PENTAGON: americké útoky na ISIS – bilance civilních ztrát

Výsledek obrázku pro us army fighting isis

Nejméně 352 civilistů přišlo od počátku operace (2014) o život při útocích USA na Islámský stát v Iráku a Sýrii, uvedla v nedělním prohlášení americká armáda.

Kombinované spojené úkolové uskupení (The Combined Joint Task Force) ve svém měsíčním zhodnocení civilních obětí útoků americké koalice proti skupině militantů uvedlo, že 42 zpráv o smrti civilistů je stále v procesu posuzování.

Dodává, že 45 civilistů bylo zabito v období mezi listopadem 2016 a březnem 2017. Dále bylo hlášeno 80 případů civilních ztrát z období srpnen 2014 až současnost, které předtím ohlášeny nebyly.

Oficiální armádní záznam hovoří o množství, které je hluboko pod úrovní ztrát ostatních nasazených skupin. Monitorovací jednotka Airwars uvedla, že při vzdušných útocích koalice přišlo o život 3000 civilistů.

V nedělním záznamu je zahrnuto i 14 civilistů, kteří byli zabiti při březnovém útoku, který způsobil sekundární explozi, a stejně tak i 10 civilních osob, které přišly o život ještě ten měsíc při útoku na základny ISIS.

„Litujeme neúmyslných ztrát životů civilních osob … a pozůstalým rodinám i ostatním, kteří nějak utrpěli těmito útoky, vyjadřujeme naši nejhlubší soustrast,“ uvedl Pentagon v prohlášení.

 

přeložila: raja

zdroj: 1

 

Mohlo by se vám líbit...

Komentujte

4 Komentáře zapnuto "PENTAGON: americké útoky na ISIS – bilance civilních ztrát"

avatar
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
jirik
Host
jirik
Chemický útok v Chán Šajchúnu: Obsazení herci mají kontakty na Ukrajinu i na Mc Caina 1.5.17 Sýrie: Při „chemickém útoku“ v Chán Šajchún jsme viděli mnoho srdceryvných scén. Možná si někdo vzpomene, jak bratři ve zbrani utěšovali zoufalého tatínka se dvěma mrtvými miminky v rukou. Tento muž má evidentně univerzální využití. Při „pohřbu“ svých dětí měl uniformu s ukrajinskými znaky na ramenou. A na jiné fotografii ho můžeme vidět na schůzce s McCainem. Zdroj: https://twitter.com/JohnDelacour/status/858110043203481600 Zprávu vložil/a maru Komentářů: 1 Tereza Spencerová dohledala, že je to stejný muž, který před 2 lety skončil 3. v soutěži Sýrie hledá talent, což… Číst vice »
jirik
Host
jirik
Pripravuje sa nová provokácia s chemickým útokom voči Bašárovi Asadovi? http://www.hlavnespravy.sk/pripravuje-sa-nova-provokacia-s-chemickym-utokom-voci-basarovi-asadovi/988156 Portál Rusvesna publikoval zaujímavý materiál o pripravovanej provokácii voči legitímnemu sýrskemu prezidentovi Bašárovi Asadovi. Znova má ísť zinscenovaný chemický útok, ktorý majú vykonať predstavitelia sýrskej opozície. Ak je pravda, čo tvrdí iránska tajná služba, skutočnosti ohľadom “útoku” sú šokujúce Podľa informácií iránskej tajnej služby sa americká predstaviteľka Nikki Haleyová stretla s hlavou “Bielych prilieb” Rahedom Salehom a dohodli pripravovanú provokáciu. V nej majú zohrať významnú úlohu členovia teroristickej organizácie Tahrir ash Sham spoločne s Bielymi prilbami a skupinou mediálnych odborníkov kanála al Jazeera. Podľa Iráncov, ktorí publikovali prvé informácie… Číst vice »
jirik
Host
jirik
Ministr obchodu USA Wilbur Ross nazval raketový úder po Sýrii „zábavou po večeři“ amerického prezidenta Donalda Trumpa a předsedy ČLR Si Ťin-pchinga v rezidenci Mar-a-Lago, oznámil časopis Time. „Jakmile podali dezert, obrátil se prezident na pana Si a řekl, že by mu chtěl něco říci o vystřelení 59 raket na Sýrii. Bylo to jako zábava po večeři“, řekl ministr na roční konferenci analytického střediska Milken Institute v Kalifornii. Přitom pro amerického prezidenta „nic neznamenalo“ tuto „zábavu“ zorganizovat, dodal Ross. https://cz.sputniknews.com/svet/201705025217604-ministr-usa-utko-syrie-zabava/ —- V senátu USA se domluvili nevypracovávat návrh zákona o nových sankcích proti Rusku. Oznámil to v interview pro Politico… Číst vice »
jirik
Host
jirik

Ukrajinská armáda a národní garda nejsou spokojeny s náboji do odstřelovacích pušek, jež byly zakoupeny u americké společnosti SBR, oznámil šéfredaktor ukrajinského časopisu Defense Express Sergej Zgurec s odkazem na vojenské zdroje.

„Tyto náboje ‚požírají‘ naše pušky. Jsou méně přesné než náboje, které kupujeme samostatně. Navíc jádra protipancéřových nábojů se tříští, jakmile přijdou do kontaktu s opancéřovanou překážkou,“ cituje novinář slova svého zdroje.

Uvádí se, že Ukrajina zakoupila v USA náboje čtyř kalibrů pro několik typů odstřelovacích pušek. Záhy se však zjistilo, že náboje nezajišťují dostatečnou přesnost střelby a prostřelit šestimilimetrový ocelový plášť dokázaly pouze některé z nich.
https://cz.sputniknews.com/svet/201705035226956-ukrajina-vojak-amerika-naboj/

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílet

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej se svými přáteli!