhým.“. (Matouš 24:7). Tak co vlastně v tom Písmu je?

  • .lak napsal:

   mHmmm velmoc británie co dělá 56?% výkonu ekonomiky bankami, ale safra safra nemají oni majitele jako konkurenční frk, pardon fed. peníze jsou prostředky chudých a na ně zanevřeli silově praxí tisku aktuálně ecb arábii a africe či klientům neziskovek (tady je prý jak říkal tichý před půlnocí na SV 300 000 neziskovkářů a kdo je platí? Ze zahraničí? Prdlačku od nich dostanou zlámanou grešli, no možná koně soroše. Až si navezou klienty budete dělat v sobotu v neděli šestnácky, ale ne baby .-) ) v číně a rusku? No možná asi subjekty asi ví z čertových obrázků by se jim mohlo udělat víc než nevolno. Jednotlivci na výběr nedostanou a povezou se s kopce s nádivy na blbém místě v blbý čas ale eliminovat to jde nebudu hovořit o vzdělanosti která tu prostě oficialitníkymi od 89. prostě co? No není děti.
   Paradoxně za totality si dovolili na hlasu ameriky, štvavé vysílačce říct že nejvíc zbídačelí obyvatelé jsou v průmyslových centrech výrob. Ale, ale montovny. 3.tím nebo pátým rokem v rozvojovce za mrzké mzdy. To je mi náhodička. Prostě vám asi nedovolí dospět a hned vás vymění. (calergy, můžete hádat) To nebylo vtipný a nebude asi.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.