Pohádka o Epsteinovy pokračuje. Teď přišel na scénu psycholog

Psycholog ve federálním nápravném středisku v New Yorku, kde byl finančník Jeffrey Epstein uvězněn kvůli obviněním z obchodování s lidmi, schválil ukončení zvláštího režimu předtím, než se zabil, uvedlo v pátek americké Ministerstvo spravedlnosti.

Zveřejnění přišlo ve čtvrtek v dopise od asistenta generálního prokurátora Stephena Boyda, který byl zaslán vedoucím justičního výboru Sněmovny reprezentantů USA a zmiňuje podrobnosti o okolnostech kolem Epsteinovy ​​smrti začátkem tohoto měsíce.

Epstein byl nalezen mrtvý 10. srpna ve své cele na zvláštním oddělení. Pitva dospěla k závěru, že se oběsil.

 

 

 

 

Jeho smrt odstartovala vyšetřování FBI, Úřadu generálního inspektora Ministerstva spravedlnosti a Úřadu pro věznice, který provozuje vězeňské zařízení.

Boydův dopis, poskytnutý agentuře Reuters v pátek, potvrdil, že Epstein byl v červenci umístěn na celu se zvláštním režimem, která je pod neustálým dohledem personálu nebo „vězňových společníků.“

Vězeňský psycholog ale později shledal, že mimořádný dohled už není důvodný, uvádí třístránkový dopis prokurátora. Osoby držené ve zvláštním režimu kvůli hrozbě sebevraždy se musí podrobit psychologickému vyšetření každý den. Proč se psycholog rozhodl zvláštní režim v případě Epsteina ukončit, dopis neuvádí.

přeložila tereza | zdroj: Reuters 

Tak jsem zvědavá, s čím americká, potažmo i česká FAKE NEWS MEDIA přijdou příště. 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

4 komentáře

 1. kiana napsal:

  „Pitva dospěla k závěru, že se oběsil.“
  – když se někdo (na samotce) oběsí, tak ten, kdo ho tam najde, ho vidí viset = pitva to může potvrdit, ale není to pitva, kdo to na první pohled určí

  Logické by bylo napsat „našli jsme ho viset např. na své kravatě, kterou si do vězení vzal na sebe (haha) a pak pitva potvrdila, že se skutečně oběsil ( = nebyla to pouze narafičená vražda)“. Z jejich popisu to ale vypadá, jako by tam ležel mrtvý na zemi (bez nějakého provazu) a až pitva pak zjistila, že se oběsil..

 2. jmeno napsal:

  „Pohádka o Epsteinovy …“
  Ach ta čecha!

  PS Nezapomente me „zpražit“ jak je zde témeř zvykem.. 🙂

 3. jmeno napsal:

  Hajzl Epstein zdá se stále žije, zmetek jeden.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..