V Polsku přijali změny k zákonu o boření památníků Rudé armádě

Polský Sejm přijal změny k zákonu o dekomunizaci, který předpokládá zboření okolo 500 památníků, které „oslavují komunismus“, informuje korespondent RIA Novosti.

 

 

V dubnu minulého roku v zemi vstoupil v platnost zákon o dekomunizaci, který zakazuje propagandu totalitních režimů ve jménech budov, cest, ulic, mostů či náměstí. Jako propaganda se chápe využívání příjmení, jmen organizací, událostí a dat „symbolizující komunismus či jakýkoli jiný totalitní režim“.

Podle nových změn budou bořeny i památníky i památní kameny, které „oslavují komunismus“. Podle informací vojvodství je v zemi okolo 490 podobných monumentů.

Památníky se chystají rozebírat po konzultacích s Institutem národní paměti. Zmiňuje se, že zákon se netýká objektů, které se nacházejí na hřbitovech a těch, které nejsou vystaveny pro veřejnou prohlídku.

Náměstkyně předsedy ruské Státní dumy Irina Jarovaja si myslí, že politici, kteří zákon přijali, se dopustili trestného činu proti vlastní zemi, „ničí výraz díků těm, kdo daroval mír Polsku a jeho národu, poskvrňují paměť těch, kdo byl spálen v pecích koncentračních táborů a těch, kdo položili život za to, aby tito politici dnes žili“.

 

Zdroj: (1)

 

Mohlo by se vám líbit...

Komentujte

1 Komentář zapnuto "V Polsku přijali změny k zákonu o boření památníků Rudé armádě"

avatar
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Maroš
Host
Maroš

NO UMBRELLA! Že moknem?! – Oni sú mŕtvi!
Putin caught in heavy rain during ceremony marking start
of Great Patriotic War
https://www.youtube.com/watch?v=Xb7wRp5x-Ug

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílet

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej se svými přáteli!