Z Polska zahřmělo: prezident Duda drsně zaútočil na Evropskou unii jako Orbán. To Česká televize neodvysílá

Během setkání s obyvateli Kamienny Góry v Dolním Slezsku prezident Andrzej Duda tvrdě zaútočil proti Bruselu tak, že to možná i Orbánovi vyrazilo dech: vzpomeňte na 123 let oddělení, když Polsko na konci 18. století ztratilo svou nezávislost a pak zmizelo z mapy.

O jeho osudu se pak rozhodovalo kdesi ve vzdálených metropolích, kam také plynuly peníze, které země vyprodukovala. A vůbec to nebylo o tom, že by tehdy  pak nastal mír, ubyly rozmíšky, sváry a války. (Evropští) vetřelci a okupanti zemi jen plundrovali.

Je zapotřebí ze všech sil se zasazovat za nezávislost Polska! Byli to také ti, kteří říkali: „Možná je to lepší, konflikty nakonec skončí, tito lupiči, všechny tyto vzpoury, tyto války, tyto boje, tyto konfederace, konečně bude mír.“

Ano, ale brzy si každý uvědomil, že války jsou sice jakoby vzdálenější, povyk je daleko, jen nemáme žádný vliv a my o sobě nerozhodujeme.

Protože teď, někde daleko, ve vzdálených hlavních městech, se rozhoduje o našich záležitostech. Zde prý získáváme peníze, pro které pracujeme, ale ve skutečnosti pracujeme pro jiné. A to je váš vlastní stát, že máte pocit, že pracujete v něm na vlastní účet, že máte pocit, že tu stavíte zemi, že je vaší budoucností, že ve vašich rukou je rozhodnutí, abyste se rozhodli, kdo bude vládnout, a kdo ne.
A toto je podstatou svobody, svrchovanosti a nezávislosti, že se rozhodujete pro sebe a svůj stát.
A proto stojí za to chránit nezávislost a svrchovanost za každou cenu.
To je důvod, proč stojí za to pracovat pro vlastní zemi, a proto stojí za to platit zde daně a stojí za to podporovat ty, kteří ji dobře řídí.
.
VIDEO zde
Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

1 Response

  1. jirik napsal:

    Prečo Slovensko nesmie ratifikovať Istanbulský dohovor
    Istanbulský dohovor je jedným z jedovatých chápadiel, ktorými je Slovensko postupne zbavované samostatnosti a práva na vlastný zdravý rozum. Zdanlivo nevinný text, ktorý však v sebe skrýva niekoľko nebezpečných zádrheľov. Ľudia na Slovensku by mali vedieť, o čo vlastne ide a žiaľ, z mainstreamu sa to nedozvedia.
    https://www.hlavnespravy.sk/preco-slovensko-nesmie-ratifikovat-istanbulsky-dohovor/1348252

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.