Poselství mimozemšťanů označili za smrtelně nebezpečná

Astronomové z Německa a USA prohlásili, že mimozemská poselství musí být v případě zachycení zlikvidována bez dešifrování.

Studie byl uveřejněna na arxiv.org.

Počítá se s tím, že poselství od mimozemských civilizací může být obdrženo v podobě signálů, které zachytí radioteleskopy, anebo mimozemských artefaktů. Vědci se domnívají, že zaslaná zpráva bude nejpravděpodobněji škodlivá. Lidstvo se má vzdát dešifrování poselství, protože nebude jisté, že nebylo zasláno agresivní civilizací.V článku se rozebírá nejpravděpodobnější typ hypotetického poselství. Představuje řadu binárních symbolů, které se dešifrují v podobě kresby. Bude-li zpráva vytištěna na papíře pro další rozbor, uškodit může jen obsah poselství. Avšak za použití počítače může být tato zpráva nebezpečným kódem, což si vyžaduje izolaci digitálního zařízení.

Vědci se domnívají, že při dešifrování poselství nebude možné splnit všechny bezpečnostní podmínky. Navrhují scénář, podle něhož dostává lidstvo přátelské poselství, které zahrnuje „galaktickou knihovnu v podobě umělého intelektu“. Dokonce když se bude experiment provádět na Měsíci za pomoci izolovaného počítače a v případě hrozby spustí jaderné nálože, začne robot pravděpodobně manipulovat s lidmi a slibovat jim odměnu za svůj útěk. Kromě toho může taková knihovna naučit lidi složité technologie, aniž by varovala před vedlejšími účinky.

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

9
Komentujte

avatar
7 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
FotografkaPetrRespirateurRespirateurMaroš Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
člověk
Host
člověk

Vy opice

Michal
Host
Michal

Werner von Braun vraj poskytol ešte niekedy koncom 40-tych rokov akejsi novinárke rozhovor kde hovoril, že po skončení 2. svetovej vojny nastúpi studená vojna, po nej medzinárodný terorizmus a keď už prestane byť dostatočne účinným strašiakom na ľudstvo elity prídu s hrozbou mimozemskej invázie. Takže sa v podstate celkom dobre trafil.

Respirateur
Host
Respirateur

Ano, je to velmi reálné. Vesmír je temný les plný hladových vlků. Vesmír je velký, ale život je mnohem větší. Celková hmota ve vesmíru zůstává konstantní, ale život se rozpíná exponenciálně. Exponenciální funce jsou postrachem matematiky. Pokud se bakterie v oceánu rozdělí jednou za půl hodiny, její potomci celý oceán vyplní za pouhých pár dní, tedy za předpokladu dostatečného přísunu živin. Ano lidská i případná mimozemská civilizace jsou z vesmírného hledicka teprve v plenkách. Jakmile civilizace překročí určitý technologický práh, nabere doslova strašidelné tempo expanze. Lidstvo by při současných navigačních rychostech osídlilo celou galaxii za milion let. Což je je… Číst vice »

pepé
Host
pepé

Přesně tak (MICHAL)! Mimozemšťané neexistují! To je výmysl :comment image

Respirateur
Host
Respirateur

To sice máte pravdu, ale vytvořit mimozemskou hrozbu, jako zástupný problém za světovou válku, aby se udržela v chodu mašina kapitalismu je jedna věc. Ale, filosofický fakt, že život je postaven před zákon džungle, platí jak v nebi, tak na zemi. Amen.
Jestli jedna civilizace vyhladí druhou, nebude závislé na sluníčkářství té které. Ale pouze na stupni technické vyspělosti. Copak dějiny vyvražďování celých civilizací, jinými vyspělejšími zde na zemi, toho není dostatečným důkazem?

Petr
Host
Petr

Pepé,
je možné, že neexistují,
je možné, že existují,
je možné, že se k Vám nedostalo dostatečné množství informaccí,
je možné, že jste si nezjistil dostatečné množství informací, kvalitních informací,
je možné, že vše je možné.
Přeji všem krásný večer i den 🙂

Maroš
Host
Maroš

„Ako nám po celom svete padajú hviezdy na hlavu“ – o záhadných telesách a možno – našich hviezdach v Petriho miske! Na základe tipu od nicka Robo na inom webe, má to aj druhý diel: „O takýchto padajúcich zvláštnych guliach sa už písalo v médiách neraz. Padajú po celom svete.“ „Majme stále na pamäti, že sme uzavretí v Systéme, ktorý kvôli jednoduchosti predstavy nazývame Matrix. Kľúčovou úlohou tohto Systému je ODOBERAŤ z nás GAVVACH. Zopakujme si, čo to je: GAVVACH je jemnohmotné žiarenie ľudského strádania, ktoré vylučuje naša bytosť za života a aj po smrti. Dopĺňa úbytok životných síl u… Číst vice »

Respirateur
Host
Respirateur

Ještě mě napadla jedna šílenost. Bůh.
Je docela možné, že se něco podobného už v historii člověka několikrát stalo. A při vědomí reálného mimozemského nebezpečí, někdo toho schopný, přemístil celou lidskou civilizace do chráněného prostředí virtuální reality Matrixu. Zde jsme zcela v bezpečí.

Fotografka
Host
Fotografka

Tady je nad slunce jasnější, o co jim jde. Ale naštěstí se zatím najde pár zasvěcených, kteří zatajovat pravdu nebudou. Patří jim náš obdiv za statečnost, protože vystoupit z davu, chce sakra odvahu.