Pokud Rusko otevře své archivy, Polsko se bude muset vzdát části svého území

Ruský novinář, televizní a rozhlasový politolog Armen Gasparian v rozhlase Sputniku uvedl, že Poláci s jejich požadavky na odškodnění mohou vyvolat odvahu Ruska, která by vedla ke ztrátě polského území.

Podle politologa, nyní Polsko ve vedení vládnoucí, pravicové strany „Právo a spravedlnost“ má poměrně agresivní rétoriku o historickém odškodnění. I když je zřejmé, že požadavky by měly být předkládány nikoliv Rusku, ale především Ukrajině. Ačkoli všichni chápou, že pokud začnou požadovat zaplacení náhrady ve zlatě, pak země skončí, uvedl Gasparian.

Koneckonců, nyní kurz hřivny není podporován ničím. Pokud získají 41% zlatých rezerv z této země, pak to bude možná poslední věc. Bude čas shromáždit likvidační provizi. A děkuji za to, že to bude nutné říci pravicové vládnoucí straně Polska, přísně. Poláci budou v blízké budoucnosti pokračovat ve spekulaci na téma reparace podle Rigské smlouvy ve vztahu k Rusku.

V této záležitosti je ale čeká velké zklamání. Koneckonců, Rusko může také požádat o nápravu, řekl Gasparian. Například za zničení ruských kostelů. Nebo za katedrálu Alexandra Něvského, která byla zbořena ve Varšavě, a byla v té době největší pravoslavnou stavbou v Evropě. Zničit ji vyžadovalo 1.384 výbuchů, uvedl Gasparian. Navíc můžeme bezpečně požadovat odškodnění majetku, který byl odebrán od pravoslavné církve, nebo za vraždu ruských kněží, z nichž mnozí jsou oslavováni jako vysoce postavení důstojníci.

Pokud se to stane, Polsko se bude muset vzdát části svého území, protože rozpočtové prostředky na splácení dluhů nestačí. Koneckonců, Evropská unie nebude podporovat takovou polskou hloupost a Trump není osoba, která utratí miliardy dolarů za vyděračské činy politiků z polské vládnoucí strany. Poslední věc, kterou Poláci potřebují, je zapojit se do historického revizionismu, jinak by Rusko mohlo otevřít své archivy, uzavřel Gasparian.

Zdroj: 1

Přeložila tereza

Mohlo by se vám líbit...

5 komentářů

 1. jirik napsal:

  Vojáci během cvičení na Urale zasadili radioelektronický úder komunikačním systémům „nepřítele“, uvedla tisková služba Středního vojenského okruhu.
  https://cz.sputniknews.com/svet/201709125963371-cviceni-ural-vojaci-radioelektricky-uder-nepritel/
  Manévrů vojsk radioelektronického boje (REB) se zúčastnilo přes tisíc příslušníků ozbrojených sil Středního vojenského okruhu a kolem 200 kusů speciální techniky. Během akce se poprvé procvičovalo odhalení a potlačení radioelektronických objektů ve vzdálenosti do čtyř tisíc kilometrů (vzdálenost od Uralu do Atlantského nebo Indického oceánu).
  Specialisté REB si procvičili radioelektronický úder proti komunikačním a řídicím systémům strategické skupiny simulovaného nepřítele.

  Kromě toho vojáci pomocí systému REB Moskva ubránili kriticky důležité objekty před masivním raketovým vzdušným úderem a dezorganizovali řízení simulovaných diverzních a průzkumných skupin v týlu, a to i prostřednictvím blokování mobilního spojení.

 2. jirik napsal:

  MZV RF hodlá unifikovat webové stránky všech diplomatických zastupitelství Ruska v zahraničí a převést je na domácí servery, prohlásila oficiální mluvčí MZV Marie Zacharovová v interview pro list Izvestija.
  „Bylo již odevzdáno do provozu 171 webových stránek ruských zastupitelství v zahraničí. Fungují na platformě ruského serveru MZV. Na dalších 69 pracují naši odborníci. Doufáme, že práce bude ukončena do konce roku“, řekla.
  https://cz.sputniknews.com/svet/201709125960655-mzv-diplomaticka-zastupitelstvi-ruske-servery/

 3. jirik napsal:

  Tři čtvrtiny hlasů pro putinovce. Novináři přistihli ruské komisaře, jak upravují volební čísla
  V Rusku se v neděli konaly komunální volby. Znovu v nich vyhrálo Jednotné Rusko prezidenta Vladimira Putina, ačkoliv v Moskvě ho dokázala opozice porazit. Také ve volebním okrsku číslo 333 ve Vladikavkaze kandidáti Jednotného Ruska jasně dominovali. Ovšem výsledek je pochybný.
  https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/449014-tri-ctvrtiny-hlasu-pro-putinovce-novinari-pristihli-ruske-komisare-jak-upravuji-volebni-cisla.html

  Jednotné Rusko (rusky: Единая Россия, čti Jedínaja Rassíja) je ruská parlamentní středopravicová politická strana, která byla založená v prosinci 2001. Předsedou strany je od 25. dubna 2012 Dmitrij Medveděv, který na pozici lídra vystřídal Vladimira Putina.
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Jednotné_Rusko

  putin je proruský a medvěděv proamerický…..

 4. jirik napsal:

  V uplynulých regionálních volbách v Rusku současný gubernátor Permského kraje Maxim Rešetnikov získal více než 82 % hlasů voličů. Je možná taková vysoká volební podpora bez narušení a falšování hlasů, z čeho je často obviňována ruská moc?
  „Místní gubernátor pro kraj dělá skutečně mnoho, osobně jsem se o tom přesvědčil,“ řekl Sputniku člen mezinárodní pozorovací skupiny na volbách v Permském kraji, senátor Jaroslav Doubrava.
  https://cz.sputniknews.com/svet/201709125964303-volby-rusko/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

20 − 14 =

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílet

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej se svými přáteli!