Poselství mimozemšťanů označili za smrtelně nebezpečná

Astronomové z Německa a USA prohlásili, že mimozemská poselství musí být v případě zachycení zlikvidována bez dešifrování.

Studie byl uveřejněna na arxiv.org.

Počítá se s tím, že poselství od mimozemských civilizací může být obdrženo v podobě signálů, které zachytí radioteleskopy, anebo mimozemských artefaktů. Vědci se domnívají, že zaslaná zpráva bude nejpravděpodobněji škodlivá. Lidstvo se má vzdát dešifrování poselství, protože nebude jisté, že nebylo zasláno agresivní civilizací.V článku se rozebírá nejpravděpodobnější typ hypotetického poselství. Představuje řadu binárních symbolů, které se dešifrují v podobě kresby. Bude-li zpráva vytištěna na papíře pro další rozbor, uškodit může jen obsah poselství. Avšak za použití počítače může být tato zpráva nebezpečným kódem, což si vyžaduje izolaci digitálního zařízení.

Vědci se domnívají, že při dešifrování poselství nebude možné splnit všechny bezpečnostní podmínky. Navrhují scénář, podle něhož dostává lidstvo přátelské poselství, které zahrnuje „galaktickou knihovnu v podobě umělého intelektu“. Dokonce když se bude experiment provádět na Měsíci za pomoci izolovaného počítače a v případě hrozby spustí jaderné nálože, začne robot pravděpodobně manipulovat s lidmi a slibovat jim odměnu za svůj útěk. Kromě toho může taková knihovna naučit lidi složité technologie, aniž by varovala před vedlejšími účinky.

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

9 komentářů

 1. člověk napsal:

  Vy opice

 2. Michal napsal:

  Werner von Braun vraj poskytol ešte niekedy koncom 40-tych rokov akejsi novinárke rozhovor kde hovoril, že po skončení 2. svetovej vojny nastúpi studená vojna, po nej medzinárodný terorizmus a keď už prestane byť dostatočne účinným strašiakom na ľudstvo elity prídu s hrozbou mimozemskej invázie. Takže sa v podstate celkom dobre trafil.

 3. Respirateur napsal:

  Ano, je to velmi reálné. Vesmír je temný les plný hladových vlků.
  Vesmír je velký, ale život je mnohem větší. Celková hmota ve vesmíru zůstává konstantní, ale život se rozpíná exponenciálně. Exponenciální funce jsou postrachem matematiky. Pokud se bakterie v oceánu rozdělí jednou za půl hodiny, její potomci celý oceán vyplní za pouhých pár dní, tedy za předpokladu dostatečného přísunu živin. Ano lidská i případná mimozemská civilizace jsou z vesmírného hledicka teprve v plenkách. Jakmile civilizace překročí určitý technologický práh, nabere doslova strašidelné tempo expanze. Lidstvo by při současných navigačních rychostech osídlilo celou galaxii za milion let. Což je je pro vesmír pouhý okamžik.
  Některé civilizace mohou být staré miliardy let. Kdo ví, kolik místa a zdrojů v mléčné dráze, nebo i v celém vesmíru zbývá. Mezi civilizacemi patrně panují pouze dva vztahy. Benevolence a zlovůle. Benevolence znamená neochota zaútočit jako první a druhou civilizaci vyhubit. Zlovůle znamená opak. Jedna civilizace pošle zprávu do vesmíru. Za tu naivitu ale zaplatí – prozradila, že existuje. Ještě šílenější, je poslat své souřadnice.
  Každá civilizace je ozbrojený lovec, který se krade podrostem temného lesa tiše jako stín. Bojí se i hlasitě nadechnout. Musí dávat pozor, protože lovců jako on je plný les. Každá civilizace žije v neustálé hrůze, že na sebe upozorní a bude vyhubena. Pak jedno pitomé děcko jmenem lidstvo rozdělá v temném lese táborák a začne řvát: Tady jsem, tady jsem.

  úryvek z knihy Liou Cch` – Sin Temný les

  • Respirateur napsal:

   To sice máte pravdu, ale vytvořit mimozemskou hrozbu, jako zástupný problém za světovou válku, aby se udržela v chodu mašina kapitalismu je jedna věc. Ale, filosofický fakt, že život je postaven před zákon džungle, platí jak v nebi, tak na zemi. Amen.
   Jestli jedna civilizace vyhladí druhou, nebude závislé na sluníčkářství té které. Ale pouze na stupni technické vyspělosti. Copak dějiny vyvražďování celých civilizací, jinými vyspělejšími zde na zemi, toho není dostatečným důkazem?

  • Petr napsal:

   Pepé,
   je možné, že neexistují,
   je možné, že existují,
   je možné, že se k Vám nedostalo dostatečné množství informaccí,
   je možné, že jste si nezjistil dostatečné množství informací, kvalitních informací,
   je možné, že vše je možné.
   Přeji všem krásný večer i den 🙂

 4. Maroš napsal:

  „Ako nám po celom svete padajú hviezdy na hlavu“ – o záhadných telesách a možno – našich hviezdach v Petriho miske!
  Na základe tipu od nicka Robo na inom webe, má to aj druhý diel:

  „O takýchto padajúcich zvláštnych guliach sa už písalo v médiách neraz. Padajú po celom svete.“

  „Majme stále na pamäti, že sme uzavretí v Systéme, ktorý kvôli jednoduchosti predstavy nazývame Matrix. Kľúčovou úlohou tohto Systému je ODOBERAŤ z nás GAVVACH. Zopakujme si, čo to je:
  GAVVACH je jemnohmotné žiarenie ľudského strádania, ktoré vylučuje naša bytosť za života a aj po smrti. Dopĺňa úbytok životných síl u rozličných druhov a skupín obyvateľov jemnohmotných Svetov. Ale takéto žiarenie našej bežnej – hlavne NEVEDOMEJ – formy správania sa ledva stačí na dopĺňanie spotrebovaných síl niektorých démonických bytostí. Vyžarovanie strádania a bolesti dokáže nasycovať gigantické skupiny démonov všetkých druhov a stupňov. Čo do podstaty je gavvach ich potrava.
  Mimoriadne „kvalitný“ gavvach je spojený s prelievaním krvi. Keď zo živej bytosti tečie krv, tak v prvé minúty je vyžarovaný gavvach mimoriadnej sily („kvality“).
  Pripomíname, že zabíjanie „KOŠER“ je postavené práve na podrezaní a vykrvácaní obete. A tak už nie je ťažko si domyslieť, prečo sa často používa delenie na Bielu, Čiernu a Červenú mágiu…“
  https://www.tartaria.sk/hladanie/priroda/449-plocha-zem-i

 5. Respirateur napsal:

  Ještě mě napadla jedna šílenost. Bůh.
  Je docela možné, že se něco podobného už v historii člověka několikrát stalo. A při vědomí reálného mimozemského nebezpečí, někdo toho schopný, přemístil celou lidskou civilizace do chráněného prostředí virtuální reality Matrixu. Zde jsme zcela v bezpečí.

 6. Fotografka napsal:

  Tady je nad slunce jasnější, o co jim jde. Ale naštěstí se zatím najde pár zasvěcených, kteří zatajovat pravdu nebudou. Patří jim náš obdiv za statečnost, protože vystoupit z davu, chce sakra odvahu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.