Politická sebevražda v přímém přenosu

…..raději bez komentáře….

06:54

Všechny ženy budou nosit muslimské šátky! Nový návrh zeleného prezidenta Rakouska

Rakouský prezident Alexander Van der Bellen oslavil prvních sto dnů v úřadu osobitým způsobem. Navrhl, aby se v rámci solidarity s muslimskými ženami všechny ženy v Rakousku zahalily do šátku

Všechny ženy budou nosit muslimské šátky! Nový návrh zeleného prezidenta Rakouska
Foto: Facebook AVdB
Popisek: Alexander Van der Bellen, rakouský prezident

 

Van der Bellen je známý svými liberálními názory, a ostatně také proto jej volila drtivá většina rakouských muslimů, kterých žije v zemi podle nedávno zveřejněného odhadu ministerstva vnitra více než 700 000. Bývalý šéf Zelených a také příznivec komunistických idejí se dlouhodobě staví pro otevřené hranice a jako jeden z mála rakouských politiků zcela otevřeně podporuje přijímání migrantů z Afriky a Blízkého východu.Ve světle jeho postojů a výroků se zdálo, že prezident již nemůže ničím překvapit. Nicméně jeho aktuální návrh přece jenom vyvolal údiv. Během diskuse se studenty ve Vídni k překvapení všech přítomných prezident navrhl, že by jeden den v roce mohly rakouské ženy na důkaz solidarity se svými muslimskými kolegyněmi rovněž chodit zahalené. „Ženy mají právo nosit šátek a oblékat se jakkoli chtějí. A nejenom muslimské, ale všechny ženy,“ poznamenal prezident a dodal, že pokud bude nadále tak bujet islamofobie, tak „přijde den, kdy budeme muset všechny ženy – ano, všechny ženy – požádat, aby si ze solidarity s muslimkami oblékly šátek“Prezidentova slova o dnu solidarity s muslimskými ženami byla téměř okamžitě podrobena kritice na sociálních sítích. Až na pár výjimek je uživatelé Facebooku či Twitteru považují přinejmenším za „nepromyšlená“. Rakušané jsou sice považováni za mimořádně tolerantní, o čemž svědčí i jejich rozhodnutí zvolit si za prezidenta právě Van der Bellena. Ovšem podle studie politologa Petera Hajka, jejich vztah k islámu rozhodně není jednoznačný.

Studie byla publikována v rakouských médiích přibližně před měsícem a její závěry jistě rakouskému prezidentu příliš velkou radost neudělaly. Šedesát procent respondentů se totiž na adresu muslimů vyjádřilo kriticky, byť na samotné uprchlíky se Rakušané skrze prsty rozhodně nedívají. Za alarmující zjištění lze považovat, že pouze čtvrtina respondentů považuje soužití s muslimy za bezproblémové.

Ze studie jasně vyplynulo, že na rozdíl od prezidenta obyvatelé země nepovažují za problém islamofobii, ale spíš jednání některých svých muslimských spoluobčanů. Konkrétně zákaz úplného zahalování žen ve veřejném prostoru podpořilo 80 % respondentů. S tvrzením, že islám patří do Rakouska, souhlasilo pouhých sedm procent dotazovaných. Obecně Rakušané v rámci studie konstatovali, že soužití s přistěhovalci je snadnější než soužití s muslimy.

Zdroj (1)

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

12
Komentujte

avatar
7 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
cholekalciferoldůkaz solidarityZdenajirikmarie Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
áťa 77
Host
áťa 77

To je debil! Nemám slov.

Melichar
Host
Melichar

Kdysi u nás ženy nosily šátky na hlavě, bylo to normální, chránily se tak proti chladu či slunci. Ale tyhle muslimské šátky jsou odporné, protože se prý chrání před pohledy mužů. Nenormální.
Jak si mohli Rakušané zvolit takového vola za prezidenta? Ale žel tak hloupě volí i jiné národy.

.lak
Host
.lak

Hmm, spíš je to výsměch „deep state formatovaným s nadanými výběrovými loutkami již vskutku funkčně nevzdělaným s vymydlenými mozky. :-)))))))))))))) ehm:-( https://www.youtube.com/watch?v=rKmMIGTKIQo https://www.youtube.com/watch?v=VJeU08VP71s time 7:55

renata
Host
renata

Dědek by měl být taky solidární.. Strčit hlavu do písku a už ji nevytahovat!

důkaz solidarity
Host
důkaz solidarity

Souhlasim s Vami

marie
Host
marie

Já být mladou ženou v Rakousku, tak svolám demonstraci na solidaritu s muslimskými ženami před sídlo prezidenta v povinném kostýmu: Muslimský šátek, pak dlouho nic než vlastní kůže a nakonec pidiminisuknička.

jirik
Host
jirik

Tož ja bych tam přišel takto –
comment image

Zdena
Host

To musi byt jura! Myslim, ze neudrzi mec ani moc.

cholekalciferol
Host
cholekalciferol

Zabalte ho do plátna a nechte nabalzamovat……