Porucha v matrixu: 5 zážitků naznačujících, že realita není skutečná

Věděli jste, že existuje jakýsi druh mechanicko-fyzikálního jevu, který lidé nazývají „porucha“?

K poruše, trochu podobné déjà vu, předtuše či jasnozřivosti dochází tehdy, když člověk vnímá cosi, co porušuje zákony fyziky a reality.

 

 

Může například vidět tutéž osobu v davu procházející kolem naprosto stejným způsobem dvakrát po sobě, člověka, který vykládá na pás potraviny stejným způsobem dvakrát v ten jistý den, no vůbec si nepamatuje, že tam už předtím byl, věci, které se dějí dvakrát či porušují zákony reality.

Myslete si, co chcete, ale pokud jsou tyto příběhy pravdivé, něcodokazují.

Na internetu jsem objevil několik příběhů lidí, dokonce celý podreddit (kategorie na známé stránce reddit.com) s názvem „Porucha v matrixu“.

 

Jak jsem se poprvé setkal s poruchou systému

Na tento pojem jsem narazil při zkoumání předtuch a ve snaze porozumět tomu, proč mají lidé ve svých životech snové výjevy, které se později přesně splní. Uvědomil jsem si, že jak jedenáctiletému se to zřejmě stalo i mně.

Když jsem měl jedenáct let, vycházeli jsme s rodinou z domu a já jsem viděl otce, jak kráčí ke svému autu, otevírá dveře a nastupuje dovnitř.

 

 

Stál jsem u stromu před domem, ve vzdálenosti, ze které jsem mu v autě nemohl vidět obličej, jasně jsem ho však viděl vycházet z domu a nastupovat do auta.

Pak jsem přišel k autu, udivený, proč nevychází a on tam nebyl. To mě opravdu vyděsilo.

O několik měsíců později jsem pak ve škole viděl, jak vedle mě na dlouhé chodbě prošla nějaká světlovlasá dívka se zeleným batohem.

Neprošla ani minuta a po chodbě vedle mě stejným způsobem přešla stejná dívka. Jsem si naprosto jistý, že jsem ji viděl projít kolem mě dvakrát.

Kladl jsem si tehdy otázku, zda se ze mě nestává blázen, no odpověď jsem našel až před několika dny, když jsem objevil tento fenomén „poruch“.

Můj příběh však není ani zdaleka tak zajímavý jako následující.

 

Příběh č.1

Uživatelka Redditu blackcat105 ve svém příspěvku „Nejsem si jistá, co se mi dnes stalo v práci…“ píše:

Na začátek řeknu, že ráda čtu Reddit. Patří k mému oblíbenému čtení. Sama jsem nikdy předtím poruchu, ani nic podobného nezažila, nevím tedy, zda to, co se mi dnes stalo, vůbec něco bylo, nebo jen nechápu.

Pracuji jako pokladní, abych si přivydělala na studium a tak. Je to velmi nudná práce. Obvykle však v našem obchodě pracuji při rychlé pokladně (do 7 položek).

Hodně pracuji i po nocích. Nedávno kolem sedmé večer to šlo dost pomalu a zákazníků jsem měla jen asi tak jednou za deset minut. K pásu přišel nějaký asi čtyřicetiletý muž s dvěma dětmi.

Vyložil na něj mraženou pizzu, zmrzlinu, pivo a pár dalších věcí do domácnosti. Zběžně jsme prohodili pár slov, kvůli alkoholu jsem zkontrolovala jeho průkaz totožnosti (v obchodě musíme ověřovat věk u všech) a on potom odešel.

Prošlo dalších asi pět minut, když jsem uviděla, že k mé pokladně znovu přichází tentýž muž. Zeptala jsem se ho, jestli na něco zapomněl. Zatvářil se zmateně a řekl: „Jak to myslíte?“

Podívala jsem se na jeho nákup a bylo tam přesně stejné zboží než předtím. Byly s ním tytéž dvě děti a sedělo i všechno ostatní. Já jsem tam jen zmateně stála a zeptala se, jestli tam nebyl už před chvílí.

 

 

Řekl, že ne. A tak jsem se násilím zasmála a řekla, že to tedy musel být někdo, kdo vypadal přesně jako on. Vím ale, že to byl tentýž muž, co předtím. Dokonce jsem musela znovu ověřit jeho průkaz totožnosti.

Byl to tentýž muž! Bylo to šílené. Ženy vedle mě jsem se zeptala, jestli ho viděla dvakrát. Řekla mi, že tomu nějak nevěnovala pozornost, ale podle ní přešel přes mou pokladnu jen jednou.

Celá situace byla velmi zvláštní. Co si o tom myslíte vy?

 

Příběh č.2

Uživatelka Redditu vystupující pod jménem Smol-bean-dean ve svém postu „Porucha mého odrazu“ napsala toto:

Ta nejděsivější věc, která se mi stala, se udála loni. Ještě stále se někdy bojím podívat do zrcadla. Dívala jsem se do zrcadla a dělala si make-up. Podívala jsem se do zrcadla a můj odraz mrkl hned po mně.

Viděla jsem, jak můj odraz v zrcadle mrkl. Nebylo to ve chvíli, kdy jsem mrkla já, mrkl chvíli po mně.

 

Příběh č.3

Uživatel Redditu ogmarker v příspěvku nazvaném „No, toto se stalo včera a připadá mi vhodné zveřejnit to tady“ napsal:

Toto jsem chtěl poslat už včera, ale když jsem přišel domů, usnul jsem a zapomněl na to.

Takže, včera o páté ráno jsem vstával do práce. Z domu jsem vyrazil kolem půl šesté. Jak si umíte představit, ulice jsou v té době skoro prázdné. Byl jsem asi v polovině cesty do práce, když mi na semaforu naskočila červená.

Kousek přede mnou jel chlapík na mopedu. Zdálo se, že před semaforem zastaví, ale pak odbočil doprava.

 

 

A tak jsem na červené zůstal stát sám. Nikdo za mnou, ani vedle mě. Podívám se do zpětného zrcátka: alespoň šedesát metrů za mnou nikdo není. Naskočila zelená. Přidávám plyn a při přechodu křižovatkou letmo podívám do zpětného zrcátka. A co nevidím?

Na křižovatce odbočuje doprava ten chlápek na mopedu. Stejný výjev, jaký jsem viděl před 12 až 18 sekundami, se odehrává znovu. Bylo to šílené. Nemám na oknech tmavé fólie, takže vždy velmi dobře vidím lidi, kteří při mně zastavují.

Stále si nejsem jistý, co si mám o tom myslet. Když naskočila zelená, vedle mě ani za mnou nikdo nebyl.

Možná to nebyla „porucha“, ale napadlo mi, že lidem by se příběh mohl líbit.

 

Příběh č.4

Uživatelka Redditu iamaghost zase píše:

Děkuji vám, anonymní uživatelé Redditu… Nebudu chodit kolem horké kaše.

Minulou noc jsem se dvakrát probudila v rozličném čase. Pokaždé to bylo kvůli skutečně hlasitě znějícímu tónu. Bylo to jak pípání… podruhé jsem se probudila na pípání s jinými tóny, to se ale měnilo.

Tyto dva zvuky mě vzbudily (a právě zde vám asi připadám jako úplný blázen), neboť nepocházely z vnějšího zdroje… probudila jsem se a uvědomila si, fíha!, že to vycházelo zevnitř mé hlavy.

Nic zvláštního, že? Připsala jsem to jen tomu, že jsem byla opravdu unavená. Velmi jsem nad tím nepřemýšlela. Až dokud mě manžel nezavolal na oběd, jak dělá každý den a neřekl: Fíha, co je to za zvuk?!“

Já jsem nic neslyšela, podle něj to však znělo přesně jako jedna z těch obousměrných vysílaček, kterými se dá volat i přijímat. Bylo to jen jednou.

To mě přimělo si vzpomenout na předešlou noc a na to, že jde o přesně stejný zvuk, který jsem slyšela, ale vycházel zevnitř mé hlavy.

Vůbec netuším, co to bylo. Jistě však vím, že v hlavě nemám žádné kovové talíře. Co když to ale vycházelo z telefonu, který jsem měla položený na nočním stolku?

Když jsem dnes odpoledne s manželem telefon odložila, nad tím vším uvažuji a napadá mi, že je to opravdu dost podivné. Stojím tam, umývajíc nádobí a přes okno kuchyně se zamyšleně dívám ven.

Kolem projíždí bílá dodávka. Jediným důvodem, proč jsem si to všimla, byl řidič, který vypadal, jako by se vrtal v nose… co mě pobavilo.

Uvěřili byste tomu, že ani ne o tři minuty nato projížděla okolo stejná dodávka s řidičem, který dělal totéž?!

 

Příběh č.5

Uživatelka Tea Orchid napsala:

Připadá mi to tu jako vhodné místo pro vylíčení tohoto příběhu. Možná někdo zažil něco podobného.

Toto se událo loni v prosinci. Se svým snoubencem, miminkem a dalším čtyřletým dítětem jsme několik měsíců bydleli u mých rodičů, čekajíc, kdy nám dokončí byt a budeme se do něj moci nastěhovat. Byli jsme tam asi pět měsíců.

Pokoj, v kterém jsme všichni čtyři bydleli, byl v přízemí, přímo pod koupelnou a pokojem mých rodičů. Oproti posteli, ve které jsme spávali, stála zabudovaná policová stěna, sahající od podlahy až po strop. Vyrobil ji můj otec.

Jednou ráno jsem se s námahou usilovala probudit, pokoušejíc se otevřít slepené oči, protože jsem na tváři cítila paprsky jasného zimního slunce. Trochu jsem pootevřela víčka a jako obvykle jsem na protější straně místnosti rozmazaně spatřila police.

 

 

Náhle se celá policová stěna nadzvedla, prudce se posunula pár desítek centimetrů doleva a pak zpět. Bylo to takové náhle, že si můj mozek okamžitě pomyslel: „To je směšné. Určitě ještě spím. Úplně jsem si myslela, že jsem už vzhůru.“

Znovu jsem na chvíli zavřela oči a pak je rychle otevřela. Oproti mně stála tatáž vysoká stěna bílých polic, která se znovu, rychle a neočekávaně naklonila doleva a pak znovu zpět, jako klávesa SHIFT na psacím stroji. Zcela samovolně.

Tehdy jsem už věděla, že nespím. V pokoji jsem byla jen já s miminkem, které to vůbec neprobudilo. Zmateně jsem vyšla z místnosti, říkajíc si, že šlo o nějakou zbytkovou zasněnou halucinaci.

Když jsme později dopoledne seděly u kávy, máma se zahleděla ven oknem a tiše poznamenala: „Dnes ráno se mi třásla postel. Byla to velmi podivné.“

Zaujalo mě to, tak jsem ji požádala, aby mi to vysvětlila.

Položila šálek a vyprávěla mi, jak se ráno probudila a uviděla okno zalité paprsky slunce. A právě když se probouzela, pocítila, jak se jí postel náhle pohnula doleva a pak zpět.

Vylekaná a zcela probuzená se posadila, ale už se to neopakovalo. Nezamýšlela jsem se velmi nad svým zážitkem, ani nad její popisem, jak se jí zatřásla postel, dokud nepopsala způsob, jakým se zatřásla.

Vzpomněla ten konkrétní zdvihový pohyb, ke kterému došlo jen jednou a zcela náhle. Jako by postel někdo nadzvedl a potom rychle pustil. V místnosti nacházející se přesně nad policovou stěnou v mém pokoji. A obojí se to událo přibližně ve stejnou dobu.

Tehdy jsem jí pak vyprávěla vlastní příběh a ona při mém popisu pohybující se stěny vyvalila oči. Shodli jsme se, že to bylo neobvyklé a prostě jsme to nechali tak.

Od té doby jsem už nic podobného nezažila.

 

Závěr

Někteří naznačují, že „poruchy“ jsou důkazem toho, že tato realita je jakousi počítačovou simulací, nebo že žijeme v jiné existenci a tuto jednoduše pouze sníme, zatímco přednostně existujeme tam.

 

 

U lidí, kteří toto zažijí, se zcela přirozeně objevuje několik teorií: jak se zdá, všechny jsou stejně dobré.

Myslete si o tom, co chcete, v každém případě jde o něco, co rozhodně vyvolává jisté otázky o povaze času a reality.

Zdroj: 1

Mohlo by se vám líbit...

Komentujte

31 Komentáře zapnuto "Porucha v matrixu: 5 zážitků naznačujících, že realita není skutečná"

avatar
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Dozaj
Host
Dozaj

Zdravím. U příběhu č. 1 by ten nákup měl být tedy 2x zaznamenán. Asi nebyl. Nejspíše se dostala do stavu alfa-meditace a otevřením vyšších čaker jí zmizel čas, prožila si tedy jistou situaci dvakrát. Asi se to stává ve změněném stavu vědomí.

CZK
Host
Psychiatři na to mají své vysvětlení. Říkají, že prý je to porucha při zpracování dat v našem mozku. Ten z nějakého důvodu pošle tu samou událost do centra vnímání a člověk tím pádem vidí stejnou věc 2x. Ten poslední příběh se sice vymyká, ale všechny ostatní mají něco stejného – a to malá koncentrace vědomí a právě přítomný okamžik. Pokladní se nudila a kdoví, kde se myšlenkama toulala, řidič možná ještě napůl spal, byla tma, minimální provoz, dá se říct, je jel na „autopilota“ 🙂 Proto si myslím, že čím větší koncentrace na matrix, tím lépe ho ovládáme. Čím menší… Číst vice »
Pavel
Host
Pavel

Mi se párkrát stalo to o čem vypovídá ve filmu Matrix scéna s kočkou. Když přes scénu přeběhne nebo se objeví například černá kočka (ale i jiné barvy) tak že to znamená změnu v Matrixu. Což se mi párkrát stalo – změna budoucích dějů předznamenaná neočekávaným se objevením kočky. A domnívám se, že kočky jsou také vícedimenzionální bytosti, mají svůj duchovní svět, umí myslet a mluvit.

sibolet
Host
sibolet

Osoba blízká nakupovala v marketu a měla zboží do 100Kč..Také měla tu 100 připravenou..Kompletní cena byla 96Kč..Osoba zaplatila,převzala zboží,popojela s vozíkem k pultu,kde ho ukládala do taška..Najednou k ní přistoupila JINÁ pokladní a povídá,nechcete vrátit zpět pěníze? A podávala osobě DEVĚT SET Kč..Osoba zmateně,že ne,posléze ty peníze vzala a u brány lelkovala,jestli začne ječet,nic se nedělo..Byla to holografická projekce stejného místa s minimem lidí a jinou pokladní odjinud..Mně se jako duchodci,stává,že se mi v prázdné peněžence objeví dvě stokoruny,které tam předtím nebyly..

Anonymní
Host
Anonymní

Tu poslední větu ihned vymažte!!! Jak si to přečtou politici, tak můžete zapomenout na nějakou valorizaci důchodu a to už na vždy 😉

Arya
Host

To je zaujimave….
Tiez sa mi stalo, ze som si vzala 100€ do penazenky, dala ich k tym co tam boli a ked som dorazila do obchodu, platila tymi co tam boli ale 100€ chybala. Pritom od vlozenia do penazenky do zaplatenia preslo sotva 40 minut…

Tak isto sa mi peniaze objavovali. Sice v hodnote 10-20€ ale nie raz…

Zbytocne som si v oboch pripadoch prechadzala sekundu po sekunde, proste som nenasla okamih kedy sa mohli peniaze stratit/ objavit…

Neviem si to vysvetlit… Jedine ze si ich niekto neviditelny pozicial a potom splacal 😂😂

Tanja
Host
Tanja
Mám společný zážitek se svým dobrým známým , přičemž podotýkám, že máme oba velmi dobrou intuici Setkali jsme se náhodně na ulici a začali spolu probírat dost závažné téma. V jistém okamžiku se stalo to, co si neumím vysvětlit dodnes. Obrazy kolem nás zmizely, neexistovalo nic, vše bylo bílé( ne mlha). Dojem byl takový, jako by někdo vzal velkou gumu a vše vygumoval. Celé to trvalo odhadem 5 vteřin. Nejdříve se dostavilo jisté zmatení a pak úzkost. Brzy však opět naskočily obrazy a my se překvapeně a s ulehčením rozhlíželi po nám známé realitě. Doufám, že se mi podařilo vše… Číst vice »
Anonymní
Host
Anonymní

Scéna jako z filmu LUCY – neinspirovala Vás? 😉

Tanja
Host
Tanja

Film neznám, ale zkusím ho vyhledat a shlédnout. Můj zážitek je z roku 82.

Tanja
Host
Tanja

Film Lucy jsem našla na ruském webu. Není tam nic, co by se mohlo podobat mému zážitku. Na podzim 82 byla krajně nebezpečná mezinár. situace. Hrozil válečný konflikt mezi SSSR a USA. Jen zásahem třetí síly byl odvrácen. Toto vím od důvěryhodných lidí. Nikoliv stejný, ale velmi podobný zážitek jsem měla na jaře 86 v době, kdy došlo k výbuchu jaderné elektrárny v Černobylu. Možná je spojitost v těchto situacích. Dokáží přijímat události ze vdálených míst. Třeba dokážeme na tyto situace občas reagovat tak, jak jsem to výše popsala.

Latakar
Host
Latakar
Lidi asi furt nechápou co to ten Matrix vlastně je, tak já vám to skusím vysvětlit protože po přečtení tohohle článku a komentů jsem zůstal absolutně ohromen. Matrix není žadná počítačová simulace jak to bylo ve filmu, ne naše tělo není zavřené někde ve skladu napojené na počítač zatím co naše mysl si „žije“ v počítačem vytvořené simulaci. Matrix je součást výtvoru ega neboli já, pokus se identifikujete se svým já poutá vás to k sociálnímu podněcování kterému můžeme říkat Matrix, masivní většina lidí dnes žije v pasivním podřízení a krmí svými životy tenhle Matrix ,protože tak byli naučeni svými… Číst vice »
MATRIX
Host
MATRIX
Citat: Nepřipomíná vám to svět ve kterém žijeme teď? Jsme krmeni iluzemi na každém kroku, celá naše civilizace , jen aby jsme pokračovali dál v práci, když jsme staří jsme odhozeni nabok a naše děti vezmou naše místo. = NAPROSTO S VAMI SOUHLASIM Pokud si uvědomíne že naše ego je jen naučeným výtvorem,vším co jsme posbírali na cestě životem,a přestaneme se sním identifikovat můžeme si uvědomit že je zde opravdu mašina, zlý démon který výsává náš život den za dnem, ona mašina jste VY. S TIM TAKE SOUHLASIM. Rada bych take dodala: Minulost je ponauceni. Pritomnost / realita nam dava… Číst vice »
Tanja
Host
Tanja

Můžete sdělit, proš jste vymazali můj příspěvek?
Děkuji

Aruarian
Host
Aruarian

Matrix je něco jako přelud-chiméra,energeticko/mentální egregor,který je složen z celkově nízkých vibrací-frekvencí a „cinknutého“ reverzního kódování,někdy se také používá označení fantomový matrix,nebo black hole(černá díra)matrix.Je to klec či pavučina do které jsme my jako částečky-kapičky nekonečného vlnícího se Božího oceánu lásky chyceni..,je to jako kostka(6)ledu zmražená nízkými vibracemi matrixu-Satana a za to,že začíná kolabovat mohou v prvé řadě ony vysokofrekvenční energie/vibrace(metaforický druhý příchod Krista) o kterých je tu na Tadescu či na Aluščiných stránkách také často řeč a kostka ledu začíná roztávat…Matrix MA-TRI-X (666) a třeba Indové používají označení Maya-přelud 😉

sibolet
Host
sibolet

Tady v tom 8 dílu je to polopatě http://www.demiurg.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=221&Itemid=48 No a tady je konečné řešení chazarské otázky https://www.youtube.com/watch?v=KOvXXEaaCh0&t=113s

Jara
Host
JE potřeba brát v ůvahu,že Člověk na Zemi je ve skutečnosti ,,Vícedimenzionální Bytost“.Jen bohužel,velká většina lidí si to neuvědomuje. A abychom si to stále neuvědomovali a nemohli se probouzet a ,,Transformovat“ na vyšší ůroveň bytí,naši pavědci,politici, učitelé,vlády a samozvané elity různého druhu se nás snaží udržet ve svěrací kazajce stále dokola,pokud to půjde…Potom ,,jejich otroci“ vnímají jen tu jedinou realitu,vynucenou a uzavřenou ze všech stran.Proto nás ,,očkují“,čipují,tráví jak potkany na poli chemií,ničí lesy,pole,potraviny,vodu,vzduch, hrabou se v naší DNA jak trhovci ,sypou nanopochutiny pomocí chemtralů,zamořují přirozený,původně dokonalý Prostor . A přesto všechno přibývá lidí, co ,,Vidí a vnímají“ Protože ,,OTROK“ vnímá… Číst vice »
PavelB
Host
PavelB

Mě se někdy stává,že si po nějaké chvíli uvědomím,že jsem jistou situaci už někdy zažil …

sibolet
Host
sibolet
sibolet
Host
sibolet
marek
Host
marek

Ja mam takove deja vu kazdy mesic, kdyz platim slozenky. Vzdycky na poste reknu, ze chci zaplatit slozenky, nasledne se hned opravim ze je nechci zaplatit, ale musim. A tak je to deja vu dokola kazdy mesic…..

mirino54
Host
mirino54

no jo ,jsi bohužel otrok,máš rodné číslo…..

.lak
Host

Jednou banky prachy do oběhu nedají. Tedy zatím dluhový systém vypouští finanční rybníček. Vždyť se na to majitelé banksterů klepou, na exekutistan.

MATRIX
Host
MATRIX

Pane marek, nejste sam. Ja ne-jenom ze mam dejavu s tech veskerych poplatku, ale je mi i s toho na zvraceni.
Alkohol nepiju, zadne drogy nepouzivam a sladkou travu take nekourim.

iku
Host
Povaha času a reality? Řekla bych, že to řídí moje vnímání a mé záměry. Jsem svobodná. V tom případě se mohou dít i příhody výše popsané. Něco jiného je, když mám něco určeno, něco musím a nebaví mě to , nedělá mě to žádnou radost. Souhlasím s názorem, že člověk je vícedimenzionální bytost. Nevíme, jaké jsou naše možnosti. Náše mozková kapacita je prý vužitá na 5 %. Můžeme být ve stavu alfa a dalších. Čas pak vnímáme jinak. Prostor zmizí pokud zjistíte, že jste úplně průchozí, že nejste nic a zároveň všechno. Pak záleží na tom, co je pro vás… Číst vice »
Elis
Host
Dobrý deň Mne sa stáva že mám živý sen a on sa potom približne o pol roka až do troch rokov stane realitou. A do detailu. Ale nie všetky si zapamätam. Potom sa stane, že si vspomeniem keď som v určitej situacií z toho sna „bože veď toto som videla v sne. Čo je zaujmave v tom sne počujem niekedy hlasy a povedia po tuto udalosť je to dane, ako chceš aby to bolo dalej?“ Horšie je že ja som vždy veľmi rozrušená z nejakej udalosti živote a nie som schopna domyslieť ako chcem aby to skončilo. Dookola si vravím… Číst vice »
octomanik
Host
>> Horšie je že ja som vždy veľmi rozrušená z nejakej udalosti živote a nie som schopna domyslieť ako chcem aby to skončilo. Dookola si vravím ako mi mohly toto urobiť alebo tamto a potom akoby vypršal čas do ktorého si môžem určiť ako to dopadne. Zobudím sa a potom sa pokúsim napojiť naspäť ale je to už len pokus. << —– chtělo by to zapracovat na zklidnění při rozrušení při některých těch životních událostí – – zkus třeba bylinné čaje (meduňka, třezalkový čaj jen slabý,…) – nějaké meditační techniky (zkus se podívat na aluska.org) – lucidní snění —- osobně… Číst vice »
octomanik
Host

v těch závorkách má být — cestoval mezi dimenzemi —

Anonymní
Host
Anonymní

4.5

Andy
Host
A co tohle. Stalo se mi to před pár týdny, když jsem ráno, (brzo, ještě za tmy) vyrazila do práce. Kousek odemně, směrem od autobusové zastávky, pod ještě stále svítící pouliční lampou, šli dva muži. Jeden s kapucí, ruce v kapsách, druhý za ním. Detaily druhého muže jsem neviděla. Šli zasebou. … A když jsem došla na místo. NIKDE NIKDO. Ani noha. Byla jsem tam sama. Nemohli jinam zajít, za roh. Hloupost. Bydlím na vesnici. Všude ticho. Ani noha. Klid. 😀 Nechápu. Co to bylo. Nikoho sem sice neviděla dvakrát, ale viděla jsem jít 2 lidi, kteří tam nebyli. Je… Číst vice »

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílet

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej se svými přáteli!