Poučení z války Indie proti ilegální migraci muslimů

Indie má 2 582 mil (4 141,5 km) dlouhou hranici s Bangladéšem, což je ještě delší než americká hranice s Mexikem 1 945 mil (3034,2 km).

 

 

Tyto dvě země od sebe nedělí jen hranice, ale i náboženství. Indie má 80% hinduistickou většinu a rostoucí 13% muslimskou menšinu. Bangladéš má 90% muslimskou většinu. A příval migrujících muslimů z Bangladéše do Indie začal v některých státech vychylovat rovnováhu mezi těmito populacemi.

Indie strávila desetiletí stavěním plotů, jejich oplétáním ostnatým drátem a instalací strážních světel. Ta světla tam jsou, aby stráže dobře viděly. A na rozdíl od Ameriky mají tamní strážní zbraně a střílí z nich.

V čem jsou americké hranice odlišné od těch v mnoha jiných zemích, je nedostatečné oplocení, kdy v nich pašeráci, obchodníci s lidmi a odhodlaní zločinci často nachází slabá místa a prochází jakýmikoliv bezpečnostním zařízením. Ve většině zemí se ale na obranu hranic pohlíží jako na problém národní bezpečnosti, a tak je podpořena skutečnou palebnou silou.

Americká Pohraniční stráž nemá ani 20 000 lidí. Indické Síly ochrany hranic (BSF) mají 186 batalionů a 257 363 lidí. Je to polovojenská organizace, která má zpravodajskou síť, deset jednotek dělostřelectva, letectvo a námořnictvo, a jednotky psovodů a jezdců na velbloudech. A jejich zbraně nejsou jen na ukázku. Za deset let postříleli přes 1 000 infiltrujících ilegálů, co zkoušeli z Bangladéše proniknout do Indie.

Příslušníci BSF smí střílet bez vyzvání. Říční oblasti, které nelze oplotit hlídají čluny. Letecké jednotky na to dohlíží z oblohy. Zpravodajské jednotky sbírají informace o bandách pašeráků. První a konečné hranice je však u chlapů s puškou, kteří dohlíží na ploty a zastíněná místa.

Když odstřelili náctileté děvče, co také ilegálně vstoupilo do Indie, tak se levičáci těšili, že ji teď využijí, aby se s tou nulovou tolerancí hraniční bezpečnostní politiky přestalo. Ale měli smůlu, Indie pořád buduje ploty a nadále je brání.

A teď se ještě vrhají na problém milionů ilegálních bangladéšských muslimských vetřelců v Indii.

Loni zhruba ve stejné době, kdy média běsnila kvůli politicky nekorektním poznámkám prezidenta Trumpa, tak v Indii útočili na šéfa indické konzervativní vládní strany BJP, neboť ilegální cizince nazval „termity“.

„Do naší země vlezly miliony vetřelců a žerou nám zemi jak termiti. Copak bychom je neměli vymýtit?“ ptal se Shah voličů v Západním Bengálsku, které je ilegálními Bangladéšany silně ohroženo.

„Vláda strany Bharatiya Janata (BJP) ty vetřelce jednoho po druhém pochytá a nahází je do Bengálského zálivu.“

Letos začal Assam, tj. ta část Indie, kde se hnutí proti ilegálům zrodilo, s raziemi proti této invazivní populaci v rámci programu „detect-delete-deport“. V rámci tohoto svého programu Assam v tomto státě s 33 miliony obyvateli vypátral už 4 miliony ilegálních vetřelců. Mnozí z nich už byli v Indii dobře zabydlení, ale chyběly jim rodné listy a další dokumenty dokládající, že jsou opravdu občany.

Stejně, jako je to s bezpečností hranic, do toho Indie nasadila dvě věci – odhodlání a lidskou sílu.

Program „detec-delete-deport“ začal digitalizací staré papírové evidence spolu s její následnou kontrolou proti dokumentům, které jim obyvatelstvo předkládalo. Desetitisíce vládních zaměstnanců revidovaly miliony dokumentů a pak začaly s jejich ověřováním a vzájemným srovnáváním. Ty lži pak už nebylo tak těžké odhalit, když tucty lidí tvrdily, že je porodila stejná matka.

Ta práce zdaleka ještě neskončila, ale počet muslimských ilegálních cizinců by tím mohl poklesnout až o 20 milionů, a stejně by to mělo být s deportacemi, až bude ten úspěšně v Assamu vyzkoušený program „detect-delete-deport“ nasazen po celé zemi.

Využívá se indického národního registru občanů, aby se objasnilo, kdo do země patří a kdo ne. Ti, kdo nejsou schopni dokázat své občanství, potenciálně mohou být postaveni před Cizinecké tribunály, které obviněné požádají o dokázání občanství. Pokud se to ilegálům nepovede, mohou být posláni do vězení a následně deportováni. Pokud by se pokoušeli se těmto soudům vyhnout, tak je mašinérie těchto soudů semele i bez dokazování.

Těch 1 000 Cizineckých tribunálů v Assamu bylo přetížených, teď má ale už v Indii každý stát pravomoc, takové své Tribunály vytvořit také. A po celém Assamu se staví tábory k zadržování ilegálů.

Ač se ta mašinérie do velké míry už rozběhla, tak proces deportování milionů ilegálů může být ještě problematický. Ale Indie už předtím dovedla s Bangladéšem dojednat dohody, které umožnily ty tisíce mil pohraničního plotu pomocí ekonomických a politických pák. Ale přesvědčit Bangladéš, aby si vzal miliony svých vlastních lidí, z nichž někteří byli v Indii už generaci, může být přeci jen o něco těžší, vůdci BJP jasně věří, že to půjde. A finanční ujednání by mohlo být malou cenou, kterou bude nutno zaplatit za zabezpečení budoucnosti Indie a za zabránění násilností islamistů v postižených oblastech.

Indie také podnikla kroky proti 40 000 populaci ilegálních muslimských Rohingů, kteří byli problémem jak v této zemi, tak ještě více v Myanmaru. Indie však také dala jasně na srozuměnou, že bude přijímat skutečné legitimní uprchlíky, když poskytne útočiště hinduistům a buddhistům prchajícím před islámskými násilnostmi.

Z tohoto úsilí pro nás v Americe vzniká důležité poučení pro řešení našich imigračních problémů.

Modimu v Indii nadávali do indických Trumpů. BJP pod Modim využila populistických sentimentů obyvatelstva, aby začala s realizací ambiciózního plánu, jak si poradit s dlouhodobým indickým problémem s imigrací. BJP chápala, že aby se mohla do imigrační problematiky pustit, musí pro takové razie najít politickou podporu. Hromadná lidová podpora Indů vládě umožnila ignorovat protesty levičáckých aktivistických skupin a různých těch Amnesty a Human Rights Watch, domácí opozice i vztekajících se Spojených národů.

BJP také pochopila, že samotná pohraniční bezpečnost stačit nebude. Ne pokud ilegální vetřelci nepochopí, že v Indii pro ně není žádná budoucnost, i když se jim přes hranici povedlo dostat.

Budování pohraničních zdí je jen částečnou odpovědí. Ale skutečná odpověď spočívá v použití vojenské síly k zajištění této hranice, ve skoncování s procesem žádání o azyl a ve vytřídění Američanů od ilegálních cizinců.

Příklad Indie ukazuje, že takové věci udělat lze. A když je může udělat Indie, tak je Amerika určitě může udělat také.

Přes všechny šílené mediální útoky mají opatření Trumpovy administrativy podporu, ať už jde o deportace nebo bezpečnost hranic, jak to čím dál více ukazují průzkumy. Překážkou je radikální justice odhodlaná ochránit ilegální voličskou základnu pro Demokraty a jejich volební obvody.

Problém ilegální migrace není o lidských právech nebo rasismu. Je to o politické moci. Demokraté svého času bojovali proti přijímání vietnamských uprchlíků (volících po získání občanství Republikány) ze stejných důvodů, kvůli kterým teď podporují otevření hranic s Mexikem.

V Indii to BJP chápe a vede kampaň, v níž útočí na levicovou opozici jako na stranu ilegálů. Jejich základním argumentem je, že levičáci se rozhodli upřednostnit zahraniční migranty před chudáky ve vlastní zemi.

V Indii tím u lidu boj argumentů vyhráli. V Americe se tím boj argumentů vyhraje také.

zdroj: 5, 9

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

11 komentářů

 1. Jana napsal:

  To je ale divne srovnavani. USA a Indie. Je treba si uvedomit,ze srovnavate se statem (Indie),ktera ma 10x vice obyvatel !!! Vice jak miliardu lidi.Tedy pocet pohranicniku je stejny na pocet obyvatel jak v USA,tak v Indii. A za dalsi, v Indii je to uplne jinak s vladnim system. Asi jako by jste provadeli srovnani s Vatikanem a divili se,ze maji jen 2tisice pohranicniku…

  • svalovidoslava napsal:

   Ono ani tak nejde o porovnávání počtu pohraničníků, ale jak Indie řešila a vyřešila příchod muslimů z Bangladéše, protože ví, co jsou zač a nechtějí je tam a např. většina Němců to také ví, ale bojí se něco říct, napsat…

  • benetri napsal:

   Vieš, Janka, keby USA stiahli vojská zo zahraničných základní, tak majú tých vojakov na hraniciach tiež dosť.

 2. Tauri napsal:

  Asi málo lidí si uvědomuje fakt, že nejen muslimové v naší zemi jsou hrozbou, ale i čína a vietnamci obecně. Muslimové tu mají kebab a žlutí tu mají večerky a mimo to obchodují s drogami, aby to bylo kryté právě tou večerkou.
  Je nutné si prosím uvědomit, že číňani vykořisťují chudší země, kde začínají podnikat, ale platit už moc lidem nechtějí. Je plno ostrovů, jako Madagascar, Seychely, Hawaii..kde to s číňany není uplně tak růžové a jsou rozlezlé po celé planetě za účelem vykořisťování místních obyvatel. Já jen, že se stále mluví o muslimech, ale to,že tu potichu tvoří komunitu žlutá rasa, která nezná lásku, ale jen povinnosti a jedou jak roboti bych viděl jako hrozbu.

 3. Vladimír Šmídl napsal:

  Tradice indického státu je dlouhá, Indie odolala zubu času. Její představy o islámském nebezpečí jsou podloženy bezprostřední zkušeností a obrana vlastní hranice je racionální jednání.Nerozumně jednají narušitelé hranic.
  Vietnamci v ČR, o kterých se zmiňuje Tauri, jsou tu jako následek destabilizace (rovněž starobylého ) vietnamského státu , provedené sérií vojenských operací, jejichž rozměr v některých ohledech přesahoval druhou světovou válku (Francie, USA). Od skončení konfliktu do dnešní doby se počet obyvatel Vietnamu asi zdesetinásobil (přesné matriky po skončení války se nedochovaly). Význam má pouze muslimská kriminalita, Vietnamci nejsou negramotní, jejich naděje na uplatnění ve společnosti jsou dobré.

  • Tauri napsal:

   Vietnamci jsou chytří, jen tvrdím, že jejich styl života je další destabilizace harmonie. Znají jen povinnosti. Jako je práce a dělat děti..to vše, protože nutí jeden druhého do práce, aby nevypadali špatně v očích druhých. Proto tvrdím, že to bude jednou průser. Jsou pracovití, ale jednou to budou tvrdě chtít i po našich krajanech. Protože když musí oni pracovat tvrdě, musí všichni kolem..
   Proto jsou z číňanů na ostrovech špatní, protože vykořisťují místní za těžkou práci, kdežto oni si žijou nad poměry a díky žluté rase vzniká i kriminalita díky drogám, které tam pašují a pěstují. Oni buď mají peníze pro sebe, nebo pro další své příbuzné, kterým posílají třeba peníze do Číny apod. Aby kdyžtak za nimi pak mohli vycestovat. Hawaii už je dávno Čínská, jen se to moc neříká, protože je pořád lepší slyšet, že patří USA, než číně..

  • Maroš napsal:

   Védska civilizácia – kam patrí aj India – má zdokumentovateľné trvanie minimálne 35 tisíc rokov dozadu – už ako vyspelá civilizácia – možno ovládaná mimozemskými entitami, ale „lietanie a jadrové zbrane“ boli jej súčasťou. A čo je Pákistán? V podstate „tiež Indovia“ – Kašmírci, vrátane bielych Aryanov – ktorí boli násilne islamizovaní od 7. storočia. Čiže novovek. Pákistán – to je niečo ako britský model islámskeho štátu pôvodne v Indii – divide et impera. Takže to nie je „Pakistán versus India“, ale islám versus India. A toto naplno chápu dnešní Číňania /problém s moslimami Ujgurmi/ – na rozdiel od Čaputovej. Analogicky – katolicizovaní Chorváti vs Slovania v 7. storočí. Náboženská subverzia!

 4. hajc napsal:

  Prekvapilo mne, že jsem narazil na vietnamku jak prodává na naší nejvyšší hoře Sněžce. Tak jsem si v duchu říkal…ti už jsou opravdu všude

  • áaaaaassa napsal:

   Vazne?

  • Maroš napsal:

   No – až na pár hajzlov s drogami – Číňania aj Vietnamci sú pracovití ľudia a aj keď si udržiavajú svoju odlišnú kultúru – nijako nás ňou neobťažujú. Chcú sa presadiť – a sú v tom tvoriví, takže možno chudrka Vietnamka našla skulinku pre biznis na Snežke – nehovorte tomu hora, keď je to len kopec! Pokiaľ ich nenájdeme podnikať ako lanovkárov na Lomnickom Štíte – je to OK! Otázka – na Sněžku nosia horskí nosiči, alebo sa tan dá zájsť Fábiou – lebo ak Fábiou – tak Vietnamka len využila nepokrytý trh. Snažte sa niečo od tých ľudí naučiť! A to – že sú vynaliezaví a že to nevzdávajú! Na rozdiel od Čechov aj Slovákov – „Mať na háku“ – to je IN! U nás máme Číňanku v kamennom obchode – klasika handry – robí tam sama – obrovský priestor – kvalitný tovar za tú cenu – všetok svoj majetok má v tovare – a funguje po kvapkách. Skromná osoba. Žiaden problém. Poctivo blokuje a balí tovar – vie objednať čo ľudia potrebujú. Nepotrebuje sa „hádzať o zem“ ako pseudomuslimovia kebabisti s heroínom – narážam na Albáncov.
   A neojebáva ako Cigánky s podobným tovarom a je lacnejšia!

 5. Vaclav napsal:

  Je to stejne pouceni jake udelala Cina, Indonesie i Burma s Muslimy. Nakopali je do zadku, kdyz jim tam chteli zavadet sve poradky a terorizovali jejich obyvatelstvo Nemuslimy.
  Nasi politici ty zeme za to kritizuji a zastavaji se Muslimu, tech chudacku. Proto je treba vitace Piraty, Top09, ODS, KDU-CSL, CSSD a takovou svoloc vsude z politiky odstranit nez u nas zacnou macetami rozsekavat, lidi ubodavat k smrti, znasilnovat a nicit vse jako vsude kam prisli!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..