Z pláží v Brazílii a Uruguaji záhadně ustupuje oceán

Na plážích v Punta del Este v Uruguaji spolu s Tramandai a Porte Alegre v Brazílii se děje něco divného. Obvykle, když oceán ustupuje z pláží, tak to znamená, že se blíží tsunami. Nicméně, v těchto případech to nebyl ten důvod. Dne 11. srpna 2017 oceán téměř zmizel z některých pláží v Punta del Este v Uruguai. Úroveň, která je obvykle naplněna vodou, zela nezvyklou prázdnotou.

Jen o několik hodin později bylo hlášeno, že 12. srpna 2017 se stalo totéž u pláží nacházejících se v Tramandai a Porto Alegre v Brazílii. Opět tam, kde se za normálních okolností nacházela mořská voda, zmizel oceán a nikdo nemá zdání, proč se to stalo. Lidé si nejprve mysleli, že to možná předznamenává, že přijde tsunami. Když lidé spatřili, že oceán ustupuje, vyděsili se a začali utíkat jako o život.

Nebyly však žádné známky velkého zemětřesení nebo tsunami, které by mohly zasáhnout oblasti, kde oceán ustupuje. Odborníci na počasí pak začali prohlašovat, že to bylo způsobeno silnými bouřemi v pobřežních vodách spolu s tím, jaký směr měl vítr. Říkali, že pokud za bouře v Punta del Este v Uruguaji vane jižní vítr, tak hladina moře stoupne a zasáhne Ramblu. Pokud tedy vítr vane severně, je možné, že bouře způsobí, že oceán ustupuje. Tentokrát je však ustupování oceánu tak rozsáhlé a obrovské, že tento jev je naprosto bezprecedentní. To se ještě nikdy nestalo.

Další podivný incident, kdy moře ustupuje od pevniny a nemohly to způsobit bouře, se odehrává na pláži v Chandipuru v Indii. Moře již ustoupilo 5 km od běžného pobřeží na pláži, které se nachází mezi tím, co je známé jako příliv a odliv. Jakmile voda během odlivu ustoupí, zůstává tak, dokud ji zpět k pobřeží nevrátí příliv.

Tato pláž poskytuje jejím návštěvníkům děsivý zážitek. Člověk na ní může stát a skutečně pozorovat, jak přímo před jeho očima mizí oceán. Deje se to dvakrát denně, díky odlivu, ale načasování záleží na cyklu měsíce.

Ustupování oceánu v Indii možná není takovou záhadou, jako náhlé ustupování oceánu v Brazílii a Uruguaji. Stále je to však tajuplná podívaná.

 

přeložila: raja

zdroj: 1

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

6
Komentujte

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
MartinLadislavzdenaAnnajirik Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
jirik
Host
jirik
Anna
Host
Anna
zdena
Host

To je docela vazna vec a myslim, ze dojde k neocekavanemu navratu vody zpet, ale v nepomerne vetsim mnozstvi, pricinou muze byt praskani dna oceanu.

Ladislav
Host
Ladislav

najděte si :Vodíková budoucnost lidstva“. Tam se tvrdí, že se Země neustále zvětšuje. A jsou tak důkazy!

Martin
Host
Martin