Podle informací Le Figaro ruské systémy dokáží v případě války již za 5 minut zasáhnout do boje a způsobit spoušť v řadách letectva NATO

Francouzský Le Figaro publikoval článek Pierra Avrila s názvem „Les missiles S-400, l’inquiétante arme diplomatique de Vladimir Poutine“ Raketový komplex S 400.

Článek se věnuje systémů ruské PVO S-400, které znepokojují Američany a Západ. Jde o jeden z nejmodernějších a nejlepších bojových komplexů PVO ve světě a podle Pierra Avrila jde o nejdůležitější a nejdražší artikl ruského zbrojního průmyslu na světových trzích.

Systémy S-400 se zúčastnili obrovského rusko-čínsko-mongolského vojenského cvičení Východ 2018, kde dokázali svou kvalitu. Západní experti, kteří se rovněž tohoto cvičení mohli v roli pozorovatelů účastnit se přesvědčili, že S-400 zasáhly všechny své cíle a dokázali tak svou 100% účinnost. Podle francouzského žurnalisty se S-400 se minimálně vyrovnají americkému systému Patriot, podle jiných odborníků však americký systém Patriot značně převyšují.

V článku se mluví o umístění S-400 na Krymu, systémy chrání strategické oblasti Ruska a několik baterii se již utábořilo v oblasti v blízkosti ukrajinských hranic. Podle informací v Le Figaro ruské systémy dokáží v případě války již za 5 minut zasáhnout do boje a způsobit spoušť v řadách letectva NATO.

Systémy S-400 v ceně 5,2 miliardy USD koupila Indie. Kromě Indie tyto komplexy koupila i Čína a obrovský zájem projevilo i Turecko, které počítá s tím že mu Rusové dodají koupené S-400 již v roce 2019. Svou koupí S-400 udělal Erdogan z členů NATO hlupáky a nemile překvapil Američany.

Čína už aktivizovala systémy S-400 v oblasti tchaj-wanského průlivu a v Jihočínském moři. Indie se obává Číny i Pákistánu, proto potřebuje zařadit S-400 do své výzbroje. Indové se nespoléhají na americké systémy, protože Američané mohou využívat systémy PVO jako systém politického vydírání (všechny špičkové systémy PVO ať už ruské nebo americké je možné na dálku vypnout, nebo kontrolovat. To mohou Američané využívat v politickém tlaku na Indii přes pákistánskou hrozbu). Rusko prodává své zbraně v době rozšiřování protiruských sankcí. Technologie S-400 úspěšně oslabuje strategickou nadvládu USA v Evropě.

Pokud však Rusko prodává S-400, znamená to jen tolik, že má  mnohem modernější systémy PVO. Podle informací v Le Figaro systém S-500 dosahuje podstatně vyšší parametry než S-400. Rakety S-500 dostřelem mnohem delším  než americké systémy a rovněž radary tohoto systému jsou mnohem účinnější.

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

4 komentáře

 1. jirik napsal:

  „Předstihli jsme všechny naše konkurenty v této oblasti, je to zřejmý fakt, naši kolegové tomu rozumí. Nikdo nemá vysoce přesnou hypersonickou zbraň. Někteří ji chtějí otestovat za rok nebo dva. A my jí máme ve výzbroji,“ řekl Putin během projevu na výročním zasedání mezinárodního diskusního fóra Valdaj v Soči.
  https://cz.sputniknews.com/svet/201810188281010-Rusko-zbran-Avangard-provoz-Putin/
  —–
  Putin během debaty ve Valdajském diskusním mezinárodním klubu zdůraznil, že ruská vojenská doktrína nepočítá s preventivním jaderným útokem. Rusko by podle něj zahájilo jaderný útok pouze tehdy, pokud by jeho systémy včasného varování odhalily rakety, které směřují k jeho území. „Agresor by měl vědět, že odplata je nevyhnutelná,“ řekl Putin.

  „Když se přesvědčíme, že je veden útok proti Rusku, až pak zasadíme odvetný úder. Samozřejmě, bude to katastrofa a my nemůžeme být iniciátory této katastrofy,“ prohlásil a pokračoval: „Agresor musí vědět, že my jako mučedníci skončíme v ráji, ale agresor prostě chcípne, nebude mít ani čas k tomu, aby učinil pokání“.
  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/486570-jaderne-zbrane-pouzijeme-jen-pro-odvetu-agresori-chcipnou-my-skoncime-v-raji-vzkazal-putin.html

 2. JardaRetarda napsal:

  Že znepokojujú západ. Ťažko sa bojuje z rovnocenným ! Teraz aspoň vidia, síce oni na to nemajú, aby videli, aké to je keď je niekto slabší.

 3. Ctenar napsal:

  Myslím, že Rus má nejkvalitnější obrané i útočné systémy. Pokud jsou navzájem propojené (vč. družic), není problém sestřelit i jenom letadlo na opačné straně zeměkoule a to do velmi krátké doby. Rychlost hypersonických raket postačuje pro zničení určitých cílů bez použití explozivní hlavice. V popředí bude elektronický boj. Kdo vypne první kvalitně protivníka, vítězí. Pokud se vypnu současně, bude vítězit ten, kdo má více mužů a techniky schopné bojovat bez elektronických vymožeností…

 4. Maroš napsal:

  „Kto je za Svetový mier – ten je za NWO!“ Mier je aj v gukagu! Dědku – vyskúšaj tú tvoju demagógiu u jehovistov! Tí sa tešia na Apokalypsu a na Nanebovzatie!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.