Podvod s volebními lístky ve Francii

Francouzští voliči si krátce po prezidentských volbách stěžují na podvody. Ti obdrželi totiž poškozené, tím pádem automaticky znehodnocené volební lístky. Ve všech případech se jedná o hlasovací lístky pro kandidátku na prezidenta Marine Le Pen.

Do redakce Sputnik France poslal obyvatel Savoie (východní Francie) email, ve kterém píše, že jeho rodina obdržela poštou tři zalepené obálky s hlasovacími lístky. Ve všech třech obálkách byly hlasovací lístky pro kandidátku Marine Le Pen roztženy, byly tudíž neplatné. Hlasovací lístky pro kandidáta Emmanuela Macrona byly nepoškozené.

V případě, že kdokoliv, kdo obdržel poškozené hlasovací lístky, tyto lístky použil, v podstatě jako kdyby vůbec nehlasoval, protože takové lístky jsou ze sčítání vyřazeny jako neplatné.

Další volič z Drome (jihovýchodní Francie) popsal situaci, kdy jeho matka obdržela taktéž poškozený volební lístek – opět pro Marine Le Pen. Mnoho lidí na sociálních sítích zveřejňuje poškozené volební lístky se jménem Marine Le Pen.

Podle Sputnik France zmizelo ve francouzském Côte-d’Or 835 volebních lístků se jménem Marine Le Pen. V jedné z volebních místností, kde se mělo nacházet 976 volebních lístků, jich bylo pouhých 141. Volební lístky se jménem Marine Le Pen někdo totiž odcizil, o volební lístky pro Macrona zloději ale zájem neměli. Policie po pachatelích pátrá.

Paul Joseph Watson zveřejnil na svém Facebookovém profilu video, ve kterém z obálek vytáhl volební lístky, na nichž bylo pouze jméno kandidáta Emmanuela Macrona. Lístky pro kandidátku Marine Le Pen v obálce vůbec nebyly.

Zdroj: 1

 

Mohlo by se vám líbit...

Komentujte

1 Komentář zapnuto "Podvod s volebními lístky ve Francii"

avatar
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
jirik
Host
jirik
odľa Alexeja Martynova ide o agóniu EÚ, ktorá mení za chodu svoje pravidlá, len aby presadila ciele, ktoré vyhovujú Bruselu. Je zrejmé, že ďalší problém typu Brexit by už EÚ nemusela prežiť. Podľa Alexeja Martynova “operácia Macron” sa začala ešte počas prezidentského obdobia Baracka Obamu. Ani Obama však nerátal so skutočnosťou, že prezidentom sa nestane Hillary Clintonová, a tak dnes víťazstvo Macrona stráca na svojej sile. Adekvátne postupy manipulácie si Brusel vyskúšal na voľbách v Holandsku. Najbližšia budúcnosť ukáže, aké postupy sa využijú pri parlamentných voľbách v jednotlivých krajinách EÚ. Netreba zabúdať ani na skutočnosť, že vo Francúzsku sa voľby… Číst vice »

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílet

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej se svými přáteli!