Pojišťovny přestanou hradit brýle a skla. Ale budou hradit změnu pohlaví

Letos v srpnu přestanou zdravotní pojišťovny přispívat na brýle lidem starším 14 let. Skončí jak nejlevnější varianta brýlí zcela zdarma, tak i příspěvek pojišťovny na dražší skla nebo obruby. Podle ministerstva zdravotnictví tak pojišťovny ročně ušetří stovky milionů korun.

______
Jak napsal někdo v diskuzi za článkem:

Tak včera jsme se dočetli, že zdravotní pojišťovny hradí/přispívají na operaci změny pohlaví. Tak to jsme všichni rádi, že si pojišťovny našly chytrý způsob, jak na ty důležitější operace našetřit.

Zdroj: zvedavec.org

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

9 komentářů

 1. Jarmila napsal:

  Pokud to berou jako dvě související věci, pak to je naprosto logické- lidé aspoň nebudou na to svinstvo o volbě pohlaví vidět. Aspoň někteří si tak zachovají zdravý rozum.

 2. jaroslav napsal:

  Dnes je už chorý svet a nie div,ked´pohlavári všetkých štátov okrem Putina a Zemana nemajú zdravý rozum.

 3. fohat napsal:

  Dobrý voják Švejk by si v přeplněném vlaku Ostrava-Praha sedl do volného kupé pro ženy a při výzvě pruvodčího k opuštění by sdělil,že se MOMENTÁLNĚ cítí jako žena a u mezinárodního soudu by to pruvodčí prohrál. https://rutube.ru/video/1a48711fade77d625972f38e893f831a/?ref=search

 4. jandera napsal:

  Přidaly na platy jěště před přidáním šlo ze všech odvodů 85% na platy. Nyní to bude jěště více takže na léčbu a léky prostě nebude. Cílem ted bude omezení pracovní doby (když už vystávkovali slušný plat, tak proč trávit čas v práci, že). Nyní třeba praktici ordinují průměrně 26,5 hodiny týdně. Nejlépe by bylo zrušit současný systém pojištění a zavést smluvní pojištění a donutit ten povl makat, nyní pouze parazitují na vysokých odvodech zdravotního pojištění.

 5. CZK napsal:

  150 Kč na obroučku za 7 až 10 tisíc nehraje vůbec žádnou roli.Ať si to strčí do zádele.

  • Jarek* napsal:

   Až pánovi naúčtují pár litrů za skla, bude si i těch 150 kaček z té zádele moc rád vydloubávat.

  • Iva napsal:

   Mám 12 dioptrií, jedno sklo mě stojí + – 6500 Kč a to jen to nejlevnější,bez jakýchkoliv úprav + 3000 Kč na obroučky,taky ty klasické,žádný výstřelek.Příspěvek od pojišťovny je kolem 300 Kč. Je to málo,ale lepší než nic.Ale když vám oční zmrší,špatně napíše dioptrie a při reklamaci zase musíte zaplatit 13000 ! a pana Dr.to vůbec nezajímá,tak to je teda síla!A abych si mohla koupit nové brýle,tak si na ně musím půjčit! Za minulého režimu jsem sakumprásk zaplatila za celé brýle 400 Kč a ještě byl příspěvek..Teď chtějí pojišťovny udělat z hromady lidí kteří špatně vidí,tak jako já,úplné slepce,protože na nové brýle mít peníze,prostě už nebudem! Jenže o tomto problému se u nás nemluví.Takže pane,těch 150 (300 Kč)jak píšete,je pro někoho docela dost peněz.

 6. Iva napsal:

  Nesouhlasím s hrazením změny pohlaví. Příroda dobře ví, proč udělá každého takovým, jakým je, tudíž toto jednání – a podporování tohoto jednání – je proti přírodě a tudíž špatná věc. Ze solidárního pojištění TO NEMÁ BÝT hrazeno!!!! Já odmítám přispívat na deviace. Pokud někdo chce, ať si na to sežene peníze sám.

  • Anan napsal:

   Nesouhlasím taky. Ale je to politické rozhodnutí, které na přírodu kašle. Kdo bude protestovat tak ho napadnou, že je proti svobodě jednotlivce rozhodnout se kým chce být. Už jsou nápady neříkat malým dětem jakého jsou pohlaví a nechat rozhodnutí na nich. Je to demagogie.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.