Poslední tanec: Laureát Nobelovy ceny míru svůj odchod „oslavil“ tanky v Evropě…..

….a nemusí to ale být poslední tanec. Hodně bude záležet na vývoji dnešního dne, protože všemu může být také úplně jinak. Dočtete se v následujícím článku…..

08:54

NÁZOR. Poslední tanec: Laureát Nobelovy ceny míru svůj odchod „oslavil“ tanky v Evropě

© AP Photo/ Czarek Sokolowski

Nové sankce, tanky na hranicích s Ruskem, manévry NATO! Do posledních dnů svého prezidentského období laureát Nobelovy ceny Obama pokračuje nebezpečnou hru na studenou válku s Ruskem. Jeho období končí, ale teď se Obama snaží nové administrativě Trumpa komplikovat situaci ve vztazích s Moskvou.

Sputnik Italia na toto téma diskutoval s novinářem a vojenským expertem Mirko Moltenim.

„Jak můžeme v posledních týdnech sledovat, současná administrativa USA chce dovést situaci do toho, aby pro Donalda Trumpa bylo těžké obnovit vztahy s Ruskem. Posledním příkladem je umístění v Polsku okolo 4 000 vojáků a 87 těžkých tanků M1 Abrams. Není to náhoda, nedaleko se nachází enkláva — ruský Kaliningrad, který hraničí s Polskem a Litvou a leží prakticky uvnitř NATO.Už několik měsíců pokračuje konfrontace, protože Američané realizují své plány postavit v Redzikowu v Polsku základnu protivzdušné obrany, která má začít fungovat v roce 2018. K tomu je ještě možné přidat jednu základnu v Deveselu v Rumunsku, a jedna už byla spuštěna na konci roku 2015. Tyto akce NATO jsou jen část plánu vojenského tlaku na základnu v Kaliningradu a celkově na Rusko. Tento plán je realizován v rámci konfrontace (s Ruskem) ve Východní Evropě.

Nyní se Trump bude muset domlouvat s vlastním vojenským zřízením a rozvědkou, a postupně je přesvědčit k omezení těchto programů, pokud se pokusí budovat vztahy s Ruskem,“ myslí si Molteni.

„Trump to nebude mít lehké, i když si vybral tým, který podporuje jeho snahu budování vztahů s Ruskem… Bude však muset bojovat s americkou rozvědkou, která podezírá vztahy s Ruskem. Navíc ho čeká konfrontace s generály Pentagonu a hlavně s Kongresem: proti němu jsou všichni demokraté a část republikánských senátorů, kteří nesouhlasí s Trumpem ohledně vztahů s Ruskem. Nejkřiklavějším příkladem je John McCain. A změnit takovou náladu nebude vůbec lehké. Trump to ví. Trump už oznámil své přání zrušit sankce, ale chápe, že to nepůjde udělat hned. Dodal, že sankce ještě nějakou dobu budou platit, ale existuje naděje, že se je podaří zrušit, co nejdříve,“ podotýká vojenský expert.„Obama se stal opravdovým neštěstím pro vztahy s Ruskem, on se prakticky nezajímal o situaci na Blízkém východě, pouze na začátku svého období se pokoušel bombardovat Damašek, aby zničil Asada. A pouze zásah Putina ho zastavil. Jeden z mála bodů v jeho prospěch je dohoda s Íránem v roce 2015, která aspoň pro tuto chvíli vylučuje možnost jaderné krize. Tandem Putin-Trump může být zajímavý tím, že pomůže vyřešit problémy mezi Čínou a USA. V posledních měsících byli jak Obama, tak Trump znepokojeni rostoucí vojenskou přítomností Číny na Spratlyovech ostrovech v Jihočínském moři… Protože Moskva má přátelské vztahy s Pekingem z hlediska ekonomiky a vojenské spolupráce, může Putin doopravdy vystupovat jako prostředník mezi Washingtonem a Pekingem,“ uzavírá expert.

Názor autora nemusí shodovat s názorem redakce
Zdroj: (1)

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

6
Komentujte

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
smrdutá mrtvola Václava HavlajirikMaroš Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
smrdutá mrtvola Václava Havla
Host
smrdutá mrtvola Václava Havla

Pokud to chce někdo hodit ANO, za těhle podmínek, je debil. https://www.novinky.cz/domaci/426992-vlada-se-popere-o-ustavni-pravo-pouzit-zbran-hnuti-ano-je-proti.html
Tahle snaha ANO se rovná vlastizradě. Pokud to v ústavě nebude změněno, Brusel může navrdo diktovat odzbrojení obyvatel ČR. =zavádění čiré totality.

jirik
Host
jirik

Otevřený dopis Trumpovi: Pane presidente, zastavte prosím 20. ledna chemtrails a ukončete chemické geoinženýrství!
http://orgo-net.blogspot.cz/2017/01/pane-presidente-zastavte-prosim-20.html
Není žádný větší útok na suverenitu Spojených států amerických nežli každodenní sprejování toxickými chemickými aerosoly, prováděné globalisty NWO na oblohách celého světa. Fotografie, jako je níže uvedená, lze vidět v následujícím fotodokumentu: Chemtrails: Celoplanetární katastrofa vytvořená geoinženýrstvím.

Maroš
Host
Maroš

HOT LINK – na živé, komentované vysielanie InfoWars z inaugurácie Donalda Trumpa 20.01.2016, aktuálne od 15,00 SEČ
https://www.youtube.com/watch?v=cW35vYFrtNc

jirik
Host
jirik

Americký prezident Donald Trump slíbil, že USA nebudou vnucovat svůj způsob života jiným státům a přenechají jim právo hájit si své vlastní zájmy.
„Budeme usilovat o přátelství s jinými státy světa, ale budeme chápat, že jejich právem je hájit především své vlastní zájmy. Nechceme nikomu vnucovat svůj způsob života. Chceme, aby byl příkladem pro ostatní,“ prohlásil Trump v inauguračním projevu. http://sptnkne.ws/dsYv

jirik
Host
jirik

USA vystoupí z Transpacifického partnerství (TPP) a v případě potřeby jsou připraveny vystoupit i pro USA z mnohem důležitější Severoamerické dohody o volném obchodu s Mexikem a Kanadou, stojí v programu nové administrativy zveřejněném na stránkách Bílého domu.

„Naše strategie začíná z vystoupení z Transpacifického partnerství,“ stojí v dokumentu. „Prezident Trump hodlá přezkoumat NAFTA. Pokud naši partneři odmítnou nová vyjednávání, jež poskytnou americkým pracovníkům férovou dohodu, tak prezident oznámí o záměru Spojených států z dohody vystoupit,“ stojí v prohlášení Bílého domu.

Kromě toho administrativa slibuje využít „veškeré nástroje“ proti zemím, které bude považovat za narušitele obchodních dohod. http://sptnkne.ws/dtbs