Poblíž západní ruské hranice bylo nově umístěno 70 vojenských útvarů

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil rozmístění více než 70 formací a vojenských jednotek v západním vojenském okruhu.

Ministr obrany uvedl, že v západním vojenském okruhu od roku 2016 bylo vytvořeno více než 70 útvarů a vojenských jednotek. Ministr informaci oznámil na schůzi kolegia Ministerstva obrany Ruské federace.

„Měnící se situace v západním strategickém směru vyžaduje, abychom neustále zlepšovali bojovou sílu vojsk a systém jejich zakládání. Za tímto účelem je od roku 2016 vytvořeno více než 70 útvarů a vojenských jednotek, včetně dvou divizí a tří brigád, „uvedl ministr.

Na začátku července bylo oznámeno, že dělostřelci tankové armády Západního vojenského okruhu zničili mechanizovanou kolonu „cvičného“ nepřítele na polygonu Goloveňki v Moskevské oblasti s použitím 152 mm houfnic  „Msta-B“ . Cvičení  se zúčastnilo asi 200 vojáků a více než 20 vojenských vozidel.

Již dříve ruský velvyslanec ve Varšavě Sergej Andrejev uvedl, že když Polsko hodlá rozmístit americkou obrněnou divizi na svém území, tak to sebou nese zhoršení mezinárodní bezpečnosti a budou vzaty v úvahu při budování ruské obranné politiky.

Obecně řečeno: USA vytvářejí výhružnou vojenskou hradbu varující Čínu před americkou silou, USA a severské státy NATO se připravují na hrozbu budoucí války s Ruskem kvůli Arktidě, a islámské státy se připravují (s pomocí nelegální migrace a rozšiřování NATO a EU na Balkán) okupovat státy NATO, napsal v komentáři pro Prvnizpravy.cz František Roček..
Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

3 komentáře

  1. Jan napsal:

    USA a NATO potrebuji dostat poradne pres tlamu. Pak bude zase par desetileti klid.
    Pred konfliktem existuje jedina sance. Vsechny co tuto valku pripravuji a v mediich propaguji zavrit do blazince.

  2. Jan napsal:

    Co se deje, resp. bude dit. Podivejte se na clanek a hlavne video s titulky! V USA probiha valka se zlem ve zpomalenem tempu.
    http://www.nwoo.org/2018/07/30/q-plan-na-zachranu-sveta/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.